11.05 Webinarium "30 lat Trójkąta Weimarskiego: bilans, szanse i wyzwania"

plakat_2021_05_11_1-1 11 maja 2021r. obędzie się webinarium zatytułowane "30 lat Trójkąta Weimarskiego: bilans, szanse i wyzwania". Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00. Współorganizatorem webinarium jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.

Dostęp do wydarzenia(Passcode: US8mH8).


10.05 - Spotkanie z cyklu "Debaty Dyplomatyczne WNS KUL"

plakat_2021_05_10_2-1  10 maja 2021 roku odbędzie się spotkanie online w ramach cyklu Debaty Dyplomatyczne WNS KUL. Tym razem gościem spotkania będzie Pani dr Alicja Zyguła, Wicekonsul Konsulatu Generalnego RP w Winnicy na Ukrainie. W ramach spotkania Pani wicekonsul wygłosi wykład "Funkcje konsula w świetle ustawodawstwa i praktyki".

Wydarzenie w formie online rozpocznie się o godz. 16.00 na platformie MS Teams. 

 

Debaty Dyplomatyczne WNS KUL to cykl spotkań, których celem jest przybliżenie węzłowych wyzwań współczesnego świata i analiza możliwości działania różnych podmiotów zaangażowanych w te procesy. Jest to propozycja skierowana  do szerokiego grona odbiorców: studentów, pracowników szkół wyższych, ekspertów oraz innych osób zainteresowanych tematyką stosunków międzynarodowych. 

 

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.


29.04 Webinarium „NATO 2030: perspektywa Polski, Niemiec i USA"

plakat_2021_04_29-1  W najbliższy czwartek, 29 kwietnia  2021 r. odbędzie się webinarium z cyklu Seminariów Konrada Adenauera zatytułowane „NATO 2030: perspektywa Polski, Niemiec i USA". Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL. Webinarium rozpocznie się o godzinie 11.00 na platformie Zoom. Dostęp do wydarzenia.


26.04 Seminarium naukowo-praktyczne "Rola kapelanów w służbach mundurowych"

Plakat_Rola_kapelanow Instytut Nauk Polityce i Administracji KUL zaprasza na seminarium naukowo-praktyczne zatytułowane "Rola kapelanów w służbach mundurowych".  Wydarzenie w formie online odbędzie się 26 kwietnia 2021 r. o godz. 9.00. na platformie MS Teams.


Wykład otwarty "Prawa człowieka w stosunkach zewnętrznych UE"

programme_visit_20.04.2021_virtual_infopoint_-_lublin_university We wtorek, 20 kwietnia Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL zaprasza na wykład otwarty zatytułowany "Prawa człowieka w stosunkach zewnętrznych UE", który wygłosi  Jonathan van Meerbeeck - dyrektor sekcji DG Human Rights w Komisji Europejskiej w Brukseli.  Wykład online rozpocznie się o godz. 12.30. 

 

Link do wydarzenia (nr sptkania:163 629 9193, kod dostępu: Ypetxyp9h52). 


Wyniki wyborów przedstawiciela Instytutu Nauk o Polityce i Administracji do Komisji dyscyplinarnej do spraw pracowników

 

W wyniku wyborów przeprowadzonych w dniu 15 kwietnia 2021 r. wybrano przedstawiciela Instytutu Nauk o Polityce i Administracji do Komisji dyscyplinarnej do spraw pracowników na kadencję 2020-2024 (dokończenie kadencji):

 

Prof. dr hab. Andrzej Gil


2. rocznica powstania Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego KUL

Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego KUL świętowało 29 marca 201 roku 2 rocznicę powstania. Z tej okazji członkowie koła wraz z kurator dr hab. Agnieszką Łukasik-Turecką podsumowali dotychczasową działalność koła. Był film, prezentacja, wspomnienia i ... tort ze świeczkami. Gościem honorowym była Prodziekan ds. studenckich prof. Elżbieta Rydz.
Serdecznie gratulujemy Jubilatowi i życzymy 100 lat działalności!

Webinarium „Unia Europejska w dobie Covid-19: perspektywa humanistyczno-filozoficzna i teologiczna”

plakat_2021_03_30_2 30 marca 2021 r. odbędzie się webinarium „Unia Europejska w dobie Covid-19: perspektywa humanistyczno-filozoficzna i teologiczna”, którego współorganizatorem jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji oraz Instytut Nauk Teologicznych KUL. Wydarzenie w formie online rozpocznie się o godz. 13.00. Podczas wydarzenia prelekcje wygłoszą:

       • Prof. Agnieszka Lekka-Kowalik, Katolicki Uniwersytet Lubelski
       • prof. Józef Niewiadomski, Uniwersytet Leopolda i Franciszka w Innsbrucku
       • prof. Dariusz Kowalczyk SJ, Papieski Uniwersytet Gregoriański w Rzymie
       • Ks. dr Rafał Pastwa, redaktor naczelny lubelskiego „Gościa Niedzielnego” / Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Wydarzenie odbędzie się na platformie Zoom. Dostęp do wydarzenia (kod dostępu: 825472).


Spotkanie online "Indie-nowe supermocarstwo czy państwo rozwijające się?"

spotkanie Studenci z Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych KUL działającego w naszym Instytucie zapraszają w najbliższy piątek, 26 marca na spotkanie online "Indie-nowe supermocarstwo czy państwo rozwijające się?". Wydarzenie w formie online rozpocznie się o godz. 18.00 na Google Meet. Link do spotkania: https://meet.google.com/pnm-nxzk-ovr.


Wykłady gościnne dla studentów kierunku Bezpieczeństwo narodowe

zrzut_ekranu_160

W ramach zajęć online prowadzonych w marcu 2021 roku przez  dr. hab. Marcina Kosienkowskiego dla studentów kierunku Bezpieczeństwo narodowe odbyły się dwa wykłady gościnne.

 

Pierwszy wykład w ramach przedmiotu Zagrożenia asymetryczne przeprowadziła dr Martyna Bildziukiewicz z East StratCom Task Force (jednostka funkcjonująca w ramach Służby zewnętrznej Unii Europejskiej). Dr Bildziukiewicz poświęciła swoje wystąpienie rosyjskiej dezinformacji (motywacje, sposób działania, skuteczność) i jej zwalczaniu przez unijną East StratCom Task Force.

 

Drugi wykład w ramach przedmiotu Bezpieczeństwo energetyczne RP wygłosił dr Michał Paszkowski, analityk w Instytucie Europy Środkowej w Lublinie oraz specjalista w Grupie LOTOS S.A. Dr Paszkowski swoje wystąpienie poświęcił rynkowi ropy na świecie, w tym w Polsce, poruszając kwestie związane z bezpieczeństwem, infrastrukturą, podażą, popytem i zbytem ropy.

Czytaj dalej...