Wizyta Maturzystów z Rybnika

29 października 2015 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II gościło blisko 70 maturzystów z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rybniku, które jest objęte patronatem KUL. Wizyta wpisuje się w kilkuletnią owocną współpracę obu instytucji.

2015-11-09 Czytaj dalej...

Patronat KUL nad SP nr 2 w Nakle

2 września 2015 r. odbyła się uroczystość objęcia patronatem przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią.
Uczniowie uczestniczyć będą w wyjazdach do Lublina, będą mogli brać udział w Dniach Nauki, zwiedzać, poznawać i spotykać nowych, ciekawych ludzi. Wykładowcy i studenci zaoferują uczniom ciekawe zajęcia i wykłady nie tylko w Lublinie, ale również w szkole.

2015-09-03

III Konkurs Logiczny

25 kwietnia 2015 r. na KUL odbył się etap finałowy III Konkursu Logicznego, organizowanego przez Wydział Filozofii KUL. Szczegóły i lista laureatów.

 

 

2015-04-27

Pogadanki o filozofii, odc. 4 - Świat platoński

Powinności, kolory i liczby egzystują w czwartym świecie. Co to znaczy? Odpowiedź znajduje się w czwartym odcinku pogadanek o filozofii.
Więcej

2015-02-12

Pogadanki o filozofii, odc. 3 - Dowód ontologiczny

Jednym z najciekawszych rozumowań w filozofii jest dowód ontologiczny na istnienie Boga. Na czym polega? Wyjaśnienie znajdziecie w trzecim odcinku pogadanek o filozofii!

2015-01-07

Pogadanki o filozofii, odc. 2 - Trzy typy filozofów

Czy nazywając kogoś filozofem zawsze mamy na myśli to samo? Czy może jednak istnieją różne typy filozofów? Czy filozofów jest tylu, ile nurtów w filozofii? Zachęcamy do obejrzenia drugiego odcinka pogadanek o filozofii.

2014-11-17

Wykłady Instytutu Filologii Słowiańskiej

Instytut Filologii Słowiańskiej KUL przygotował ofertę wykładów dla uczniów szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tematyka dotyczy zagadnień kultury, historii, języka i literatury rosyjskiej oraz ukraińskiej. Zapraszamy nauczycieli i uczniów do udziału w tych interesujących wykładach!

2014-11-17 Czytaj dalej...

Wizyta uczniów z Rybnika na KUL

W dniach 29-31 października 2014 r. młodzież klas trzecich IV Liceum Ogólnokształcącego z Rybnika uczestniczyła w wizycie studyjnej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Wizyta ta jest elementem współpracy IV LO i KUL-u, w ramach której młodzież może uczestniczyć w zajęciach na uczelni oraz wziąć udział w konkursie o indeksy na wybrane kierunki studiów.

2014-11-17 Czytaj dalej...

Dzień KUL w Przemyślu

27 maja 2014 odbył się Dzień KUL w Przemyślu. Spotkanie miało miejsce w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego. Program Dnia był bardzo bogaty i zaowocował licznymi deklaracjami przyszłych spotkań na KUL.

2014-05-30 Czytaj dalej...