kul_plakat_2021_webinarium_15_stycznia_2

Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL oraz Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania KUL zapraszają na webinarium "Eksperci w mediach- interpretatorzy, tłumacze rzeczywistości czy aktorzy komunikowania politycznego?". Wydarzenie w formie online odbędzie się 15 stycznia 2021 r. w godz. 14.00-16.00. Link do wydarzenia.

webinarium_ue

19 grudnia 2020 r. odbędzie się webinarium z cyklu Seminariów Konrada Adenauera zatytułowane "Czy Unia Europejska ma przyszłość?". Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL. Webinarium odbędzie się na platformie MS TEAMS (link do wydarzenia). Początek o godz. 17.00.

kul_plakat_2020_biden-putin_1

Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce, Instytut Europy Środkowej oraz „Team Europe” przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce i Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra” zapraszają na webinarium pt. „Biden – Putin – Europa Środkowa i Wschodnia”, które odbędzie się 9 grudnia 2020 roku, godz. 13.30-15.00.

kul_plakat_2020_webinarium_1

30 października 2020 roku o godz. 14.10 będzie miało miejsce webinarium zatytułowane "Polska i Niemcy wobec wyzwań dla bezpieczeństwa we wschodnim sąsiedztwie Unii Europejskiej (Donbas, Krym, Górski Karabach)". Webinarium odbędzie się na poprzez platformę Zoom. 

Organizatorzy:

  • Instytut Nauk o Polityce i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
    Fundacja Konrada Adenauera w Polsce
  • Instytut Europy Środkowej
  • Team Europe, Komisja Europejska
  • Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra”

qampa_sztanski

 

 

qampa_flenchea

12 października 2020 roku odbyła się online sesja pytań i odpowiedzi z Alexandru Flenchea, byłym wicepremierem w rządzie Mołdawii, odpowiedzialnym za reintegrację separatystycznego Naddniestrza. Podobna sesja Q&A z Niną Szewczuk (Sztanski), byłą minister spraw zagranicznych regionu naddniestrzańskiego, odbyła się 10 czerwca 2020 roku. Oba spotkania zostały zorganizowana przez dr. hab. Marcina Kosienkowskiego z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL. Wzięli w niej udział polscy badacze i eksperci, zajmujący sie problematyka naddniestrzańską: Kamil Całus (Ośrodek Studiów Wschodnich), prof. Magdalena Dembińska (Uniwersytet Montrealski), dr Piotr Oleksy (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu) i Jakub Pieńkowski (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych). Przedmiotem obu spotkań była kwestia uregulowania konfliktu naddniestrzańskiego oraz zjawiska i procesy społeczno-polityczne zachodzące w Naddniestrzu. Rozmowa z przedstawicielami dwóch stron konfliktu pozwoliła uczestnikom spotkań spojrzeć na problem naddniestrzański z szerszej perspektywy i bardziej obiektywnie ocenić zachodzące w Mołdawii wydarzenia.

KUL_plakat_2020_web

 7 października 2020 r. odbędzie się webinarium zatytułowane „Partnerstwo Wschodnie w dobie pandemii Covid-19. Czy Unia Europejska będzie dalej zainteresowana projektem?”, którego współorganizatorem jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL. Wydarzenie towarzyszy Kongresowi Współpracy Transgranicznej, który w dniach 6-9 października odbywa się w Lublinie

Webinarium poprowadzi dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL z Katedry Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa. Początek o godz. 16.00.

program-unilateral-referendums-in-de-facto-states

25 września 2020 r. odbyło się seminarium naukowe online (via Zoom) poświęcone unilateralnym referendom suwerennościowym w państwach de facto. Zostało ono zorganizowane przez dr. hab. Marcina Kosienkowskiego z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL, który dodatkowo wygłosił referat o przyczynach organizacji tego typów referendów na przykładzie plebiscytu w Naddniestrzu z 2006 roku. W spotkaniu wzięli udział również: Micha Germann (University of Bath), Tomáš Hoch (University of Ostrava), Markus Hoehne (Leipzig University), Siergiej Markiedonow (MGIMO University), Kamaran Palani (Salahaddin University-Erbil & Leiden University) i Robert Rajczyk (Uniwersytet Śląski).

28 maja 2020 r. o godz. 10.00 odbyło się seminarium naukowe online (via Zoom) współorganizowane przez pracowników Instytutu Nauk o Polityce i Administracji dr. hab. Marcina Kosienkowskiego i dr. Andrzeja Szabaciuka, „Współczesne wyzwania bezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej” (Современные вызовы безопасности в Центральной и Восточной Европе).

Partnerami seminarium był Użhorodzki Uniwersytet Narodowy i Instytut Europy Środkowej w Lublinie.

 

Fotorelacja

Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL zaprasza na międzynarodowe webinarium „European Union in a transition period. Debate on the future of secure Europe", które odbędzie się 29 maja 2020 r. o godz. 12.00.

Współorganizatorami seminarium są: Instytut Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce, Fundacja Collegium Interethicum, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIATeam Europe oraz PTSE Oddział w Lublinie.

Patronat:

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

 

 

plakat_webinarium_28.04.2020

Instytut Nauk o Polityce i Administracji zaprasza na webinarium „Globalna i regionalna rozgrywka pandemią COVID-19”, które odbędzie się 28.04.2020 r., godz. 10.00 – 13.00. Organizatorem webinarium jest Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych a jednym ze współorganizatorów Katedra Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa (dr hab. Andrzej Podraza).

 

 

2 kwietnia 2020 r. odbyła się wideokonferencja Państwa de facto: wewnętrzna i zewnętrzna dynamika, zorganizowana przez dr. hab. Marcina Kosienkowskiego z Katedry Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa KUL. Główną ideą przedsięwzięcia była prezentacja badań polskich badaczy nad szeroko rozumianymi jednostkami geopolitycznymi mającymi podstawowe atrybuty państwowości, jednak nieuznanymi powszechnie za państwa przez społeczność międzynarodową. Dodatkowo konferencja miała na celu sprzyjać integracji środowiska badaczy państw de facto.

 

kul_plakat_2020_debaty_dyplomatyczne

 Wydział Nauk Społecznych KUL zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Debaty Dyplomatyczne. Tym razem gościem Debaty będzie prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana , który wygłosi wykład zatytułowany "Wspólnota Narodów Europy według Roberta Schumana".

Spotkanie odbędzie się 6 marca 2020 r. o godz. 11.40 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618.

 

Relacja z wydarzenia

sptkanie_wot_kul 2.Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjra Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora" oraz Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL zapraszają na spotkanie zatytułowane "Zostań żołnierzem WOT", które odbędzie się 10 marca 2020 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW -113, o godz. 11.00. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się o działaniach podejmowanych przez WOT oraz  zasadach rekrutacji. Dodatkowo podczas spotkania zostanie zaprezentowany sprzęt, który jest częścią wyposażenia wojska.
kul_plakat_2020_szkolenie_siec

Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL,  Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz Słupski Instytut ds. Młodzieży zapraszają na szkolenie "Jak efektywnie działać w sieci?".

Dzięki szkoleniu będzie można dowiedzieć się, jak pisać atrakcyjne teksty dopasowane do wymogów mediów społecznościowych, jak stosować multimedia oraz co zrobić, by posty wyróżniały się na tle innych wpisów. Ponadto uczestnicy dowiedzą się jak świadomie prezentować siebie w sieci, tak by osobisty profil nie był balastem, a szansą  np. na rynku pracy.

Szkolenie odbędzie się w środę, 4 marca 2020 r. w godz. 8.30 - 14.30 w Kolegium Jana Pawła II przy Al. Racławickich 14 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w sali  618.

wyzwania_ue

 Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Team Europe, PTSE oddział w Lublinie, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Lublin Fundacja Konrada Adenauera zapraszają na seminarium naukowe "Priorytety nowej Komisji Europejskiej a współczesne wyzwania dla Unii Europejskiej", które odbędzie się 3 marca 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618. Początek wydarzenia o godz. 11.30.

 

Fotorelacja

kul_plakat_2019_LONDYN_16_czerwca

Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Instytut Europy Środkowej w Lublinie, Centrum Europejskie UW, Fundacja  Konrada Adenauera oraz Towarzystwo Nauki i Kultury "Libra" zapraszają na konferencję "Kampania i wybory do Parlamentu Europejskiego: przebieg, wyniki, konsekwencje", która odbędzie się 14 czerwca 2019 r. o godz. 9.00 w INPiSM KUL (ul. Droga Męczenników Majdanka 70), sala DMMII - 134.

 

Fotorelacja

ambasador

Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Instytut Europy Środkowej w Lublinie oraz Miasto Lublin zapraszają na wykład Jego Ekscelencji Ambasadora Królestwa Belgii w Polsce Pana Luca Jacobsa pt. „100 lat stosunków dyplomatycznych Polski i Belgii: historia i przyszłe wyzwania”. Wydarzenie odbędzie się  15 maja 2019 r. o godz. 15.00 w Instytucie Europy Środkowej w Lublinie (ul Niecała 5).

Wykład poprzedzi wprowadzenie Dyrektora Instytutu Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych dr hab. Andrzeja Podrazy, prof. KUL.

plakat_a3_20_lat_polski_w_nato_2_1 Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Instytut Europy Środkowej w Lublinie, Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie  oraz Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „20 lat Polski w NATO. Bezpieczeństwo regionu Europy Środkowej i Wschodniej", która odbędzie się 16 kwietnia 2019 r., Warszawa, ISP PAN, ul. Polna 18/20, godz.11.30-14.15
kul_plakat_2019_seminarium_adams

Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych, Instytut Filologii KUL oraz Instytut Europy Środkowej w Lublinie zapraszają na wykład prof. A. Jamesa McAdamsa (University of Notre Dame, USA) zatytułowany "Trump's America, Trump's Europe".  Wydarzenie odbędzie się 28 marca 2019 r.  o godz. 14.15 w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 618.

 

Fotorelacja

UE po Brexixie Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Fundacja Konrada Adenauera, Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra”, Polskie Towarzystwo Studiów Europejskich, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Unia Europejska po Brexicie: konsekwencje dla Polski”, która odbędzie się 19 marca 2019 r. o godz. 10.00 w budynku Instytutu Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, ul. Droga Męczenników Majdanka 70, aula DMMII-116.

 

Strona 1 z 2 :: Idź do strony: [1] 2

Autor: Barbara Lendzion-Tokarska
Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021, godz. 09:28 - Grzegorz Tutak