Seminarium "Referenda niepodległościowe w państwach de facto- motywy i konsekwencje"

participants-unilateral-referendums-in-de-facto-states  25 września 2020 r. odbyło się seminarium naukowe online (via Zoom) poświęcone unilateralnym referendom suwerennościowym w państwach de facto. Zostało ono zorganizowane przez dr. hab. Marcina Kosienkowskiego z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL, który dodatkowo wygłosił referat o przyczynach organizacji tego typów referendów na przykładzie plebiscytu w Naddniestrzu z 2006 roku. W spotkaniu wzięli udział również: Micha Germann (University of Bath), Tomáš Hoch (University of Ostrava), Markus Hoehne (Leipzig University), Siergiej Markiedonow (MGIMO University), Kamaran Palani (Salahaddin University-Erbil & Leiden University) i Robert Rajczyk (Uniwersytet Śląski).

 

 


Dr Andrzej Szabaciuk pełnomocnikiem Rektora KUL!

andrzej Dr Andrzej Szabaciuk z Katedry Teorii Polityki i Studiów Wschodnich KUL został powołany przez Rektora KUL na Pełnomocnika ds. Wschodnioeuropejskiej Sieci Uniwersytetów.

Serdecznie gratulujemy!

Fotorelacja z wydarzenia


Dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka pełnomocnikiem Rektora KUL!

nominacja_1

Z radością informujemy, że dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka, dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL została powołana na pełnomocnika Rektora KUL ds. Zespołu Ekspertów KUL.

 

Serdecznie gratulujemy!

Fotorelacja z wydarzenia

 

 

 

 


Zajęcia stacjonarne dla kierunku bezpieczeństwo narodowe w semestrze zimowym 2020/2021

W nawiązaniu § 1 ust. 5 do Zarządzenia Rektora KUL ROP-0101-268/20 poniżej zostaje przedstawiony wykaz zajęć , które będą prowadzone w formie stacjonarnej w semestrze zimowym roku 2020/2021. Pozostałe zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w formie zdalnej. Wykaz może ulec jeszcze zmianie.

 

Kierunek Bezpieczeństwo narodowe (studia stacjonarne I stopnia):

 

I rok

 

  Nazwa przedmiotu Punkty ECTS
1 Dzieje Wojska Polskiego (ćwiczenia) 0
2 Geopolityka bezpieczeństwa (ćwiczenia) 0
3 Ochrona własności intelektualnej (ćwiczenia) 1
4 Przedsiębiorczość (warsztaty) 2
5 Podstawy samoobrony (ćwiczenia) 1

 

Dodatkowo dla I roku zajęcia z wychowania fizycznego.

 


 

Kierunek Bezpieczeństwo narodowe (studia stacjonarne II stopnia):

 

I rok

 

Nazwa przedmiotu

Punkty ECTS

1

Strzelectwo i sporty walki (ćwiczenia)

1

 

II rok

1

Podstawy wiedzy przedlekarskiej (warsztaty)

1

Zajęcia stacjonarne dla kierunku stosunki międzynarodowe w semstrze zimowym 2020/2021

W nawiązaniu § 1 ust. 5 do Zarządzenia Rektora KUL ROP-0101-268/20 poniżej zostaje przedstawiony wykaz zajęć , które będą prowadzone w formie stacjonarnej w semestrze zimowym roku 2020/2021. Pozostałe zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w formie zdalnej. Wykaz może ulec jeszcze zmianie.

 

I rok

 

  Nazwa przedmiotu

Punkty ECTS

1 Geografia polityczna i demografia (ćwiczenia) 0
2

Historia stosunków międzynarodowych (ćwiczenia)

0
3

Wstęp do nauki o stosunkach międzynarodowych (ćwiczenia)

0

 

Dodatkowo dla I roku zajęcia z wychowania fizycznego.


Wyniki wyborów przedstawicieli Instytutu Nauk o Polityce i Administracji na kadencję 2020-2024

 

W wyniku wyborów przeprowadzonych w dniu 1 lipca 2020 r. wybrano przedstawicieli Instytutu Nauk o Polityce i Administracji na kadencję 2020-2024:
 
1. przedstawiciel dyscypliny nauki o polityce i administracji do Senatu KUL:
    dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka
 
2. członek komisji dyscyplinarnej do spraw pracowników:
    dr Lech Jańczuk


Uroczysta promocja doktorska

W dniu 15 czerwca 2020 roku odbyła się uroczysta promocja doktorska zorganizowana przez Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL. W obecności rektora KUL ks. prof. Antoniego Dębińskiego ślubowanie doktorskie złożył pracownik Instytutu Nauk o Polityce i Administracji mjr Wińczysław Jastrzębski. Gratulujemy zwieńczenia kilkuletniej pracy naukowej.

 

 

Fotogaleria


Spotkanie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej

1 czerwca 2020 roku studenci pierwszego roku I i II stopnia kierunku Bezpieczeństwo Narodowe Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II pod nadzorem Dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji dr hab. Agnieszki

Łukasik-Tureckiej oraz Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Grzegorza Alinowskiego uczestniczyli w wideo-wykładzie pt. „Misje zagraniczne prowadzone przez Państwową Straż Pożarną w latach 1992 - 2020”.

Pomysłodawcami oraz moderatorami wideo-wykładu byli dr hab. Marcin Kosienkowski z Katedry Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL oraz mł. bryg. Wojciech Miciuła

z Wydziału Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie (uczestnik misji zagranicznej podczas powodzi na Węgrzech w 2000 roku, koordynator wojewódzki w zakresie działań poszukiwawczo - ratowniczych).

 

Źródło: https://www.facebook.com/1555223728054696/photos/pcb.2703411076569283/2703410343236023/?type=3&theater

Czytaj dalej...

Zaproszenie na międzynarodowe webinarium „European Union in a transition period. Debate on the future of secure Europe"

DSC_2080

Zapraszamy w piątek 29 maja 2020 r. o godz. 12.00 na międzynarodowe webinarium współorganizowane przez Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL, Instytut Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Fundację Konrada Adenauera w Polsce, Fundację Collegium Interethicum, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIATeam Europe oraz PTSE Oddział w Lublinie.

Patronat nad seminarium:

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

 

W ramach webinarium zostanie wygłoszony wykład przez dr hab. Beatę Piskorską - pracownika Instytutu Nauk o Polityce i Administracji (Katedra Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa) i Ekspertkę Team Europe.

 

 

 

 

Czytaj dalej...