Nowa publikacja pod współredakcją pracownika Instytutu

bolszewicy_w_walce_www
Z radością informujemy, że ukazała się książka pod współredakcją naszego pracownika dra Andrzeja Szabaciuka z Katedry Teorii Polityki i Studiów Wschodnich pt.  Bolszewicy w walce z religią. Kościół rzymskokatolicki w Związku Sowieckim w polskich dokumentach dyplomatycznych (1922–1938).
 
Oddawany w ręce czytelników tom jest pierwszą na rynku publikacją pozwalającą prześledzić losy Kościoła katolickiego w Związku Sowieckim w okresie międzywojennym przez pryzmat dokumentów polskiej dyplomacji.

Medale Komisji Edukacji Narodowej dla pracowników Instytutu

 

1_1

 

 

Dwudziestu pracowników Uniwersytetu zostało dzisiaj odznaczonych Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Z radością informujemy, że w tym zacnym gronie znalazły się: dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka i dr Agnieszka Zaręba.

 

 

Medal Komisji Edukacji Narodowej jest nadawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, w tym nauczycielom akademickim legitymującym się wybitnym dorobkiem w zakresie oświaty i wychowania.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Fotorelacja 


8 miejsce w rankingu Perspektywy 2021

logo-rks-2021

 

Miło nam poinformować, że studia z bezpieczeństwa narodowego prowadzone w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji KUL zajęły 8. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021 w kategorii - Kierunki o bezpieczeństwie 2021

 


26.06 Dyskusja - What European Foreign Policy in times of COVID-19?

205655232_162808772570385_3678547307829814787_n Zapraszamy serdecznie na dyskusję w ramach Konferencji o Przyszłości Europy, pt. What European Foreign Policy in times of COVID-19? organizowaną przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA, Fundację Konrada Adenauera w Polsce w ramach kolejnych Seminariów Adenauera. Już w ten piątek, 25 czerwca o godz. 9.00. Wydarzenie odbędzie się w formie online na platformie Zoom.

 

ID do zooma: 986 2894 0319.


Spotkanie pracowników INoPiA ze studentami Kolegium Europejskiego z Natolina

16 czerwca na KUL odbyło się spotkanie ze studentami Kolegium Europejskiego z Natolina. W wydarzeniu wzięli udział pracownicy naszego Instytutu: dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL oraz dr Andrzej Szabaciuk, którzy omówili problematykę wymiaru wschodniego polityki Unii Europejskiej. Poniżej galeria z dzisiejszego spotkania. 

 

 

Czytaj dalej...

17.06 Webinarium "Jaka polityka i jakie sąsiedztwo Unii Europejskiej?"

webinarium_17_czerwca W czwartek, 17 czerwca 2021 r. w godz. 10.00 -11.30 odbędzie się webinarium zatytułowane "Jaka polityka i jakie sąsiedztwo Unii Europejskiej?", którego jednym ze współorganizatorów jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL. 

W czasie webinarium podjęte zostaną tematy związane z:

       • sytuacją państw wschodniego sąsiedztwa UE powstałych 30 lat temu po rozpadzie Związku Radzieckiego
       • sytuacją państw Bałkanów Zachodnich powstałych w wyniku rozpadu Jugosławii 30 lat temu
       • kształtem polityki wschodniej UE w dobie pandemii COVID-19
       • zmianami zachodzącymi w otoczeniu państw wschodniego i południowego sąsiedztwa UE
       • wpływem aktorów trzecich (Rosja, Turcja, Chiny itd.) na sytuację państw sąsiedztwa UE

Wydarzenie w formie online dobędzie się na platformie Zoom.


15.06 Webinarium "Przyszłość Europy: jak odpowiedzieć na wyzwania?"

przyszlosc_europy "Przyszłość Europy: jak odpowiedzieć na wyzwania?" - to tytuł webinarium w ramach cyklu Seminariów Adenauera, które odbędzie się 15 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Będzie to kolejny wydarzenie poświęcone wyzwaniom stojącym przed Unią Europejską którego współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.


10.06 Workshop "Jaka przyszłość Europy? Wnioski organizacji pozarządowych woj. lubelskiego w ramach Konferencji o Przyszłości Europy"

plakat__europa 10 czerwca 2021 roku odbędzie się konferencja w ramach cyklu Seminariów Adenauera, zatytułowany "Jaka przyszłość Europy? Wnioski organizacji pozarządowych woj. lubelskiego w ramach Konferencji o Przyszłości Europy". Wydarzenie w formie online rozpocznie się o godzinie 11.00. Jednym ze współorganizatorów jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji. 

 

Celem realizowanego przedsięwzięcia będą prognozy dotyczące przyszłości Europy z perspektywy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie województwa lubelskiego, a także ocena działań Unii Europejskiej według priorytetów zdefiniowanych w 2019 r. Wnioski ze wspomnianego spotkania zostaną zaprezentowane na platformie FuturEU w formie raportu.

 

Link do spotkania  (Meeting ID: 896 9198 9273).

 


7-8.06 Konferencja „Zadania podejmowane przez służby mundurowe w związku z pandemią COVID-19”

plakat_2021_7-8VI Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL wraz ze studentami z Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego KUL zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Zadania podejmowane przez służby mundurowe w związku z pandemią COVID-19”, która odbędzie się w dn. 7-8 czerwca 2021 roku. Pierwszego dnia wydarzenia będzie miał miejsce panel ekspercki z przedstawicielami służb mundurowych, z kolei drugiego dnia panel studencki zatytułowany "Wyzwania dla bezpieczeństwa na kolejną dekadę XXI wieku". Początek konferencji o godz. 9.00. Wydarzenie w formie online na platformie MS Teams.


Prof. Marek Wierzbicki odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

 Z radością informujemy, że prof. dr hab. Marek Wierzbicki z Katedry Systemów Politycznych i Komunikowania Międzynarodowego KUL został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę  Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w dokumentowaniu i upamiętnianiu prawdy o najnowszej historii Polski.

 

Serdecznie gratulujemy! 

wierzbicki wierzbicki_2