Change and Invariance as a Tool in Elementary and Advanced Mathematics

W dniu 16 maja 2018 r. (środa) o godzinie 13.20 w sali WMP-118 Prof. Ilya Sinitsky (Gordon College of Education, Haifa) wygłosi wykład skierowany do studentów matematyki i informatyki pt.: Change and Invariance as a Tool in Elementary and Advanced Mathematics.

Czytaj dalej...

Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą

powtorki_2018

 

Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą stanowią cykl spotkań organizowanych po raz kolejny przez Uniwersytet Otwarty KUL przy współpracy z Instytutami naszego Uniwersytetu. Stanowią świetną okazję do uporządkowania i utrwalenia materiału pod okiem akademickich ekspertów.

 

Zajęcia z Matematyki (poziom podstawowy i rozszerzony) będą odbywały się przez 5 kolejnych sobót: 17 marca, 24 marca, 7 kwietnia, 14 kwietnia, 21 kwietnia.

 

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Obowiązują jednak zapisy elektroniczne przez stronę www.open.kul.pl (należy się zarejestrować).

Szczegółowych informacji udziela sekretariat Uniwersytetu Otwartego KUL (Gmach Główny KUL, Al. Racławickie 14, pokój GG-109A; pon.-pt. 7.00-16.00).


Wielkanoc 2018

Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ......

Ojcze, jeżeli trzeba, chcę ......

 

Jako Bóg doskonale wiedział dlaczego narodził się w Betlejem  

Jako Bóg, już wcześniej znał wszystkie momenty swojego ziemskiego życia

Jako Bóg, wiedział, iż zbawienie świata musi dokonać się przez krzyż

 

Jako człowiek, przeżywał ogromny lęk i trwogę przed cierpieniem

Bał się tego krzyża i chciał go uniknąć,

Pragnął zbawić ludzi, ale w jakiś inny, mniej bolesny sposób

 

Przyjął jednak krzyż nie dlatego, że przestał się bać

Podjął krzyż bo Jego zaufanie do Ojca było większe niż lęk

 

Życie każdego z nas to mozaika zdarzeń

Chwil radosnych i zabarwionych smutkiem

Wyborów łatwych i klarownych oraz tych znacznie trudniejszych

Często, stając przed trudnymi decyzjami towarzyszy nam lęk i cierpienie

Stajemy przed podobnym wyzwaniem jakie Chrystus doświadczał w Getsemani

 

Moi Drodzy

Na nadchodzące Triduum Męki Pańskiej oraz radosne święta Zmartwychwstania Chrystusa

z serca życzę: zdrowia, wszelkiej pomyślności

a przede wszystkim bezgranicznej ufności w Jego Opatrzność.

On był, jest i będzie zawsze z nami. On kocha, zbawia i troszczy się o nas.

On jest ponad naszymi obawami czy lękiem – pozwólmy mu działać.

 

 

Ks. Jacek Łapiński

Dziekan

Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu

Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

 

Wielkanoc 2018

 


23.03.2018 r. Ogólnopolska konferencja "Pszczoła w mieście"

Plakat_2018-nowy

Fundacja Rozwoju KUL, Instytut Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli zapraszają na konferencję ,,Pszczoła w mieście”, która odbędzie się 23 marca 2018 r. o godz. 9:00 w  Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 113.

Konferencja jest powiązana z zaplanowanym na 22 marca 2018 r. finałowym etapem konkursu ,,Bliżej pszczół” organizowanego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.


Rekolekcje Wielkopostne 19-21 marca 2018 r.

rekolekcjewielkopostne2018_1

W roku Jubileuszu 100-lecia KUL Rekolekcje Wielkopostne w Kościele Akademickim KUL wygłosi Prymas Polski abp Wojciech Polak. Rekolekcje będą trwały od 19 do 21 marca 2018r., a ich hasłem będzie „Aby nie ostygły nam serca”. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na Mszach św. o 12.30 i 19.00.


Akademicka Droga Krzyżowa 16.03.2018 r.

akd

 

W dniu  16 marca 2018 r. o godz. 18.00 przed Kościołem Akademickim KUL rozpocznie się Akademicka Droga Krzyżowa, która przejdzie drogami Miasteczka Akademickiego. Prosimy o zabranie świec. Na zakończenie zapraszamy do Kościoła Akademickiego KUL na Czuwanie przy Krzyżu z relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.


"Puławski szlak modernizmu" - prezentacja koncepcji w Urzędzie Miasta Puławy

W dniu 8 marca 2018 r. w Urzędzie Miasta w Puławach, na zaproszenie Pana Janusza Grobela - Prezydenta Miasta Puławy, inż. Wojciech Mielniczenko zaprezentował koncepcję "Puławskiego Szlaku Modernizmu", która jest efektem pracy inżynierskiej, obronionej na kierunku Gospodarka przestrzenna KUL w 2018 r. pod kierunkiem dra inż. Jana Kamińskiego. W spotkaniu uczestniczyli także: Wiceprezydent Tadeusz Kocoń oraz liczni urzędnicy, architekci, dyrektorzy zaprzyjaźnionych instytucji oraz promotor pracy.

 

Czytaj dalej...

Wizyta studyjna studentów Gospodarki przestrzennej KUL w Lubartowie

W dniu 7 marca 2018 r. odbyła się wizyta studyjna studentów Gospodarki przestrzennej II stopnia KUL w Lubartowie.
W ramach wizyty spotkaliśmy się z Panem Januszem Bodziackim - Burmistrzem Lubartowa, któremu dziękujemy za gościnne przyjęcie oraz przedstawienie nam najważniejszych wartości, wyzwań i planów miasta. Dziękujemy także pracownikom Urzędu Miasta Lubartów, w tym Biura Planowania Przestrzennego, za prezentacje dotyczące miasta i jego przestrzeni. W ramach wizyty wykonaliśmy wizje przestrzeni miasta a także korytarza ekologicznego doliny Wieprza. Na terenie modernizowanej oczyszczalni ścieków spotkaliśmy się z Panem Tomaszem Marzędą - Prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Lubartowie, któremu dziękujemy za serdeczne przyjęcie i wszechstronną pomoc przy organizacji wizyty. Gościliśmy także na obiedzie w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja, gdzie spotkała się z nami Pani Halina Zdunek - Dyrektor Liceum.
 
Czytaj dalej...