Dofinansowanie z programu Welcome to Poland dla Szkoły Języka i Kultury Polskiej

Miło nam poinformować, że Szkoła Języka i Kultury Polskiej otrzymała dofinansowanie z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na realizację projektu pn. "Welcome to KUL - wzmacnianie kompetencji w relacjach międzynarodowych na uniwersytecie". Projekt zakłada m.in. przygotowanie uczelni do obsługi studentów i kadry z zagranicy, czy stworzenie miejsca dedykowanego obsłudze studentów i kadry zagranicznej, tzw. Welcome Center. Projekt będzie realizowany dzięki dofinansowaniu z programu Welcome to Poland od listopada 2018 roku do lipca 2020 roku wraz z Uniwersyteckim Centrum Rozwijania Kompetencji KUL oraz Sekcją Obsługi Kandydatów i Studentów KUL. Łączna kwota dofinansowania wynosi 272 760,00 zł.
belka


Medale dla pracowników Szkoły Języka i Kultury Polskiej


medal1
W dniu 12 października 2018 roku spotkało nas miłe wyróżnienie. Wojewoda Lubelski, Przemysław Czarnek uhonorował wieloletnich pracowników Szkoły Języka i Kultury Polskiej medalami za wkład w promocję języka polskiego w kraju i za granicą podczas Polsko-Amerykańskiego Kongresu "100 lat wspólnego dziedzictwa". Medale otrzymali: Maria Łaszkiewicz, Wioletta Próchniak, Bożena Krawiec (nieobecna podczas uroczystości) oraz Cezary Ruta. Serdecznie gratulujemy!


Zaproszenie na Polsko-Amerykański Kongres "100 lat wspólnego dziedzictwa" (11-12.10.2018)

pl_us

Przestrzeń do spotkania ludzi biznesu, nauki i kultury z Polski i USA, wymiana doświadczeń i omówienie możliwości podjęcia wspólnego działania to główny cel Polsko-Amerykańskiego Kongresu „100 lat wspólnego dziedzictwa”, który odbędzie się w Lublinie w dniach 11-12 października 2018 r. Kongres wpisuje się w jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i nawiązania w roku 1919 stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a USA. Jest organizowany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Lubelski Urząd Wojewódzki. Jednym ze współorganizatorów jest Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL. 

ZOBACZ PROGRAM!
wersja polska

wersja angielska

strona kongresu: http://www.polska-ameryka.pl/ 

Czytaj dalej...

Rozpoczęliśmy roczny kurs języka i kultury polskiej

kurs_roczny 1 października rozpoczęliśmy nasz roczny kurs języka i kultury polskiej. W tym roku po raz pierwszy gościmy stypendystów rządu RP, którzy rozpoczynają roczny kurs przygotowawczy do podjęcia studiów w języku polskim. Tym samym dołączyliśmy do grona zaledwie kilku jednostek w Polsce prowadzących kursy przygotowawcze dla stypendystów rządowych. Łącznie w programie rocznym będzie uczestniczyło ponad 50 słuchaczy.


Rozpoczęcie zapisów na listopadowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego

logo_fb_pl Szkoła Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu lubelskiego Jana Pawła II zamierza zorganizować w dniach 17-18 lipca 2018 r. państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomie B1, B2 i C1 (w grupie dostosowanej do osób dorosłych). Rejestracja kandydatów trwa od 1 września do 10 października 2018 r. lub do wyczerpania miejsc.

 


WIĘCEJ INFORMACJI:
certyfikat-jezyka-polskiego-jako-obcego,18279.html


Podsumowanie 45. edycji Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej

logo_fb_pl Po pracowitym lecie zakończyliśmy czterdziestą piątą edycję Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Letnie programy językowe rozpoczęły się 2 lipca i trwały do końca sierpnia. W tym roku gościliśmy ponad 150 osób z 39 krajów. Poza programem językowym, oferowane były wykłady z kultury polskiej, literatury polskiej, historii Polski, zagadnień społeczno-ekonomicznych. Ponadto przewidziany był bogaty program kulturalny i turystyczny. Uczestnicy zwiedzali Lublin, Sandomierz, Warszawę, Kozłówkę, Zamość oraz wzięli udział w koncertach i specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach tańca. Nasi słuchacze podczas Szkoły Letniej odwiedzili również Centrum Spotkania Kultur oraz Urząd Miasta Lublin, gdzie mogli się dowiedzieć o ofercie akademickiej Lublina oraz organizowanych w mieście wydarzeniach, również tych adresowanych do cudzoziemców.

Czytaj dalej...

45 edycja Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej na KUL

 

 

4_1

W tym roku po raz czterdziesty piąty na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywają się zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej.

 

Letnie programy językowe rozpoczynają się 2 lipca i potrwają do końca sierpnia. W tym roku będziemy gościć około 150 osób z 39 krajów.

Czytaj dalej...