Gratulacje oraz podziękowanie za wspieranie w rozwoju Młodych Talentów!
Z ogromną satysfakcją informujemy, że Organizatorzy WorldSkills Poland, na ręce p. dr Kingi Kulczyckiej, p.o. Dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu, przekazali gratulacje oraz podziękowanie za wspieranie w rozwoju Młodych Talentów. To ważne, że studenci mogą zdobywać wiedzę oraz umiejętności we wsparciu doświadczonych nauczycieli i mentorów w Uczelni.
Studentka kierunku Pielęgniarstwo (studia I stopnia) - Anna Bogdańska - finalistka konkursu WorldSkills Poland w konkurencji „Opieka Zdrowotna”, który odbył się w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w dniach 27-29 stycznia 2023 r., wykazała się nieprzeciętnym zaangażowaniem, odwagą oraz kompetencjami, które wskazują na doskonale przygotowanie to pracy zawodowej w przyszłości.
Organizatorzy wyrazili podziękowania dotyczące wsparcie ważnej inicjatywy jaką jest WorldSkills Poland i nadzieję, że spotkają studentów oraz absolwentów KUL w przyszłych edycjach krajowych eliminacji.
Link do strony konkursu, gdzie pojawią się kolejne ogłoszenia o eliminacjach.
https://worldskillspoland.org.pl/obszary/opieka-zdrowotna-sp2022ed/
Konkurs grantowy w dyscyplinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu
Dyrektorzy Instytutu Nauk o Zdrowiu i Instytutu Nauk Medycznych KUL ogłaszają wewnętrzny konkurs na realizację projektów naukowo-badawczych w dyscyplinie nauki medyczne i nauki o zdrowiu, zgodnie z warunkami określonymi w załączonym Regulaminie. Maksymalna kwota dofinansowania - 25 000 zł
Okres realizacji grantów - do 18 miesięcy
Termin składania wniosków – 3 kwietnia 2023 r.
Wnioski o realizację projektu należy przesłać w wersji elektronicznej (PDF oraz wersja edytowalna) na adres wm@kul.pl oraz złożyć w wersji papierowej w sekretariacie Nauk Medycznych.
Regulamin dyscyplinowy 2023
Formularz wniosku grantowego 2023
Konkurs grantowy w dyscyplinie nauki biologiczne
Dyrektor Instytutu Nauk Biologicznych KUL ogłasza wewnętrzny konkurs na realizację projektów naukowo-badawczych w dyscyplinie nauki biologiczne, zgodnie z warunkami określonymi w załączonym Regulaminie.
Maksymalna kwota dofinansowania - 25 000 zł
Okres realizacji grantów - do 18 miesięcy
Termin składania wniosków - do dn. 11 marca 2023 r.
Wnioski o realizację projektu należy przesłać w wersji elektronicznej (PDF oraz wersja edytowalna) na adres inb@kul.pl oraz złożyć w wersji papierowej w sekretariacie Instytutu Nauk Biologicznych.
WYDZIAŁOWE POWTÓRKI PRZED MATURĄ
Szanowni Licealiści,
pragniemy Was zaprosić na organizowane na naszym Wydziale „Wydziałowe powtórki przed maturą”, których harmonogram dostępny jest poniżej.
Jest to niewątpliwa okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i utrwalenia zdobytych wiadomości przed jednym z najważniejszych egzaminów.
Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych nauczycieli akademickich kierunku biotechnologia. W trakcie, przede wszystkim rozwiązywanie typowych zadań z testów maturalnych i omawianie zagadnień z biologii i chemii na ich konkretnym przykładzie. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku biotechnologii KUL ul. Konstantynów 1 I sala 0.08.
-
24.03.2023 r. godz. 15.30 – 17.00 Chemia; godz. 17.00 – 18.30 Biologia
-
31.03.2023 r. godz. 15.30 – 17.00 Chemia; godz. 17.00 – 18.30 Biologia
-
14.04.2023 r. godz. 15.30 – 17.00 Chemia; godz. 17.00 – 18.30 Biologia
-
21.04.2023 r. godz. 15.30 – 17.00 Chemia; godz. 17.00 – 18.30 Biologia
UDZIAŁ W ZAJĘCIACH JEST BEZPŁATNY!
Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach proszone są o wcześniejsze zapisanie się na zajęcia (wiadomość e-mail na adres mencfelr@kul.pl zawierająca informację o wybranych przedmiotach).
Uwaga, każdy termin to inny temat zajęć, tematyka się nie powtarza, najlepiej zapisać się na cały cykl.
Zapraszamy!
Noc biologów 2023
Już w najbliższy piątek 13 stycznia, jak co roku od wielu lat, otworzymy szeroko drzwi naszych laboratoriów i sal dydaktycznych dla mieszkańców Lublina i okolic, zapraszamy całe rodziny do uczestnictwa w przygotowanych przez nas warsztatach, laboratoriach i pokazach. Szczegóły programu: http://www.nocbiologow.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=lublin1&idp=program
VII Ogólnopolskie Sympozjum Mikrobiologiczne „Metagenomy Różnych Środowisk”
VII OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM MIKROBIOLOGICZNE
„METAGENOMY RÓŻNYCH ŚRODOWISK”
Lublin, 20-21 czerwca 2023 roku
Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w VII Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym – „Metagenomy różnych środowisk”. Do udziału w Sympozjum zachęcamy pracowników naukowych, doktorantów oraz specjalistów, reprezentujących różne dyscypliny i specjalności wiążące się z problematyką obrad. Sympozjum odbędzie się w dniach 20-21 czerwca 2023 roku i będzie kolejną edycją cyklicznego spotkania naukowego.
Głównym organizatorem tegorocznego Sympozjum jest Instytut Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk, a miejscem konferencji będzie Lubelskie Centrum Konferencyjne, znajdujące się w centrum Lublina, w dzielnicy Śródmieście przy zbiegu ulic: Al. Racławickie i Grottgera.
Katedra Biologii i Biotechnologii KUL jest współorganizatorem tego cyklicznego wydarzenia.
Informacje dotyczące konferencji dostępne są w załączonym Komunikacie I oraz załącznikach.
Zapraszamy do udziału.
Ruszyła rejestracja na Noc biologów 2023
Szanowni Państwo na http://www.nocbiologow.pl/index.php?id=jednostka... można już logować się na warsztaty, laboratoria, pokazy i wykłady jakie dla Państwa przygotowali nasi nauczyciele i studenci. Rozpoczynamy zapisy na noc biologów 2023 (która odbędzie się 13 stycznia od godz. 14) na Wydziale Medycznym KUL.
Wszelkie aktualności na https://www.facebook.com/profile.php?id=100057441738859
Warsztaty dla licealistów w ramach programu Społeczna odpowiedzialność nauki
Współpraca z Fundacją Adamed - Adamed Smart Up
Instytut Nauk Biologicznych KUL jest jedną z czterech jednostek naukowych w Polsce, która realizuje warsztaty w ramach programu Adamed Smart Up szczegóły na: https://adamedsmartup.pl/warsztaty/ . Młodzież może, tak jak nasi studenci, uczyć się w trakcie samodzielnie wykonywanych doświadczeń w laboratoriach INB. Galeria na https://www.facebook.com/profile.php?id=100057441738859