Szkoła Prawa Ukraińskiego

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Szkoły Prawa Ukraińskiego na oficjalnej stronie Szkoły pod adresem: https://www.facebook.com/szpukr/info

2014-06-28 Czytaj dalej...

ZAPRASZAMY NA PRAKTYKI ORAZ STAŻE ABSOLWENCKIE

Zapraszamy studentów IV i V roku oraz absolwentów studiów prawniczych do odbycia praktyk studenckich i staży. Poszukujemy osób, które oprócz starannego wykształcenia prawniczego posiadają takie cechy osobowości jak: gotowość podejmowania nowych wyzwań, otwartość na innowacje, dynamizm, zaangażowanie w realizację powierzonych im zadań, odpowiedzialność, dobrą organizację pracy oraz umiejętności interpersonalne.

Poniżej znajduje się wykaz podmiotów oferujących miejsca praktyk wraz z wymaganiami.

Praktyki_i_staże

 

2014-04-15

„Na granicy prawa i medycyny czyli współczesne problemy prawa medycznego i farmaceutycznego” - harmonogram

Poniżej przedstawiamy harmonogram I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej

„Na granicy prawa i medycyny czyli współczesne problemy prawa medycznego i farmaceutycznego”

12 maja 13.00- 19.00 sala  C- 1031 piętro X Collegium Jana Pawła II

 

2014-05-09 Czytaj dalej...

Konferencja "Na granicy prawa i medycyny czyli współczesne problemy prawa medycznego i farmaceutycznego"

Szanowni Państwo,                         

Mamy zaszczyt zaprosić studentów uczelni wyższych z całej Polski do czynnego udziału w Konferencji naukowej „Na granicy prawa i medycyny czyli współczesne problemy prawmedycznego i farmaceutycznego”, której organizatorami są Sekcja Prawa Medycznego i Farmaceutycznego KNSP KUL

2014-03-13 Czytaj dalej...

XXII TYDZIEŃ PRAWNIKÓW ŚCIEŻKI KARIERY ABSOLWENTÓW STUDIÓW PRAWNICZYCH

XXII TYDZIEŃ PRAWNIKÓW  

 

Tydzień Prawników jest sztandarowym przedsięwzięciem, organizowanym od ponad 20 lat na naszym uniwersytecie. W jego skład wchodzi cykl konferencji, szkoleń, dyskusji poświeconych obecności oraz roli prawa w naszym społeczeństwie. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi „Ścieżki kariery absolwentów studiów prawniczych”. Pragniemy, by studenci zapoznali się ze specyfiką oraz szerokim wachlarzem zawodów, których uprawianie możliwe jest dzięki edukacji prawniczej. Zaproszeni goście zapoznają uczestników z drogą, jaką należy przejść, by osiągnąć sukces. Konferencja będzie miała także walor motywacyjny – znakomita większość gości- specjalistów ukończyła KUL. Ponadto w trakcie szkoleń, dyskusji studenci będą mogli rozwinąć umiejętności praktyczne, przydatne w dalszej karierze.                                                          

 

 

 

2014-03-29 Czytaj dalej...

Regionalna Konferencja Naukowa "Nulla poena sine lege poenali anteriori - historia kary w Polsce od XVII wieku"

Koło Naukowe Studentów Prawa KUL wraz z Sekcją Prawa Karnego SKNP UMCS oraz Sekcją Historii i Teorii Państwa i Prawa SKNP UMCS serdecznie zaprasza w dniu 3 marca 2014 r. na konferencję naukową "Nulla poena sine lege poenali anteriori - historia kary w Polsce od XVII wieku"

2014-03-02 Czytaj dalej...

Wyjazd do Sądu Najwyższego w dniu 26 lutego 2014 r.

Katedra Prawa Handlowego KUL zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w rozprawie przed Sądem Najwyższym.

 

Data rozpoznania: 26 lutego 2014 r., godz. 9:30, sala E, sygn. akt III CZP 103/13

 

Pytanie prawne skierowane przez Sąd Okręgowy w Szczecinie (sprawozdawca SSO Leon Miroszewski),

 

"Czy osoba ustanowiona przez przedsiębiorcę zagranicznego tworzącego oddział w Polsce, upoważniona w oddziale do reprezentowania przedsiębiorcy zagranicznego (art. 87 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej), której dane zostały objęte wpisem tego oddziału do KRS, może jednoosobowo udzielić pełnomocnictwa procesowego w sprawach o roszczenie związane z działaniem tego oddziału".

 

Szczegółowych informacje odnośnie wyjazdu zostaną przekazane podczas najbliższych spotkań seminaryjnych. 

Zainteresowani proszeni są o kontakt z panem mgr M. Hałasą.

2014-02-24

Witamy na stronie internetowej KNSP KUL

knsp_120Zapraszamy do zapoznania się z historią,

działalnością i osiągnięciami naszej organizacji

Koło Naukowe Studentów Prawa KUL jest organizacją skupiającą młodych i ambitnych studentów Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

Jesteśmy inicjatorami wielu ciekawych projektów, konferencji, szkoleń i dyskusji. Więcej o naszej działalności w zakładce O nas.

Wstąpienie do naszej organizacji jest kwestią Twojego wolnego wyboru. Więcej w zakładce Członkowie.

W zakładce Partnerzy znajdziesz informacje o naszych partnerach, sponsorach i patronach, a ponadto dowiesz się z jakimi organizacjami studenckimi współpracujemy.

Jeżeli jesteś szczególnie zainteresowany/a konkretną dziedziną prawa - możesz zapisać się do sekcji. Więcej w zakładce Sekcje naukowe.

Zapraszamy do współpracy koła naukowe, stowarzyszenia, fundacje i organizacje pozarządowe! Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Napisz!

Ponieważ strona internetowa Koła jest jak Teatr Muzyczny w Lublinie - w wiecznej budowie - prosimy o wyrozumiałość oraz kierowanie uwag, propozycji, poprawek etc. na email Koła.

2008-12-27