INFORMUJEMY, ŻE NASTĘPUJĄCE ZAJĘCIA:

 

prowadzone przez dr. Tomasza Peciakowskiego

- Zastosowanie pakietu SPSS w analizie danych empirycznych (na kierunku socjologia)

- Analiza danych empirycznych z zastosowaniem pakietu SPSS (na kierunku bezpieczeństwo narodowe)
- Zastosowanie pakietu SPSS w pomocy społecznej (na kierunku praca socjalna)

 

oraz dr. Krzysztofa Jurka

Zaawansowane techniki komputerowej analizy danych (na kierunku socjologia)

 

UZYSKAŁY AKREDYTACJĘ FIRMY PREDICTIVE SOLUTIONS (DAWNIEJ SPSS POLSKA) NA ROK AKADEMICKI 2016/2017! 

 

 

Co roku grupa najlepszych studentów, uczestników ww zajęć, zdaje specjalistyczny egzamin w siedzibie firmy Predictive Solutions, uzyskując certyfikat SPSS Technology Expert. Ponadto, na wszystkich tych, którym udało się uzyskać na zajęciach przynajmniej ocenę dobrą, czekają certyfikaty SPSS Technology Junior Expert.

 

 


   


 Jak zdobyć certyfikat SPSS Technology Expert

 

Instytut Socjologii KUL stawia na wysoką jakość kształcenia, wiedząc, że czas poświęcony na edukację jest najlepszą z możliwych inwestycji. Obecnie jednak dyplom uczelni to nie wszystko, pracodawcy często oczekują udokumentowanego potwierdzenia zdobytego doświadczenia i nabytych kompetencji. Dlatego warto podczas procesu rekrutacji pochwalić się zdobytymi certyfikatami, zwłaszcza gdy dotyczą one umiejętności z obaszarów niszowych, jak np. praktyczne wykorzystanie analizy danych.

 

Dzięki umowie z firmą Predictive Solutions (dawniej SPSS Polska), zajmującą się dostarczaniem rozwiązań z zakresu szeroko pojętej analizy danych, niektóre z zajęć prowadzonych w Instytucie Socjologii KUL włączone zostały w tzw. System Akredytacji i Certyfikacji. Pozwala on pracownikom dydaktycznym uczelni uzyskać akredytację dla prowadzonych zajęć - warunkiem jest wysoka jakość kształcenia i program obejmujący wykorzystanie metod ilościowych z użyciem oprogramowania SPSS. 

 

Po zakończeniu zajęć wszyscy studenci, którzy uzyskali ocenę co najmniej dobrą, otrzymują certyfikat SPSS Technology Junior Expert. Potwierdza on praktyczną wiedzę w zakresie wykorzystania narzędzi SPSS. Ponadto, wskazani przez wykładowcę studenci (maksymalnie 4 osoby z akredytowanego kursu) mogą przystąpić do specjalnego egzaminu i otrzymać certyfikat SPSS Technology Expert.

 

Certyfikat wydany przez firmę Predictive Solutions, potwierdzający praktyczną znajomość analizy danych, jest mocnym atutem na konkurencyjnym rynku pracy. Umiejętność pozyskiwania informacji z danych jest bardzo istotna bez względu na zajmowane stanowisko i branżę. Dziś trudno wyobrazić sobie nowoczesną instytucję, która nie chciałaby wykorzystywać możliwości takich analiz.

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Tomasz Peciakowski
Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017, godz. 03:48 - Tomasz Peciakowski