MONOGRAFIA O PSYCHOLOGII I PSYCHOLOGACH

o_psychologii_i_psychologach

Miło nam poinformować o nowej książce Pana Profesora Piotra Olesia, napisanej we współautorstwie z Profesorem Jerzym Brzezińskim – „O psychologii i psychologach. Między uniwersytetem a praktyką społeczną”, która właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN.

Jest to książka bardzo ważna dla całego środowiska polskich psychologów – tak badaczy jak i praktyków. Serdecznie polecamy i zachęcamy do lektury.

 

 

Z recenzji wydawniczej prof. dr hab. Dariusza Dolińskiego:

Mam nadzieję, że po książkę tę zechcą sięgnąć psychologowie (zarówno akademiccy, jak i praktycy) oraz studenci psychologii. Jest to bowiem książka ważna, mądra i bardzo potrzebna. W dodatku napisana jest żywym, przystępnym językiem. Autorzy wyrażają swoje poglądy jasno i jednoznacznie.

 

Z recenzji wydawniczej prof. dr hab. Stanisławy Steuden:

Autorzy podjęli się zadania ambitnego, którego istotą jest poszukiwanie powiązań między teorią i praktyką psychologiczną. Zamysł jej napisania wynika z długoletniego doświadczenia Autorów jako nauczycieli akademickich, inicjatorów integracji środowiska akademickiego psychologów w Polsce i dyskursu naukowego dotyczącego standardów kształcenia. Odwoływanie się Autorów do korzeni filozoficznych i antropologii stanowi o tym, że troska o wysokie standardy kształcenia na poziomie akademickim wynika przede wszystkim z tego, że centralnym i ostatecznym punktem odniesienia jest Człowiek.

 

 

 

Autor: Małgorzata Bąk
Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022, godz. 20:21 - Przemysław Tużnik