Analiza ofert pracy pokazuje, że u kandydatów do pracy najbardziej pożądane kompetencje to w większości kompetencje psychospołeczne tzw. „miękkie”.

 

Właśnie dlatego pracownicy Biura Karier KUL przeprowadzają cyklicznie szkolenia dotyczące poruszania się po rynku pracy oraz budujące umiejętności miękkie. Szkolenia prowadzą również przedstawiciele pracodawców, dzięki czemu przekazywana wiedza jest wyjątkowo cenna, bo oparta o doświadczenie praktyków biznesu.

 

Obserwuj nas na Facebooku oraz zapisz się do newslettera (formularz dostępny w Biurze Karier KUL), by nie umknęła Ci żadna okazja do skorzystania z bezpłatnych szkoleń.

 

Informacje na temat zbliżających się zapisów na warsztaty są publikowane w AKTUALNOŚCIACH oraz na e-kul.

 

*Coś ekstra dla STUDENCKICH ORGANIZACJI*

Jeśli działasz w kole naukowym lub organizujesz wydarzenie na uczelni możemy dla Ciebie i członków Twojej organizacji przygotować specjalnie dedykowane, zamknięte szkolenia z wybranych zagadnień. Skontaktuj się z pracownikiem Biura i ustal szczegóły.

 

Wszystkie szkolenia są bezpłatne.

 


 

Tematyka warsztatów prowadzonych przez doradców zawodowych

 

Jak szukać, żeby znaleźć | Aktywni na rynku pracy

Sukces, jakim będzie znalezienie pracy, zależy od Twojej aktywności Naucz się, jak i gdzie efektywnie szukać zatrudnienia! Poznaj standardowe i kreatywne metody poszukiwania pracy. Odkryj siłę networkingu oraz korzyści z posiadania konta na portalach biznesowych. Dodatkowo zdobędziesz wiedzę z zakresu podstawowych przepisów z zakresu Kodeksu Pracy.

Czas trwania warsztatu: 2 godziny | 120 minut

 


 

Twoja wizytówka zawodowa, czyli jak stworzyć profesjonalne CV i LM

5-7 sekund | tyle przeciętnie rekruter poświecą czasu na skanowanie Twojego CV. Co więcej, w kolejnych etapach rekrutacji Curriculum Vitae jest podstawą do opracowania pytań i ukierunkowania rozmowy rekrutacyjnej. Sumienne przygotowanie dokumentów aplikacyjnych jest kluczem do sukcesu. Naucz się z pomocą specjalisty sporządzać profesjonalne dokumenty aplikacyjne (CV i list motywacyjny). Podczas warsztatu poznasz "krok po kroku" konstrukcje dokumentów aplikacyjnych, dowiesz się jakie są powszechnie popełniane błędy, a także poszerzysz wiedzę na temat wizualnej prezentacji dokumentów.

Czas trwania warsztatu: 2 godziny | 120 minut

 


 

BezBłędna rozmowa kwalifikacyjna

Wizja rozmowy o pracę powoduje u Ciebie mocny niepokój? Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej z pewnością chciałbyś wiedzieć jakiej odpowiedzi na zadane pytania oczekuje rekruter. Podczas naszego warsztatu dowiesz się jakie pytania najczęściej padają na rozmowie o pracę i jakie jest ich drugie dno, jak opanować stres towarzyszący rozmowie rekrutacyjnej i jak zrobić dobre pierwsze wrażenie i wykorzystać mowę ciała podczas spotkania z rekruterem.

Rozmowa kwalifikacyjna jest procesem złożonym, dynamicznym i pełnym niespodzianek, dlatego warsztat jest wzbogacony o symulację rozmowy kandydata z rekruterem.

Czas trwania warsztatu: 2,5 godziny | 150 minut

 


 

Assessment Center – czyli o „testowanie w działaniu” kandydata

Assessment Center – po tą specyficzną metodę selekcji sięgają duże korporacje, ale też mniejsze firmy i wykorzystując ją do rekrutacji nowych pracowników od praktykantów czy stażystów przez ambasadorów firm aż po stanowiska wyższego szczebla. Tę metodę wykorzystuje się także dla celów rozwojowych, m.in. do identyfikacji potencjału oraz rozwoju pracowników (Development Center). Podczas warsztatów oprócz porcji fachowej wiedzy weźmiesz udział w przykładowej sesji AC, dzięki czemu dowiesz się co powinien umieć kandydat, jakich zadań możesz się spodziewać w trakcie realnego AC. Warsztaty te to doskonała okazja na zweryfikowanie swoich zdolności interpersonalnych takich jak: praca w zespole, komunikacja, asertywność, umiejętność pracy pod presją czasu.

Czas trwania warsztatu: 3  godziny | 180 minut

 


 

Skuteczna autoprezentacja

Podczas warsztatu zdobędziesz wiedzę i umiejętności dotyczące skutecznej i pozytywnej autoprezentacji. Nauczysz się w jaki sposób zwiększyć swoją atrakcyjność w oczach pracodawcy, jak się ,,sprzedać” na rozmowie kwalifikacyjnej, jak umiejętnie zaprezentować swoje mocne strony i kompetencje. Dodatkowo dowiesz się czym jest marka osobista i poznasz sposoby na profesjonalny personal branding w sieci.

Czas trwania warsztatu: 3 godziny | 180 minut

 


 

Komunikacja interpersonalna

Teoretycznie każdy potrafi komunikować się. Praktycznie, komunikacja to coś więcej niż mówienie i słuchanie. To rozumienie ukrytych zawartości komunikatów, dzięki czemu rozumiemy to, co niewypowiedziane lub wypowiedziane destrukcyjnie. To umiejętność łagodzenia konfliktów, a także budowania porozumienia słowem, tonem i gestem. Warsztaty z zakresu komunikacji interpersonalnej to propozycja dla osób, które chcą doskonalić swoje relacje i skuteczność swojego porozumiewania w sposób werbalny i niewerbalny się z ludźmi w różnych sytuacjach, m.in. w kontakcie z potencjalnym pracodawcą.

Czas trwania warsztatu: 3 godziny | 180 minut

 


 

Zarządzanie czasem

Zarządzanie sobą w czasie to umiejętność, która jest dziś bezcenna. To jak organizujemy sobie czas definiuje nasze sukcesy osobiste i zawodowe. Dlatego warto nauczyć się prawidłowego określania celów oraz skutecznego planowania. W czasie warsztatu poznasz reguły i normy dotyczące efektywnego zarządzania czasem, dowiesz się jak radzić sobie ze złymi nawykami i złodziejami czasu . Poznasz zasady formułowania celów i właściwego planowania oraz narzędzia usprawniające zarządzanie czasem.

Czas trwania warsztatu: 2,5 godziny | 150 minut

 


 

Uwaga! Na wszystkie warsztaty  obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

 

 Dołącz do nas na Facebooku :) 

Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 13.04.2022, godz. 13:59 - Barbara Szymczak