Zajęcia dydaktyczne INPiSM od 1 października 2019 r. w Kampusie Głównym przy Al. Racławickich 14
Zajęcia dydaktyczne Instytutu Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych od dnia 1 października 2019 r. będą odbywać się w budynkach dydaktycznych KUL przy Al. Racławickich 14 w Lublinie. Konsolidacja Wydziału Nauk Społecznych w Kampusie Głównym jest wynikiem zakończenia z dniem 31 lipca 2019 r. umowy dzierżawy kampusu przy ul. Droga Męczenników Majdanka 70.
![]() |
V edycja Konkursu o Polsce, Europie i Świecie
Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w V edycji Konkursu o Polsce, Europie i Świecie. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o istocie państwa oraz procesach zachodzących na płaszczyźnie międzynarodowej. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 23 września 2019 roku. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce 23 października 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW - 114.
14.06 Konferencja "Kampania i wybory do Parlamentu Europejskiego: przebieg, wyniki, konsekwencje"
Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Instytut Europy Środkowej w Lublinie, Centrum Europejskie UW, Fundacja Konrada Adenauera oraz Towarzystwo Nauki i Kultury "Libra" zapraszają na konferencję "Kampania i wybory do Parlamentu Europejskiego: przebieg, wyniki, konsekwencje", która odbędzie się 14 czerwca 2019 r. o godz. 9.00 w INPiSM KUL (ul. Droga Męczenników Majdanka 70), sala DMMII - 134.
Wykład „100 lat stosunków dyplomatycznych Polski i Belgii: historia i przyszłe wyzwania”
Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Instytut Europy Środkowej w Lublinie oraz Miasto Lublin zapraszają na wykład Jego Ekscelencji Ambasadora Królestwa Belgii w Polsce Pana Luca Jacobsa pt. „100 lat stosunków dyplomatycznych Polski i Belgii: historia i przyszłe wyzwania”. Wydarzenie odbędzie się 15 maja 2019 r. o godz. 15.00 w Instytucie Europy Środkowej w Lublinie (ul Niecała 5).
Wykład poprzedzi wprowadzenie Dyrektora Instytutu Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych dr hab. Andrzeja Podrazy, prof. KUL.
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. A. Jamesowi McAdamsowi
Rektor i Senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. A. Jamesowi McAdamsowi, która odbędzie się w piątek 29 marca 2019 r., o godz. 11.00, w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.
Program uroczystości:
-
-
-
- Wystąpienie JM Rektora KUL ks. prof. dr. hab. Antoniego Dębińskiego
- Odczytanie uchwały Senatu
- Wygłoszenie laudacji: dr hab. Andrzej Podraza, prof. KUL
- Odczytanie i wręczenie dyplomu
- Wykład Doktora Honoris Causa
-
-
Uroczystość uświetni Chór KUL.
Konferencja "Przyszłość dla przeszłości. Kultura pamięci i polityka historyczna państwa w XXI w."
Szanowni Państwo,Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej organizowanej przez nasz Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych oraz Instytut Europy Środkowo-Wschodniej pt.Przyszłość dla przeszłości. Kultura pamięci i polityka historyczna państwa w XXI w. Konferencja odbędzie się w budynku Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej (ul. Niecała 5), 29-30 listopada 2018r. Serdecznie zapraszamy do udziału.
Konferencja naukowa pt. „Rzeczpospolita Polska 1918-2018: historia, geopolityka, bezpieczeństwo”
20 listopada 2018: Konferencja naukowa pt. „Rzeczpospolita Polska 1918-2018: historia, geopolityka, bezpieczeństwo”
Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra” i Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA, zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Rzeczpospolita Polska 1918-2018: historia, geopolityka, bezpieczeństwo”, KUL, 20 listopada 2018 roku, od godz. 10.30 (Collegium Jana Pawła II, C 618).
Gorąco zapraszamy do udziału.
Z wyrazami szacunku,
Tomasz Stępniewski
Konferencja „Polska w Unii Europejskiej. Nowe wyzwania"
Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych wraz z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce i Fundacją Konrada Adenauera w Polsce zorganizował konferencję pt. „Polska w Unii Europejskiej. Nowe wyzwania", promującą publikację wydaną przez PKE pod tym samym tytułem (link do publikacji: https://publications.europa.eu/en/publication-detail/-/publication/98b659df-2670-11e8-ac73-01aa75ed71a1/language-pl/format-PDF/source-77455868).
Sama konferencja rozpoczęła się Dialogiem Obywatelskim z dr Markiem Prawdą – Dyrektorem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
Konsultacje obywatelskie: „Jaka będzie przyszłość Europy? Kierunki i koncepcje rozwoju Unii Europejskiej”
Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie zapraszają na debatę o przyszłości Europy 8 października 2018 r. (poniedziałek) w sali CTW-113 (Centrum Transferu Wiedzy, Al. Racławickie 14).
W debacie udział wezmą:
prof. Jacek Czaputowicz - Minister Spraw Zagranicznych RP,
prof. Andrzej Podraza – Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL,
prof. Zbigniew Zaleski – były Poseł do Parlamentu Europejskiego, KUL,
prof. Waldemar Paruch – Centrum Analiz Strategicznych w Kancelarii Premiera RP, UMCS.
Zaproszenie na dyskusje panelowe
Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce, Polskie Towarzystwo Studiów Europejskich Oddział Lublin, Stowarzyszeniem Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA, Wschodnioeuropejska Sieć Uniwersytetów KUL zapraszają na dyskusje panelowe, pt. "Partnerstwo Wschodnie – przyszłość instrumentu polityki wschodniej w perspektywie nowego budżetu i reformy Unii Europejskiej" oraz "Niemcy-Polska-Rosja Putina 4.0: (geo)polityka i bezpieczeństwo", które odbędą się podczas Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej w Lublinie w dniu 25 września 2018 r. o godz. 14.00-15.30 oraz 15.45-17.15 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, ul. Grottgera 2, sala S7B.