Rozpoczynamy III edycję Akademii Przedsiębiorczości Biura Karier KUL. W dniach od 17 do20 maja zapraszamy na wirtualne szkolenia i webinary, które pokażą Wam różne aspekty szeroko pojętej przedsiębiorczości. Każde spotkanie prowadzone będzie przez eksperta z branży lub przedsiębiorcę i będzie skupiało się na wybranym temacie. Celem wydarzenia jest dostarczanie wiedzy i podnoszenie kompetencji z obszaru przedsiębiorczości. Poprzez wydarzenie chcemy m.in. zainspirować uczestników do spróbowania z biznesem jako swojej ścieżki kariery, ale również pokazać przedsiębiorczość jako zestaw cech, których poszukują pracodawcy.

 

Skorzystaj z szansy na poznanie inspirujących prelegentów, którzy pokażą Ci możliwości na rynku pracy oraz zachęcą Cię do podejmowania przedsiębiorczych inicjatyw!

 

 


 

Harmonogram spotkań

 


 

Data: 17.05.2022 r. godzina 10:00-11:00

 

Prelegentka: Monika Niżnik, przedsiębiorca Senior Manager Forever Living Products

 

Tytuł webinaru: Network Marketing - forma przedsiębiorczości, w której sprawdzisz się bez ryzyka

 

Link do rejestracji:  https://kariera.kul.pl/index.php/617173?lang=pl

 

Opis webinaru:

Czujesz w sobie ducha przedsiębiorcy?

Myślisz w przyszłości nad poprowadzeniem własnego biznesu ale:

*nie masz doświadczenia

* umiejętności

* pomysłu

* zastanawiasz się czy sobie poradzisz?

Zapraszam Cię na spotkanie w ramach Akademii Przedsiębiorczości, podczas którego pokaże Ci, jak w prosty sposób możesz wystartować, doświadczać, uczyć się, rozwijać, popełniać błędy, nabierać umiejętności a to wszystko bez żadnego ryzyka. 

 

Monika Niżnik - latami myśląca o własnym biznesie, postanawia w końcu zostać przedsiębiorczynią i kobietą niezależną finansowo. Od zera w 3,5 roku buduje własne przedsięwzięcie w oparciu o współpracę z jedną z największych firm marketingu sieciowego. Laureatka plebiscytu Kobieta Przedsiębiorcza 2016 woj. łódzkiego, nominowana do tytułu "Człowiek Roku 2017" w kategorii biznes przez kapitułę Dziennika Łódzkiego, nagrodzona statuetką Kobieta Sukcesu 2107 przez Europejski Klub Kobiet Biznesu, "Lwica Biznesu" 2018. Odczarowuje w Polsce jeszcze mało rozumianą branżę. Obala mity na jej temat. Pokazuje możliwości jakie stwarza rynek. Uczy jak bez ryzyka finansowego zbudować swój własny, stabilny biznes.

 


 

Data:18.05.2022 r. godzina 10:00-11:00

 

Prelegent: Marcin Garbowski, pracownik Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, absolwent Wydziału Filozofii KUL

 

Tytuł webinaru: Jak odnaleźć się na lubelskim rynku pracy?

 

Link do rejestracji:  https://kariera.kul.pl/index.php/197985?lang=pl

 

Opis webinaru:

Od czego zacząć poszukiwanie pracy w Lublinie?

Czego nie uczą w szkole i na studiach o rynku pracy?

Jak wyglądają poszczególne sektory gospodarki w Lublinie, gdzie można znaleźć pracę?

Jakich narzędzi dostarcza miasto dla poszukujących pracy

Jakie instytucje w Lublinie mogą wesprzeć poszukujących pracę w Lublinie?

Na te i inne pytanie znajdziesz odpowiedź na spotkaniu przygotowanym przez pracowników Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin.

 

Marcin Garbowski - pracownik Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, absolwent Wydziału Filozofii KUL. W ramach swoich codziennych obowiązków zajmuje się kompleksowym wsparcie potencjalnych inwestorów oraz firm z branż priorytetowych - inteligentnych specjalizacji Miasta Lublin w ramach tzw. ekosystemów gospodarczych. Jednym z projektów realizowanych przez niego jest aktywizacja zawodowa studentów zagranicznych lubelskich uczelni.

 


Data:19.05.2022 r. godzina 17:30-18:30

 

Prelegent: Aleksander Jarymowicz, prawnik,Urząd Ochrony Danych osobowych

 

Tytuł webinaru: Czy to dobra działalność dla mnie? czyli podstawowe informacje o prowadzeniu działalności gospodarczej

 

Link do rejestracji:  https://kariera.kul.pl/index.php/848947?lang=pl

 

Opis webinaru: Wielu młodych ludzi zastanawia się, na co postawić- działalność gospodarcza? Własna firma? Dołączenie do istniejącego już przedsiębiorstwa? Niestety w decyzji tej nie pomagają liczne oraz z pozoru skomplikowane przepisy. Niniejsze spotkanie ma więc wyjaśnić podstawowe różnice pomiędzy modelami prowadzenia własnej działalności oraz omówić podstawowe typy spółek prowadzonych w Polsce. Jego celem jest przede wszystkim próba wskazania, jaki model działalności najlepiej odpowiadałby na potrzeby uczestników spotkania.

 

Aleksander Jarymowicz - pochodzę z Warszawy, ukończyłem studia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, gdzie obroniłem pracę magisterską dotyczącą ochrony prawa autorskiego w grach wideo na obszarze Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Obecnie jestem pracownikiem Departamentu Skarg w Urzędzie Ochrony Danych Osobowych. W czasie studiów miałem okazję przez pięć lat aktywnie działać w Europejskim Stowarzyszeniu Studentów Prawa ELSA Poland, gdzie zajmowałem się m.in. procesami rekrutacyjnymi czy też organizacją szkoleń. Przez kilka lat pracy w gdańskiej kancelarii miałem okazję pomagać w obsłudze podmiotów gospodarczych, zarówno przy bieżącej obsłudze spółek, poprzez ich zakładania czy też sporządzanie dla nich opinii prawnych. Moimi szczególnymi zainteresowaniami objęte zostały prawa autorskie, ochrona danych osobowych, prawa nowych technologii oraz zagadnienia związane z działalnością spółek. Prywatnie interesuje się literaturą fantasy, gotowaniem dla znajomych oraz hiszpańską i angielską piłką nożną.

 


Data:20.05.2022 r. godzina 10:00-11:00

 

Prelegentka: Justyna Ciećwierz, coach rozwoju zawodowego, doradca, konsultant w projektach HR

 

Tytuł webinaru: Profil na LinkedIn - skuteczne narzędzie marketingowe

 

Link do rejestracji:  https://kariera.kul.pl/index.php/434975?lang=pl

 

Opis webinaru:

- jakie są podstawowe elementy dobrego profilu
- na które sekcje warto zwrócić szczególną uwagę
- jak pisać rekomendacje
- typowe błędy - czego unikać

 

Justyna Ciećwierz - coach rozwoju zawodowego, doradca, konsultant w projektach HR. Autorka ponad setki artykułów w serwisie zmianazawodowa.pl, a także empowermentwpraktyce.pl. Od ponad 10 lat wspiera osoby w zmianach zawodowych. Pomaga w pracy zamienić znudzenie w pasję, zmęczenie w uskrzydlenie, a niezadowolenie w radość. Lata doświadczeń w zakresie coachingu oraz doradztwa zawodowego łączy z wykształceniem psychologicznym. Autorka książki i e-booka "Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku".


 

Autor: Barbara Szymczak
Ostatnia aktualizacja: 10.05.2022, godz. 14:28 - Barbara Szymczak