Decydowanie o swojej zawodowej przyszłości może być trudne, ale nie musi.

W wyznaczeniu właściwego kierunku pomoże Ci doradca zawodowy podczas indywidualnej rozmowy doradczej w Biurze Karier KUL.

 

W ramach doradztwa zawodowego możesz uzyskać pomoc w następujących obszarach:

 

ANALIZA PREDYSPOZYCJI OSOBOWOŚCIOWYCH I PREFERENCJI ZAWODOWYCH

Na początku doradca zawodowy ustali z Tobą stan „wyjściowy”, czyli Twoją sytuację zawodową oraz oczekiwania związane z poszukiwaniem pracy. Doradca będzie starał się poznać Twój osobisty potencjał, tj. mocne i słabe strony, pasje, zainteresowania. Taka wiedza pomoże Ci lepiej odnaleźć się na rynku pracy. Mając świadomość kim jesteś i jakie stanowisko pracy oraz otoczenie Ci odpowiada, będziesz mógł precyzyjnie szukać i angażować się w te możliwości, które zagwarantują sukces.

 


 

WYPEŁNIANIE TESTÓW PSYCHOLOGICZNYCH

Po przeprowadzonym wywiadzie doradca zawodowy może zaproponować Ci testy psychologiczne. Są to profesjonalne, wystandaryzowane kwestionariusze. Na ich postawie sporządzana jest diagnoza, która zawiera Twój profil osobowościowy, tj. opis Twoich kompetencji, mocnych stron oraz obszarów do pracy, a także rekomendacje zawodowe oraz jeśli jest taka potrzeba rekomendacje edukacyjne.

 


 

OKREŚLENIE CELU ZAWODOWEGO ORAZ ŚCIEŻEK KARIERY w kontekście aktualnej sytuacji studenta/absolwenta

W czasie rozmowy doradca zawodowy dokona z Tobą oceny Twoich kwalifikacji i ewentualnego doświadczenia zawodowego. Z tą wiedzą będziesz mógł określić swoje cele zawodowe oraz plan działania.

 


 

WSPARCIE W PROCESIE POSZUKIWANIA PRACY

Doradca w trakcie rozmowy może udzielić informacji nt. metod poszukiwania prac oraz wymagań zawodowych, tj. oczekiwań pracodawców, możliwości uzupełniania kwalifikacji i zdobywania doświadczenia zawodowego, a także informacji nt zawodów, pracodawców w regionie i poza nim.

 


 

INDYWIDUALNE KONSULTACJE Z ZAKRESU PRZYGOTOWANIA DOKUMENTÓW APLIKACYJNYCH (CV I LIST MOTYWACYJNY)

Za nim rozpoczniesz poszukiwanie pracy lub praktyki, sprawdź czy Twoje CV i LM są dobre. Przynieś na rozmowę swoje dokumenty aplikacyjne, bo to na nich opiera się praca z doradcą zawodowym. Nasz specjalista pomoże Ci uporządkować dotychczasowe doświadczenie oraz osiągnięcia, a także wyeliminować nieatrakcyjne informacje. Podpowie również jak przygotować wiadomość do pracodawcy, aby zrobić dobre wrażenie.

 


 

INDYWIDUALNE SYMULACJE ROZMÓW KWALIFIKACYJNYCH

Przygotuj się do rozmowy o prace – przyjdź na trening rozmowy kwalifikacyjnej. Prześlij nam swoje CV oraz ofertę pracy, na którą aplikujesz oraz propozycję dogodnego dla Ciebie terminu rozmowy. W pierwszej części spotkania doradca przeprowadzi z Tobą symulację rozmowy zadając pytania, które mogą pojawić się na rozmowie o pracę. W drugiej części spotkania otrzymasz feedback na temat swojej autoprezentacji, mowy ciała oraz dowiesz się jak sobie radzić w sytuacjach trudnych. To świetny trening umiejętnego „sprzedawania” siebie.

 


 

 

 

Uwaga! Od 12.03.2020 r. do odwołania konsultacje odbywają się on-line za pomocą narzędzia Teams lub Skype.

Zapisz się na konsultację doradczą za pośrednictwem Portalu Kariery. Koniecznie po zalogowaniu w Portalu Kariery uzupełnij swój profil, podając kierunek/i studiów, który/e ukończyłeś lub który studiujesz. To bardzo istotne, na podstawie kierunku studiów dobierany jest dla Ciebie doradca zawodowy.

  Po zalogowaniu do Portalu Kariery, w module doradztwa zawodowego dostępny jest kalendarz spotkań doradczych.  Należy wybrać jeden z dostępnych dni, w których organizowane jest spotkanie, a następnie godzinę spotkania oraz wysłać zgłoszenie.

 

 

Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022, godz. 08:00 - Barbara Szymczak