Uroczyste Zakończenie Festiwalu

 

23 września 2011 r. (piątek) godz.18.00
Centrum Kongresowe UP

  • Podsumowanie Festiwalu i uroczyste wręczenie nagród
  • Koncert Zespołu Klezmerskiego Berberys
  • Występ Społecznego Ogniska Baletowego

Zespół Klezmerski Berberys

Zespół Klezmerski Berberys to grupa doświadczonych muzyków grających muzykę żydowską i bałkańska.

Za każdym razem na swoich koncertach zaskakują słuchaczy swoim brzmieniem, jakością dźwięku i niezwykłym głosem wokalistki.

Berberys w sposób fantastyczny przenosi swoich słuchaczy w niezwykły świat żydowskich tradycji, świat miłości i tęsknoty...

Każdy koncert zespołu jest jak przedstawienie.

Zespół Klezmerski Berberys

Zespół tworzą:

  • Zbigniew Smagowski - akordeon, lider zespołu
  • Krzysztof Pachla - klarnet
  • Marian Pędzisz - skrzypce i altówka
  • Stanisław Błach - kontrabas
  • Marta Butryn - śpiew

Społeczne Ognisko Baletowe

 

Społeczne Ognisko Baletowe od 1956 roku zajmuje się promocją tańca artystycznego wśród dzieci i młodzieży Lublina. Jest jedną z niewielu tego typu placówek na terenie naszego kraju, która nieprzerwanie prowadzi zajęcia baletowe dla dzieci i młodzieży. Przez 9 lat nauki uczniowie Ogniska poznają tajniki różnych technik tanecznych od klasyki po taniec współczesny, różne formy i rodzaje tańca, zagadnienia z zakresu rytmiki i audycji muzycznych oraz historię tańca.

 

Społeczne Ognisko BaletoweSpołeczne Ognisko Baletowe współpracuje z profesjonalnymi pedagogami tańca z Polski, Belgii, Białorusi i Ukrainy. Efektem działalności Ogniska są widowiska baletowe przygotowywane na zakończenie roku szkolnego. Razem u uczniami gościnnie występują profesjonalni tancerze scen baletowych z Polski i zagranicy m.in. z Teatru Wielkiego Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej we Lwowie. Uczniowie Ogniska wielokrotnie reprezentowali Polskę i Lublin na scenach Europy m .in. w Belgii, Czechach, Dani, Niemczech i Ukrainie. Od 1995 roku Społeczne Ognisko Baletowe jest organizatorem Międzynarodowych Spotkań Baletowych z udziałem młodych tancerzy z Europy.

Serdecznie zapraszamy!

 

WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona
ikona