Finał V Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

Miło nam poinformować, że w etapie szkolnym V Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego uczestniczyło prawie 700 uczniów, a w etapie finałowym – 70 uczniów z 30 szkół z całej Polski, m.in. z Poznania, Lubina, Oświęcimia, Krakowa, Gdańska, Gdyni, Kielc, Warszawy, Kraśnika, Lublina i okolic.

 

Wyniki finału V Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

  1. Artur Matyjasek (I LO im. S. Staszica w Lublinie)
  2. Jakub Tarkowski (Zespół Szkół nr 2 im. M. Reja w Kraśniku)
  3. Juliusz Kruk (V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie)
  4. Maksymilian Kulicki (I LO im. S. Staszica w Lublinie)
  5. Szymon Antoniak (I LO im. W. Jagiełły w Krasnymstawie)
  6. Rafał Szulc (I LO im. S. Staszica w Lublinie)
  7. Michał Borowski (I LO im. S. Staszica w Lublinie)
  8. Szymon Stasiak (I LO im. S. Staszica w Lublinie)
  9. Mikołaj Bocheński (V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie)
  10. Magda Grysza (I LO im. S. Staszica w Lublinie).

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Więcej

2017-04-10 Czytaj dalej...

Konkurs "Być jak autystyczny hipster"

Obchodzony niedawno Światowy Dzień Autyzmu skłania do refleksji na temat obecności i miejsca osób autystycznych w społeczeństwie. Przekuwając ideę w czyny, Fundacja Pro Liberis et Arte i Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprosiły młodzież ze szkół średnich do udziału konkursie "Być jak autystyczny hipster" i podjęcia trudu przygotowania plakatów społecznych oraz spotów reklamowych, które mogłyby nam pomóc zrozumieć i włączyć w nasz świat pracy, zabaw i wypoczynku osoby autystyczne. Wszystko po to, aby osoby te zaczęły żyć nie obok nas, ale z nami. Akcja rozpoczęła się 10 kwietnia 2017 r., a laureatów konkursu poznamy w czerwcu b.r.

 

 

2017-04-10

LIX Tydzień Filozoficzny - Źródła filozofii europejskiej

W dniach 3-7 kwietnia 2017 r.  na KUL odbędzie się 59. Tydzień Filozoficzny. Jest to wydarzenie, które ma przybliżyć wybrane aspekty refleksji filozoficznej oraz popularyzować filozofię i stworzyć przestrzeń do wymiany myśli. Początki Tygodnia sięgają 1958 roku, co czyni go jednym z najstarszych tego typu wydarzeń w Polsce. Koło Filozoficzne Studentów KUL, będące głównym organizatorem, gościło przez ten czas wielu wybitnych przedstawicieli filozofii polskiej, wśród których wymienić można Romana Ingardena, Tadeusza Czeżowskiego, Władysława Tatarkiewicza, Józefa Tischnera czy Karola Wojtyłę.

2017-03-17 Czytaj dalej...

Zostań liderem ekonomii!

Chcesz rozwijać swoją przedsiębiorczość? Chcesz zdobyć wiedzę o pieniądzu i obrocie bezgotówkowym? Jestem uczniem szkoły gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej? Weź udział w projekcie „Lider ekonomii” realizowanym przez  Centrum Studiów Podyplomowych KUL. Projekt nie tylko umożliwia zdobycie wiedzy teoretycznej (wykłady), ale również praktycznej (warsztaty). Pierwszy wykład „Historia pieniądza i bankowości centralnej” odbędzie się 30 listopada 2016 r. o godz. 12.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

 

Projekt jest  realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

2016-11-28 Czytaj dalej...

Wykłady z kultury i historii ukraińskiej i rosyjskiej dla szkół

Jak wyglądają rosyjskie święta?, Wenecja Północy, czyli niezwykły urok Sankt Petersburga lub też Kozaczyzna i Kozacy - historia na wesoło. To tylko niektóre z propozycji wykładów dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jakie w tym roku akademickim przygotował Instytut Filologii Słowiańskiej KUL. W ofercie Instytutu znajduje się prawie 30 wykładów dotyczących kultury, historii, języka i literatury rosyjskiej oraz ukraińskiej. Uczestnictwo w prelekcjach jest nieodpłatne, a mogą się one odbywać zarówno na KUL, jak i w szkołach. Zainteresowanych nauczycieli zapraszamy do kontaktu.  

 

Więcej

2016-11-21

Ogólnopolski Konkurs "Bliżej Pszczół"

pszczołyUczniów klas III szkół gimnazjalnych oraz   dla uczniów klas maturalnych (III i IV) szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie "Bliżej Pszczół".

 

Więcej

2016-10-19

VI Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny z cyklu "Wielcy Polacy XX wieku"

Laureaci VI Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego z cyklu Wielcy Polacy XX wieku Jan Paweł II, Prymas Stefan Wyszyński, prof. Mieczysław A. Krąpiec OP Osoba - Rodzina - Naród.

2016-05-20 Czytaj dalej...

IV Ogólnopolski Konkurs Logiczny

Instytut Filozofii Wydziału Filozofii i Fundacja Rozwoju KUL zapraszają w dniu 23 kwietnia 2016 r. na Etap finałowy IV Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego.

 

Więcej...

2016-04-12

Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o indeksy KUL

11 marca 2016 r. odbył się trzeci Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o indeksy Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego Jana Pawła II w Rybniku.  W konkursie corocznie biorą udział maturzyści z obszaru województwa śląskiego. Nagrodami w edycji 2016 były indeksy na trzech wydziałach KUL: Nauk Humanistycznych, Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji oraz Biotechnologii i Nauk o Środowisku.

2016-03-22 Czytaj dalej...

Wykłady Instytutu Filologii Słowiańskiej dla uczniów

Instytut Filologii Słowiańskiej KUL zaprasza uczniów szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w bezpłatnych wykładach z zakresu kultury, historii, języka i literatury rosyjskiej oraz ukraińskiej. Autorami są doświadczeni wykładowcy Instytutu, potrafiący z pasją oraz w przystępny sposób przekazać proponowane treści.

Tematy wykładów

2016-03-01