Rekolekcje Wielkopostne 19-21 marca 2018 r.

rekolekcjewielkopostne2018_1

W roku Jubileuszu 100-lecia KUL Rekolekcje Wielkopostne w Kościele Akademickim KUL wygłosi Prymas Polski abp Wojciech Polak. Rekolekcje będą trwały od 19 do 21 marca 2018r., a ich hasłem będzie „Aby nie ostygły nam serca”. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na Mszach św. o 12.30 i 19.00.


Akademicka Droga Krzyżowa 16.03.2018 r.

akd

 

W dniu  16 marca 2018 r. o godz. 18.00 przed Kościołem Akademickim KUL rozpocznie się Akademicka Droga Krzyżowa, która przejdzie drogami Miasteczka Akademickiego. Prosimy o zabranie świec. Na zakończenie zapraszamy do Kościoła Akademickiego KUL na Czuwanie przy Krzyżu z relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.


"Puławski szlak modernizmu" - prezentacja koncepcji w Urzędzie Miasta Puławy

W dniu 8 marca 2018 r. w Urzędzie Miasta w Puławach, na zaproszenie Pana Janusza Grobela - Prezydenta Miasta Puławy, inż. Wojciech Mielniczenko zaprezentował koncepcję "Puławskiego Szlaku Modernizmu", która jest efektem pracy inżynierskiej, obronionej na kierunku Gospodarka przestrzenna KUL w 2018 r. pod kierunkiem dra inż. Jana Kamińskiego. W spotkaniu uczestniczyli także: Wiceprezydent Tadeusz Kocoń oraz liczni urzędnicy, architekci, dyrektorzy zaprzyjaźnionych instytucji oraz promotor pracy.

 

Czytaj dalej...

Wizyta studyjna studentów Gospodarki przestrzennej KUL w Lubartowie

W dniu 7 marca 2018 r. odbyła się wizyta studyjna studentów Gospodarki przestrzennej II stopnia KUL w Lubartowie.
W ramach wizyty spotkaliśmy się z Panem Januszem Bodziackim - Burmistrzem Lubartowa, któremu dziękujemy za gościnne przyjęcie oraz przedstawienie nam najważniejszych wartości, wyzwań i planów miasta. Dziękujemy także pracownikom Urzędu Miasta Lubartów, w tym Biura Planowania Przestrzennego, za prezentacje dotyczące miasta i jego przestrzeni. W ramach wizyty wykonaliśmy wizje przestrzeni miasta a także korytarza ekologicznego doliny Wieprza. Na terenie modernizowanej oczyszczalni ścieków spotkaliśmy się z Panem Tomaszem Marzędą - Prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Lubartowie, któremu dziękujemy za serdeczne przyjęcie i wszechstronną pomoc przy organizacji wizyty. Gościliśmy także na obiedzie w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja, gdzie spotkała się z nami Pani Halina Zdunek - Dyrektor Liceum.
 
Czytaj dalej...

Spotkanie studentów Informatyki z Panem Pawłem Dyrkiem - General Project Manager z Codete

file

W dniu 14 marca 2018 r. w godz. 12.30-13.20 w sali WMP-118 odbędzie się spotkanie studentów Informatyki z Panem Pawłem Dyrkiem - General Project Manager z Codete.

 

Na udział w spotkaniu Dziekan Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu udziela godzin dziekańskich dla studentów kierunku Informatyka.


Studentka WMIiAK laureatem Konkursu o Nagrodę Ministra Infrastruktury

Miło nam poinformować, że Pani inż. Anna Hudoba - absolwentka Gospodarki przestrzennej (I stopnia) i obecna studentka Gospodarki przestrzennej (II stopnia) na Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu została laureatem Konkursu o Nagrodę Ministra Infrastruktury za pracę inżynierską pt. Wpływ zagospodarowania przestrzennego na bezpieczeństwo ruchu drogowego w wybranym mieście średniej wielkości – na przykładzie Chełma Lubelskiego.

 

Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Pismo Ministra Infrastruktury


Nasi studenci zwycięzcami konkursu „Inspiracje w przestrzeni” na Targach Gardenia w Poznaniu

 

28471616_1799271553437593_3154145451711704228_n

 

Student III roku Architektury krajobrazu (I stopnia) Matvii Romaniuk został zwycięzcą konkursu projektowego w kategorii debiutant na Targach Gardenia w Poznaniu.

 

Nagrodzony projekt „Prostokąt zmysłów” jest wynikiem pracy na zajęciach "Projekt Konkursowy" i "Projektowanie obiektów architektury krajobrazu - Ogród szkolny oraz plac zabaw", prowadzonych przez dra inż. Piotra Szkołuta.

 

Natomiast w kategorii profesjonalista zwyciężył projekt pt. „Cztery pory roku” wykonany przez naszą Absolwentkę mgr inż. arch. kraj. Joannę Guzarę.

 

 

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj dalej...

Konkursy

Zachęcamy uczniów klas III i IV szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursach organizowanych przez Instytut Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II:

  • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "KRAJOBRAZ WOKÓŁ MNIE"
  • OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY "CZŁOWIEK W KRAJOBRAZIE"

 

Szczegółowe informacje o konkursach oraz wyniki!


ZIMOWA REKRUTACJA NA STUDIA

ZAPRASZAMY NA STUDIA OD SEMESTRU LETNIEGO

 W ROKU AKADEMICKIM 2017/2018

 

15 grudnia 2017 r. rozpoczęła się rekrutacja zimowa na studia II stopnia. Na naszym Wydziale dostępne są następujące kierunki studiów:

Architektura krajobrazu (stacjonarne II stopnia)

Gospodarka przestrzenna (stacjonarne II stopnia) 

indeks 

 

Kwalifikacja odbywa się w trybie wolnym.  

Rekrutacja potrwa do 19 lutego 2018 r.

Czytaj dalej...