Dyplom psychoterapeuty dla dr Elżbiety Talik

dr_e._talik Pani dr Elżbieta Talik ukończyła Podyplomowy Kurs Psychoterapii atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i otrzymała dyplom psychoterapeuty.

 

Gratulujemy!


Artykuł prof. M. Łaguny i dr. W. Razmusa uznany za najlepszy artykuł naukowy opublikowany w 2018 r.

Artykuł prof. dr hab. Marioli Łaguny i dr. Wiktora Razmusa został uznany przez Kapitułę Konkursu "Pozytyw 2018" za najlepszy artykuł naukowy opublikowany w roku 2018:

Laguna, M., Razmus, W. (2018). When I feel my business succeeds, I flourish: Reciprocal relationships between positive orientation, work engagement, and entrepreneurial success. Journal of Happiness Studies. doi: 10.1007/s10902-018-0065-1


Gratulujemy!


Stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego

Najzdolniejsi studenci z regionu otrzymali stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego. W tym gronie znalazły się również studentki Psychologii KUL. Oprócz świetnych wyników w nauce wyróżniły się także inną aktywnością np.: działalnością w organizacjach studenckich, uczestnictwem w konferencjach naukowych, osiągnięciami artystycznymi lub sportowymi, zaangażowaniem w wolontariat. Laureatki przez 8 miesięcy będą otrzymywały stypendia w wysokości 300 zł miesięcznie. 

 

Stypendia Marszałka otrzymały: Małgorzata Broda, Aleksandra Gulip, Katarzyna Kornaga, Paula Prudaczuk, Patrycja Przytuła, Dorota Pudełko i Dominika Stachyra.

 

Serdecznie gratulujemy!


Nominacja profesorska

Pani prof. dr hab. Mariola Łaguna w piatek 17 maja 2019 r. otrzymała nominację profesorską od Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

https://www.prezydent.pl/aktualnosci/nominacje/art,120,nominacje-profesorskie.html

 

Serdecznie gratulujemy!


dr Piotr Mamcarz- wyjazd w ramach projektu "Mistrzowie dydaktyki"

pm_zdjecie Pan dr Piotr Mamcarz został zakwalifikowany do wyjazdu do University College London w Wielkiej Brytanii w celu odbycia wizyty studyjnej w ramach projektu „Mistrzowie dydaktyki” finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Wizyta studyjna odbędzie się w dniach od 12 do 25 maja 2019 r.
Gratulujemy!


Konferencja Aktualności Psychologicznych AKTUALIA 2019

W dniach 08-10 kwietnia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Aktualności Psychologicznych AKTUALIA 2019 pt. „Każde pokolenie ma swój kryzys".

 

https://www.kul.pl/09-04-2019-ogolnopolska-konferencja-aktualnosci-psychologicznych-aktualia-2019,gal_17150.html


Nominacja profesorska dla dr hab. Marioli Łaguny

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 5 lutego 2019 r. Kierownik Katedry Psychologii Ogólnej dr hab. Mariola Łaguna otrzymała tytuł profesora nauk społecznych.

 

28-03-2019-wreczenie-listu-gratulacyjnego-prof-marioli-lagunie-w-zw-z-uzyskaniem-tytul-profesora-nauk-spolecznych,gal_17115.html

 

Serdecznie gratulujemy!


Uroczystość wręczenia nagród

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystego wręczenia nagród pracownikom, studentom i doktorantom Instytutu Psychologii, które odbyło się 10 stycznia 2019 r.

10-01-2019-uroczystosc-wreczenia-nagrod-pracownikom-i-studentom-instytutu-psychologii-kul,gal_17023.html


Kalendarz "Wszyscy jesteśmy pasjonatami życia"

Grupa studentów psychologii podczas zajęć z Psychospołecznych podstaw rehabilitacji osób niepełnosprawnych, prowadzonych przez dr Katarzynę Mariańczyk, stworzyła kalendarz inspirowany aktywnościami osób z niepełnosprawnościami pod tytułem „Wszyscy jesteśmy pasjonatami życia”.

W projekcie wzięło udział 13 osób z różnymi niepełnosprawnościami prezentujących swoje pasje. Celem projektu było przełamanie schematów oraz ukazanie, że osoby z niepełnosprawnościami również są pełne optymizmu, podejmują różnorodne aktywności i chcą czerpać z życia tyle, ile się da. Studenci pragnęli również zmotywować inne osoby do znajdowania pasji i rozwoju osobistego.

Każdy sprzedany kalendarz wspiera budowę integracyjnego placu zabaw dla dzieci.

Więcej informacji na temat tego projektu znajduje się na stronie Katedry Psychologii Rehabilitacji:

katedra-psychologii-rehabilitacji,1760.html

 


I miejsce w konkursie "Otwarte Drzwi" dla dr Joanny Rodzeń-Krawiec

Praca doktorska dr Joanny Rodzeń-Krawiec pt. „Poczucie zdrowienia i umocnienia u chorych psychicznie uczestników środowiskowych form opieki” otrzymała I nagrodę w XV edycji ogólnopolskiego konkursu PFRON "Otwarte Drzwi" na najlepsze prace magisterskie i doktorskie poświęcone tematyce niepełnosprawności. Praca powstała na seminarium doktoranckim z psychologii rehabilitacji pod kierunkiem profesora Wojciecha Otrębskiego.

aktualnosci,art_50310.html

 

Gratulujemy!