10 kwietna 2024 roku odbędzie się Międzynarodowa konferencja naukowa  'Cybersecurity Threats Disinformation in Contemporary Local Conflicts', której współorganizatorem jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL. Konferencja rozpoczyna się o godzinie 10.00 na platformie Google Meets platform: https://meet.google.com/kqx-wdfa-djc

Wśród moderatorów i wygłaszających referaty są także pracownicy naszego Instytutu.

Zapraszamy do udziału!

 

30 listopada na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędzie się konferencja naukowa zatytułowana "Państwo wobec wielowymiarowych wyzwań i zagrożeń XXI wieku", która jest częścią  projektu realizowanego z grantu MEiN w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki, którego kierownikiem jest dr Grzegorz Tutak z Instytutu Nauk o Polityce i administracji KUL. Celem konferencji jest podjęcie rozważań nad istotnymi, społeczne dyskutowanymi problemami i wyzwaniami przed jakimi stoją społeczeństwa oraz współczesne państwa.  Podczas wydarzenia podjęte zostaną kwestie relacji UE z państwami członkowskimi, problematyka obronności i bezpieczeństwa państwa, zmiany środowiska bezpieczeństwa w kontekście wojny w Ukrainie, a także wyzwania natury środowiskowej. 

Integralną częścią konferencji będzie sesja posterowa podczas której studenci zaprezentują wyniki swoich badań. Początek konferencji o godzinie 10.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

seminarium_24-11 Katedra Teorii Polityki i Studiów Wschodnich K, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce, Team Europe przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Lublin oraz Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra" zapraszają na zaprasza na seminarium naukowe zatytułowane "Wojna Rosji z Ukrainą: perspektywy odbudowy", które odbędzie się 24 listopada 2023 roku w Centrum Transferu Wiedzy o godz. 14.10, sala CTW-219

W poniedziałek 13 listopada w Centrum Transferu Wiedzy odbędzie się konferencja naukowa zatytułowana "30 lat po Traktacie z Maastricht, co dalej z Unią Europejską?", którą współorganizuje Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.

 

Podczas konferencji zostaną podjęte kwestie dotyczące obecnych wyzwań jakie stoją przed Unią Europejską. 

W 1993 roku, po upadku muru berlińskiego, po zakończeniu zimnej wojny państwa europejskie postanowiły pogłębiać proces integracji europejskiej, wprowadzając filary w obrębie unii gospodarczej, unii politycznej i policyjno-sądowniczej. Głównym osiągnięciem Traktatów z Maastricht było wprowadzenie obywatelstwa Unii Europejskiej, które realnego wymiaru nabierało w ramach ochrony konsularnej.

Obecnie Unia Europejska mierzy się nie tylko z problemami wynikającymi z pogłębiania procesu integracji (rozszerzenie strefy o pozostałe państwa członkowskie, federalizacji Unii), ale i kryzysem migracyjnym, instrumentalizacją migrantów i pełnoskalową agresją w Ukrainie. Te i inne tematy będą przedmiotem rozważań podczas spotkania, które odbędzie się już 13 listopada na KUL.


Katedra Teorii Polityki i Studiów Wschodnich K, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce, Team Europe przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Lublin oraz Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra" zapraszają na zaprasza na seminarium naukowe zatytułowane "United for peace: znaczenie Trójkąta Lubelskiego dla pokoju w regionie", które odbędzie się 9 listopada 2023 roku w Centrum Transferu Wiedzy o godz. 14.30.

Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL zaprasza na międzynarodową konferencję naukową zatytułowaną "Polityczno-prawne i społeczno-kulturowe aspekty pogranicza wschodniego Unii Europejskiej", która odbędzie się 29 maja 2023 roku. Wydarzenie odbędzie się w Gmachu Głównym, sala GG-208, początek o godz. 9.00.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce, Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Instytut Ekonomii i Finansów UMCS, Polskie Towarzystwo Studiów, Europejskich Oddział Lubelski, Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych KUL zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową "Od Lublina do Lizbony –15 lat Polski w strefie Schengen. Korzyści dla społeczeństwa obywatelskiego". Wydarzenie rozpocznie się 27 kwietnia 2023 r. o godzinie 9:30 w sali C-618. 

We wtorek, 18 kwietna na KUL odbędzie się seminarium naukowe zatytułowane "Russia-Ukraine war: impact on the foreign and security policy in the world". Wydarzenie rozpocznie się godzinie 11.00 w sali GG-208. W ramach seminarium prelekcje wygłoszą pracownicy Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL, natomiast gościem specjalnym będzie dr Ozan Örmeci z Istanbul Kent University (Turcja). 
 

webinarium-29-marca-2023

Katedra Teorii Polityki i Studiów Wschodnich Instytutu Nauk o Polityce i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce, Instytut Europy Środkowej w Lublinie, Team Europe przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Lublin oraz Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra" zapraszają na webinarium pt. Chiny wobec wojny Rosji z Ukrainą, godz. 10.30-11.30.

 

Data: Lublin, 29 marca 2023, godz. godz. 10.30-11.30 (webinarium)

Strona 1 z 5 :: Idź do strony: [1] 2 3 4 5

Autor: INoPiA
Ostatnia aktualizacja: 10.04.2024, godz. 06:43 - Grzegorz Tutak