W dniach 14-15 marca 2016 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa “M.U.S.C - Mind Understanding Scientific Conference”, zorganizowana w ramach światowych obchodów Brain Awareness Week. Wykłady zaproszonych gości odbędą się w budynku Centrum Transferu Wiedzy (sala CTW-302). Na sesję studencko-doktorancką zapraszamy do Collegium Jana Pawła II (sala C-101).

W tym roku w świat neuronauki wprowadzą nas najlepsi wykładowcy zarówno z polskich, jak i zagranicznych środowisk akademickich. Gościć będziemy dr Radosława Martina Cichego (Free University Berlin), który opowie o tym, co się dzieje w naszym mózgu podczas widzenia. Wykład zostanie wygłoszony w języku angielskim. Dr hab. Michał Wierzchoń (Uniwesytet Jagielloński) opowie o tym, jak to jest ‘widzieć’ słuchem i dotykiem. Dr Małgorzata Gut (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) poruszy kwestię dotyczącą mózgowego podłoża umiejętności matematycznych. Do neuroinformatyki wprowadzi nas dr hab. Daniel Wójcik (Instytut Biologii Doświadczalnej PAN). Konferencję zakończy dr Dariusz Zapała (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II) wykładem dotyczącym interfejsów, czyli relacji mózg-komputer. Popołudniowe wykłady będą poprzedzone sesją studencko-doktorancką pod hasłem “Burza w mózgu”. Sesja obejmuje wystąpienia w nowatorskiej formie 20x20. Jest to metoda przedstawiania najciekawszych rezultatów badań i koncepcji teoretycznych w sposób dynamiczny, zwięzły i zrozumiały. Uczestnicy sesji będą mieli do dyspozycji 20 slajdów oraz 20 sekund na prezentację każdego z nich.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do śledzenia informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1688407514771523/

 

program

 

8 marca 2016

Autor: Agata Błachnio
Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016, godz. 09:54 - Agata Błachnio