Akademia Kompetencji Biura Karier KUL to cykl bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez ekspertów HR, praktyków biznesu, doświadczonych doradców rynku pracy.

 

Celem wydarzenia jest wspieranie studentów, absolwentów oraz osoby pracujące w zdobywaniu kompetencji poszukiwanych na rynku pracy.

 

W tym roku Akademia Kompetencji odbywa się w terminie 12.09.2023 r. do 18.10.2023 r.

 

Forma spotkań: stacjonarna lub online (na platformie MS Teams).

 

Obowiązują zapisy.

 

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych spotkań znajdują się poniżej, w kalendarzu wydarzenia.

 

Osoby uczestniczące we wszystkich szkoleniach otrzymają zaświadczenie z Biura Karier potwierdzające uczestnictwo w wydarzeniu.

 

Zapraszamy do zapisów!

 


KALENDARZ WYDARZENIA


 

 

Tytuł: Profesjonalne przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej

 

Opis spotkania: Chcesz dowiedzieć się na co zwrócić szczególną uwagę przygotowując się do rozmowy rekrutacyjnej? Na szkoleniu porozmawiamy o tym, co jest istotne w czasie rozmowy rekrutacyjnej z punktu widzenia pracodawcy. Jak najlepiej wykorzystać swoją szansę zaprezentowania siebie i swoich kompetencji. I co zrobić, żeby wygrywać rozmowy rekrutacyjne.

 

12.09.2023 r.

 

09:00-10:30

 

Sala CTW 202

 

Prowadzący: Dobrawa Chmielewska

Psycholog. HR Business Partner w Nocowanie.pl. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy w obszarze HR zdobyte w agencjach rekrutacyjnych oraz w działach personalnych w firmach w Polsce i za granicą. Odpowiadałam za zarządzanie kilkuosobowym zespołem ds. rekrutacji i rozwoju. Główne obszary odpowiedzialności: rekrutacja pracowników, badanie zaangażowania i satysfakcji pracowników, analiza exit interviews i wprowadzanie inicjatyw zmniejszających rotację oraz employer branding.

Absolwentka psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Szkoły Trenerów Metrum. Ukończone szkolenie certyfikujące z Narzędzi Hogana. Obecnie w trakcie całościowego 4-letniego kursu psychoterapii.

 

Link do zapisów:

 

Klauzula informacyjna

 


 

 

Tytuł: Jak zbudować efektywną markę osobistą w oparciu o swoje kompetencje?

 

Opis spotkania:

  • Czy osoba taka jak Ty w ogóle może być freelancerem – dla kogo to jest, a komu to odradzam!
  • Jak pokonać wewnętrznego krytyka, który mówi Ci: „nikt Cię nie kupi, nie jesteś wyjątkowy, z czym do ludzi??”
  • W jaki sposób wybrać dla siebie specjalizację i stworzyć pomysł na markę, którego nikt nie będzie w stanie skopiować!
  • Co zrobić, aby wyróżnić się spośród innych marek i zaistnieć na rynku, mimo pozornie dużej konkurencji!
  • Jak sprawić, aby rynek chciał kupić Twoje kompetencje i wiedzę, które już masz, mimo, że Tobie się wydaje, że wszyscy inni też to potrafią!

 

13.09.2023 r.

 

15:00- 16:30

 

Spotkanie online

 

Prowadzący: Michał Bloch

psycholog, podcaster, bloger i master coach ICF. Ma ponad 16 tygodni wolnego w roku, w tym dwumiesięczne wakacje! Może pracować z każdego miejsca na świecie. Od 12 lat buduje swoją markę osobistą. Działa online od 2016 roku. Zarabia wielokrotnie więcej niż na etacie. Pieniądze przestały być dla niego celem. Chce żyć pełnią życia i cieszyć się wolnością, bez szefa i pracy od 9 do 17. I tak właśnie żyje!

Prywatnie szczęśliwy mąż, ojciec dwójki wspaniałych córek i zapalony wędkarz... który fotografuje i wypuszcza każdy złowiony okaz!

 

Link do zapisów: https://ankietybk.kul.pl/survey/6f04f402-844c-ee11-81a4-000c29779ebe/

 

Klauzula informacyjna

 

 


 

 

 

 

 

Tytuł: Najnowsze trendy na rynku pracy- Lublin 2023

 

Opis spotkania: szczegóły wkrótce

 

15.09.2023 r.

 

12:00-13:30

 

Sala CTW 202

 

Prowadzący: Katarzyna Jośko

praktyk, konsultant i menedżer HR. Od 15 lat pracuję w środowisku dużych, średnich i małych  instytucji biznesowych wspierając Kadrę Menadżerską  w codziennej pracy . Moją intencją jest tworzenie transparentnego,  uczciwego środowiska pracy umożliwiającego skupienie na  realizacji celów biznesowych instytucji jak również zaspokojenie zawodowych i osobistych potrzeb pracowników związanych z rozwojem, przynależnością, poczuciem własnej skuteczności i sprawstwa .

Pracuję również jako wykładowca akademicki w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji.

Dotychczas pracowałam jako :Trener / Pracownia Umiejętności, Doradca ds. Rozwoju Kadr / Kredyt Bank, Trener i Koordynator Zespołu Rozwojowo Szkoleniowego / Warta , Menadżer Zasobów Ludzkich / Bank Zachodni WBK ( obecnie Santander).

Od 5 lat prowadzę na Lubelszczyźnie firmę rekrutacyjno - headhunterską Lubhunters , wspierając lokalny biznes w podnoszeniu standardów rekrutacji i pozyskiwaniu talentów dla lubelskiego rynku pracy.

 

Link do zapisów:

 

Klauzula informacyjna

 


 

 

 

Tytuł: Kompetencje przyszłości - Jaką wiedzę należy zdobyć już dziś, by procentowała w przyszłości? Poznaj 10 kompetencji przyszłości, które będą liczyły się na rynku pracy w najbliższych latach

 

Opis spotkania: Jak mawiał już Heraklit z Efezu: „Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana”. Najbliższe lata to czas dynamicznego rozwoju i zmian w wielu zawodach i branżach. Źródłem przewagi rynkowej nie są już kompetencje eksperckie i ściśle chroniona przez specjalistów wiedza, która gwarantowała im kiedyś wysoką pozycję zawodową. W nowej rzeczywistości, w której dostęp do wiedzy jest powszechny, źródłem przewagi konkurencyjnej na rynku pracy jest tempo w jakim zdobywamy nowe umiejętności.

Interdyscyplinarność i elastyczność poznawcza czy adaptacyjność w zmiennym i dynamicznym środowisku obok umiejętności krytycznego myślenia, to jedynie początek długiej listy tzw. kompetencji przyszłości.

- Jeśli chcesz świadomie przygotować się do swojej zawodowej ścieżki, a przede wszystkim dokonywać właściwych wyborów rozwojowych na drodze do niej, zapraszam Cię do wspólnej podroży w świat trendów i prognoz.

Zmiany technologiczne zdecydowanie zmienią rynek pracy. Tym samym już teraz nastał czas weryfikacji posiadanych umiejętności i pracy nad tymi, które będą cenione i które otworzą przed Tobą szanse i możliwości zawodowe w dynamicznie zmieniającym się świecie. Zatem sprawdźmy wspólnie jak dobrze zaprojektować swoją rozwojową przyszłość, aby Cię nie zaskoczyła.

 

19.09.2023 r.

 

10:00-11:30

 

Spotkanie online

 

Prowadzący: Anna Gierasimowicz

Ekspert zarządzania, doradca strategiczny, konsultant ze specjalizacją w obszarze HR, Interim Manager (IM), kształtujący z sukcesem modele zarządzania w wielu polskich przedsiębiorstwach oraz organizacjach samorządowych. Absolwent studiów MBA HR na Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie, Wieloletni wykładowca na kierunkach zarządzania, w tym programach EMBA, MBA. Autor i realizator, trener wielu profesjonalnych programów szkoleń, poligonów menedżerskich oraz studiów podyplomowych dla kadr zarządzających. Audytor procesów zarządzania. Promotor dziesiątek projektów dyplomowych. Aktywnie współpracujący z kilkoma szkołami biznesu w Polsce; Akademia L. Koźmińskiego w Warszawie, Uniwersytety WSB Merito – ( Poznań, Wrocław, Gdańsk, Olsztyn), Uniwersytet DSW - Wrocław. Aktywny przedsiębiorca. Mentor Uniwersytetu Wrocławskiego. Członek konwentu Uniwersytetu Wrocławskiego. Badacz procesów zarządzania. 

 

Link do zapisów:

 

 

Klauzula informacyjna

 

 


 

 

 

Tytuł: Tajemnice wystąpień publicznych

 

Opis spotkania: Zapraszam na spotkanie, podczas którego:

  • przybliżę największe wyzwania związane z prezentowaniem i to, jak sobie z nimi radzić
  • opowiem o tym, co moim zdaniem naprawę pomaga w efektywnym i (jeżeli jest taka potrzeba) efektownym prezentowaniu
  • pokażę, co zrobić by w swoje występnie umiejętnie wkomponować prezentację PowerPoint
  • wyjaśnię, czego powinien unikać i z czym musi się mierzyć każdy, kto występuje publicznie

 

21.09.2023 r.

 

14:00-15:30

 

Spotkanie online

 

Prowadzący: Robert Waligórski

Ekspert do spraw Nauki i Rozwoju w Marsh EBSC. Z wykształcenia andragog. Wystąpienia publiczne stały mi się bliskie jeszcze na studiach a zostały moją codziennością w chwili wejścia na rynek pracy w 2005 roku. Cenię sobie pracę z ludźmi, lubię nowe wyzwania i stad moje wielowymiarowe doświadczenie pod kątem zarówno tematów jak i odbiorców moich wystąpień.

 

Link do zapisów:

 

Klauzula informacyjna

 


 

 

 

 

 

Tytuł: Rynek pracy- możliwości i wyzwania

 

Opis spotkania: Zapraszam na spotkanie, w trakcie którego odpowiemy sobie na zagadnienia: co robić po studiach, gdzie szukać pierwszej pracy, czy warto zacząć kolejny kierunek, a może jednak kurs?

Wspólnie zastanowimy jak sprostać wymogom, które stawia dzisiejszy rynek.

 

18.10.2023 r.

 

10:00-11:30

 

Spotkanie online

 

Prowadzący: Iwona Szulc

Business Manager w Hays Poland. Posiadam ponad 10 lat doświadczenia w  HR. Specjalizuję się w: rekrutacji oraz doradztwie w sektorze Life Sciences. Na co dzień aktywnie poszukuje talentów i odpowiadam za business development. Interesuję się technikami sprzedaży oraz rozwojem osobistym.

 

Link do zapisów:

 

Klauzula informacyjna

Autor: Barbara Szymczak
Ostatnia aktualizacja: 28.09.2023, godz. 13:42 - Barbara Szymczak