Debaty Dyplomatyczne - wykład prof. Zbigniewa Krysiaka

kul_plakat_2020_debaty_dyplomatyczne  Wydział Nauk Społecznych KUL zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Debaty Dyplomatyczne. Tym razem gościem Debaty będzie prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana , który wygłosi wykład zatytułowany "Wspólnota Narodów Europy według Roberta Schumana".

Spotkanie odbędzie się 6 marca 2020 r. o godz. 11.40 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618.

 

Relacja z wydarzenia


Wewnętrzny konkurs na realizację projektów naukowo-badawczych

Koordynator dyscypliny nauki o polityce i administracji ogłasza wewnętrzny konkurs na realizację projektów naukowo-badawczych dla pracowników zgłoszonych do liczby N (pracowników prowadzących działalność naukową w dyscyplinie). Przedmiotem konkursu jest finansowanie projektów w wyniku których powstaną publikacje naukowe w czasopismach lub wydawnictwach znajdujących się na wykazach MNiSW.

 

 

Czytaj dalej...

Seminarium naukowe "Priorytety nowej Komisji Europejskiej a współczesne wyzwania dla Unii Europejskiej"

wyzwania_ue   Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Team Europe, PTSE oddział w Lublinie, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Lublin oraz Fundacja Konrada Adenauera zapraszają na seminarium naukowe "Priorytety nowej Komisji Europejskiej a współczesne wyzwania dla Unii Europejskiej", które odbędzie się 3 marca 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618. Początek wydarzenia o godz. 11.30.


Szkolenie "Jak efektywnie działać w sieci?"

kul_plakat_2020_szkolenie_siec Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL,  Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz Słupski Instytut ds. Młodzieży zapraszają na szkolenie "Jak efektywnie działać w sieci?".

Dzięki szkoleniu będzie można dowiedzieć się, jak pisać atrakcyjne teksty dopasowane do wymogów mediów społecznościowych, jak stosować multimedia oraz co zrobić, by posty wyróżniały się na tle innych wpisów. Ponadto uczestnicy dowiedzą się jak świadomie prezentować siebie w sieci, tak by osobisty profil nie był balastem, a szansą  np. na rynku pracy.

 

Szkolenie odbędzie się w środę, 4 marca 2020 r. w godz. 8.30 - 14.30 w Kolegium Jana Pawła II przy Al. Racławickich 14 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w sali  618.

 

 

Chętni do udziału w szkoleniu mogą zgłaszać się do 2 marca 2020 r., wypełniając formularz zgłoszeniowy: http://epgplus.eu/qnz4 

 

Liczba miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń!


Wizyta na Uniwersytecie Katolickim w Mediolanie

W dniach 23-27.01.2020 r. pracownik naszego Instytutu mjr mgr Wińczysław Jastrzębski przebywał wraz z innymi miłośnikami prawa rzymskiego KUL na wyjeździe naukowym w Mediolanie. W programie wizyty znalazło się
włosko-polskie seminarium na Katolickim Uniwersytecie Najświętszego Serca oraz zwiedzanie zabytków i malarstwa stolicy Lombardii.

 

83423053_2534586816868036_1676059172778541056_oIMG_20200125_104948_edycja

20200126_170209

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Życzenia świąteczne

Pracownikom, Studentom i Przyjaciołom Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL świąteczne życzenia przesyła Dyrektor Instytutu dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka.

 

 

kartka_swiateczna_bozonarodzeniowa


Nowa książka współautorska prof. Tomasza Stępniewskiego

Z radością informujemy, że ukazała się nowa współautorska książka: Józef M. Fiszer, Tomasz Stępniewski, Konrad Świder, Polska–Ukraina–Białoruś–Rosja. Obraz politycznej dynamiki regionu, Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, Warszawa 2019, 251 ss. Zapraszamy do lektury. 

 

Link do opisu książki:

Certyfikaty z samoobrony wręczone!

26 listopada 2019 r. 140 studentów kierunku Bezpieczeństwa Narodowe uzyskało certyfikaty samoobrony. Uzyskanie certyfikatu było możliwe dzięki zajęciom z przedmiotu Samoobrona prowadzonym przez mgr. Marcina Frelicha - instruktora karate okinawańskiego. Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się w Centrum Transferu Wiedzy KUL. DSC_0762

Staż magistranta z Uniwersytetu Montrealskiego w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji

Cloutier_Kosienkowski_Photo W okresie wrzesień–grudzień 2019 w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji staż odbywa Félix-Antoine Cloutier, magistrant z Uniwersytetu Montrealskiego w Kanadzie. Przygotowuje on pracę magisterską poświęconą politycznym aspektom turystyki w Naddniestrzu, tj. jednym z państw de facto. Funkcję opiekuna stażu pełni dr hab. Marcin Kosienkowski, który specjalizuje się w tematyce naddniestrzańskiej.

Czytaj dalej...

Konkurs Wiedzy o Polsce, Europie i Świecie rozstrzygnięty!

DSC_2080 23 października 2019 r. miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu o Polsce, Europie i Świecie organizowanego przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji. Zwycięzcy Konkursu otrzymali indeksy na kierunek bezpieczeństwo narodowe lub stosunki międzynarodowe oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. Więcej informacji tutaj.