KUL dla szkół

Konkurs „Kardynał Stefan Wyszyński do przedsiębiorców, czyli jak służyć Bogu i Ojczyźnie prowadząc biznes”

konkurs „Kardynał Stefan Wyszyński do przedsiębiorców, czyli jak służyć Bogu i Ojczyźnie prowadząc biznes”Czy można połączyć wiarę i prowadzenie biznesu? Jak to zrobić? Choć życie kardynała Wyszyńskiego upłynęło w realiach ekonomii socjalistycznej, w której nie było miejsca na prywatny biznes i przedsiębiorców, to w jego nauczaniu można odnaleźć wiele cennych wskazówek jak prowadzić firmę po chrześcijańsku. Studenckie Koło Przedsiębiorczości KUL postanowiło przybliżyć tę tematykę młodzieży szkół średnich organizując konkurs „Kard. Stefan Wyszyński do przedsiębiorców, czyli jak służyć Bogu i Ojczyźnie prowadząc biznes". W ramach konkursu należy przygotować esej lub krótki film poświęcony nauczaniu Prymasa dotyczącemu prowadzenia biznesu w świetle wiary. Termin zgłoszeń upływa 27 kwietnia, a laureatów konkursu poznamy 26 maja. Regulamin konkursu; https://tiny.pl/r26zr 

2021-04-22

Konkurs na przekład literacki z języków rosyjskiego, ukraińskiego i białoruskiego

plakat_i_edycja-1 Katedra Literatury Rosyjskiej, Ukraińskiej i Białoruskiej zaprasza do udziału w I edycji
Konkurs na przekład literacki z języków rosyjskiego, ukraińskiego i białoruskiego.  Do udziału w Konkursie mogą zgłaszać się uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci szkół wyższych. Warunkiem udziału w Konkursie jest przetłumaczenie i  nadesłanie tekstu przekładu jednego wybranego utworu na adres mailowy: przeklad@kul.lublin.pl

 

Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 31 maja 2021 roku.

 

Szczegóły konkursu

 

2021-03-23

Konkursy "Krajobraz wokół mnie" oraz "Człowiek w krajobrazie"

krajobraz wokół mnieInstytut Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu zaprasza do udziału w Ogólnopolskich Konkursach: plastycznym "Krajobraz wokół mnie" oraz fotograficznym "Człowiek w krajobrazie",  w których nagrodą jest indeks studenta architektury krajobrazu  na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz nagrody rzeczowe!

Termin nadsyłania prac: 29 marca 2021 roku (decyduje data stempla pocztowego).

 

Szczegóły konkursów.

2021-03-23

Konkurs Logiczny 2021

Wydział Filozofii i Fundacja Rozwoju KUL zapraszają do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Logicznym. Konkurs Logiczny ma charakter unikatowy w skali kraju. Jego celem jest rozwój sprawności logicznych u młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz popularyzacja wiedzy o logice jako nauce o sposobach jasnego i ścisłego formułowania myśli, jak i regułach poprawnego rozumowania i uzasadniania twierdzeń.

 
Ze względu na panującą epidemię w tegorocznej edycji Konkursu wprowadziliśmy kilka zmian organizacyjnych. Najważniejszą jest ta, że pierwszy (szkolny) etap IX Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego odbędzie się w formie ONLINE w dniu 21 kwietnia 2021 r. (środa) w godzinach 09.00-10.00 CET.
 

Więcej

 

 

2021-02-17

Zaproszenie do udziału w Konkursie Logicznym

ZVIII Ogólnopolski Konkurs Logiczny. ZaproszenieWydział Filozofii zaprasza do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Logicznym.

 

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i odbywa się corocznie w dwóch etapach. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 1 marca 2020 r.

 

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie Konkursu konkurslogiczny.kul.pl.

2020-02-28

V edycja Konkursu o Polsce, Europie i Świecie

kul_plakat_2019_konkurs_23_pazdziernika-1 Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w V edycji Konkursu o Polsce, Europie i Świecie. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o istocie państwa oraz procesach zachodzących na płaszczyźnie międzynarodowej.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 23 września 2019 roku.

2019-06-27

Finał Konkursu „An der KUL ist Deutsch cool!“

8 kwietnia 2019 r. w Instytucie Filologii Germańskiej KUL odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego An der KUL ist Deutsch cool!, skierowanego do uczniów szkół kończących się egzaminem maturalnym. W tegorocznej 6. edycji konkursu uczestniczyło 1644 uczniów ze 132 liceów i techników w całym kraju. W finale wzięło udział 20 uczestników, którzy uzyskali największą ilość punktów za testy I i II etapu, sprawdzające znajomość języka niemieckiego oraz wiedzę o Austrii, Niemczech, Szwajcarii i Liechtensteinie.

 

                                                   

2019-04-23 Czytaj dalej...

Konkurs logiczny

Zapraszamy do udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie Logicznym organizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

 

Celem Konkursu jest rozwój sprawności logicznego myślenia u młodzieży. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i odbywa się corocznie w dwóch etapach.

2019-02-05 Czytaj dalej...

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego An der KUL ist Deutsch cool! edycja 2018/2019

Instytut Filologii Germańskiej KUL zaprasza uczniów szkół kończących się egzaminem dojrzałości  do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego An der KUL ist Deutsch cool! Zgłoszenia przyjmowane są do 11 grudnia 2018 r. pod adresem e-mail konkurs5@kul.pl. I etap odbędzie się 14 grudnia 2018 r., a II etap 27 lutego 2019 r. Obydwa  etapy  są przeprowadzane w szkołach. Finał ogólnopolski zaplanowany jest na 8 kwietnia 2019 r. w Instytucie Filologii Germańskiej KUL.

 

Więcej informacji na stronie konkursu

 

2018-12-05

Laureaci VI Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

Miło nam poinformować, że w etapie szkolnym VI Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego uczestniczyło prawie 300 uczniów, a w etapie finałowym – 70 uczniów z ponad 25 szkół z całej Polski, m.in. z Nowej Soli, Świnoujścia, Sosnowca, Łodzi, Rabki Zdrój, Oświęcimia, Kraśnika, Lublina i okolic.

2018-07-24 Czytaj dalej...


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona