Informacje o trybie pracy sekretariatów ds. procesu naukowego WNH

W związku z zagrożeniem epidemicznym sekretariaty ds. procesu naukowego instytutów Wydziału Nauk Humanistycznych działają w trybie zdalnym. Sekretarze pracują w dni robocze w godz. 7.30 - 15.30.

W sytuacjach wyjątkowych, wymagających bezpośredniego kontaktu istnieje możliwość umówienia spotkania stacjonarnego w dniu dyżuru danego sekretarza. W takim przypadku należy umówić wizytę drogą elektroniczną na określony dzień i godzinę. Prosimy o ograniczenie osobistych wizyt do sytuacji absolutnie koniecznych. Zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej i korzystania ze skrzynki podawczej.

 

Adresy poczty elektronicznej
Instytut Językoznawstwa – jez [at] kul.pl
Instytut Literaturoznawstwa – lit [at] kul.pl
Instytut Historii – ihnauka [at] kul.pl
Instytut Nauk o Sztuce – inos [at] kul.pl

 

Skrzynka podawcza
Przy każdym z sekretariatów znajduje się skrzynka podawcza, do której można złożyć dokumenty w wersji papierowej. O fakcie złożenia dokumentów w skrzynce podawczej należy powiadomić właściwy sekretariat za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 

Dyżury:

poniedziałki - Kateryna Shchehelska (Instytut Językoznawstwa, CN - 011)

wtorki - Dominika Majchrzak (Instytut Literaturoznawstwa, CN - 214)
środy - Urszula Jankiewicz-Dzierżak (Instytut Nauk o Sztuce, CN - 114)
czwartki - Ewa Krawczak (Instytut Historii, CN - 116) - z wyjątkiem 18.03.2021 r. i 25.03.2021 r.

czwartek 18.03.2021 r. - Urszula Jankiewicz-Dzierżak (CN - 114)

czwartek 25.03.2021 r. - Katarzyna Socha (CN - 207)
piątki - Kateryna Shchehelska (Instytut Językoznawstwa, CN - 011)

 

Powyższe zasady obowiązują do odwołania

 

Fragment Zarządzenia Rektora KUL w sprawie funkcjonowania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19:

W celu zapewnienia komunikacji między pracownikami i procedowania spraw służbowych, wprowadza się obowiązek wykorzystywania środków komunikacji elektronicznej, w szczególności w celu przekazywania dokumentów. Do komunikacji elektronicznej używa się elektronicznego systemu zgłoszeń na platformie e-kul lub służbowego konta w poczcie elektronicznej w domenie @kul. pl. Dokumenty w formie papierowej przekazuje się tylko w sytuacjach koniecznych, za pośrednictwem Kancelarii Ogólnej.

Zaleca się ograniczenie przyjmowania interesantów do sytuacji wyjątkowych, wymagających bezpośredniego kontaktu. W takim przypadku należy umawiać wizyty telefonicznie lub drogą elektroniczną na określone godziny.


Konferencja naukowa: Zmagania z realizmem. Wokół literatury polskiej II połowy XIX wieku. W 180. rocznicę urodzin Elizy Orzeszkowej

WYDZIAŁ NAUK HUMANISTYCZNYCH KATOLICKIEGO UNIWERSYTETU LUBELSKIEGO JANA PAWŁA II
INSTYTUT LITERATUROZNAWSTWA
KATOLICKIEGO UNIWERSYTETU LUBELSKIEGO JANA PAWŁA II
KATEDRA LITERATURY WSPÓŁCZESNEJ KATOLICKIEGO UNIWERSYTETU LUBELSKIEGO JANA PAWŁA II
KOŁO BADAŃ NAD TWÓRCZOŚCIĄ POZYTYWISTÓW KATOLICKIEGO UNIWERSYTETU LUBELSKIEGO JANA PAWŁA II
zapraszają na międzynarodową interdyscyplinarną konferencję naukową


Zmagania z realizmem. Wokół literatury polskiej II połowy XIX wieku. W 180. rocznicę urodzin Elizy Orzeszkowej
22 kwietnia 2021 roku (konferencja online)

 

konferencja_-_kwiecien_-_zmagania_z_realizmem


Nominacja profesorska dla prof. Piotra Chlebowskiego

Nominacja profesorska dla prof. Piotra Chlebowskiego

Miło nam poinformować, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał tytuł profesora nauk humanistycznych dr. hab. Piotrowi Chlebowskiemu z Ośrodka Badań nad Twórczością Cypriana Norwida.



Serdecznie gratulujemy!


Nowy konkurs w ramach funduszu grantowego w dyscyplinie literaturoznawstwo

 

Dyrektor Instytutu Literaturoznawstwa ogłasza nowy konkurs w ramach funduszu grantowego w dyscyplinie literaturoznawstwo. Załączony formularz należy wypełnić elektronicznie i złożyć w sekretariacie Instytutu (CN-214) w wersji papierowej z podpisem wraz z podpisaną klauzulą informacyjną zawartą w załączonym pliku.

Bardzo proszę pamiętać, że na adres
lit [at] kul . lublin . pl należy również przysłać wersję elektroniczną wniosku, koniecznie w formie edytowalnej (.doc, .docx lub .odt).

Termin składania wniosków upływa
21 lutego 2021 roku. Uprzejmie informuję, że jest to termin nieprzekraczalny. Do tego czasu należy zarówno dostarczyć podpisany wydruk, jak i przysłać wersję elektroniczną. Brak którejkolwiek wersji spowoduje, że wniosek nie będzie rozpatrzony.

 

Regulamin

 

Formularz


Informacja dotycząca publicznej obrony pracy doktorskiej mgr. Łukasza Głosa

Dziekan i Rada Instytutu Literaturoznawstwa KUL uprzejmie informują, że w dniu 12 grudnia o godz. 11:00 z wykorzystaniem technologii informatycznych odbędzie się publiczna obrona pracy doktorskiej mgr. Łukasza Głosa na temat: Wektory aksjologiczne w świecie Marka Hłaski

 

Osoby, które chciałyby wziąć udział w publicznej obronie doktoratu mgr. Łukasza Głosa proszone są o skorzystanie z poniższego linku (logowanie nie jest wymagane):

 

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_MmU5ZDE3MGQtNjUzMS00MWQ2LWE1NDktOTU2Njc0ZGVlNmFh%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22be317277-3672-487f-8f68-2059ad90b435%22%2c%22Oid%22%3a%22866b794b-4e8c-454b-b130-bb07844ee229%22%7d 

 

Spotkanie będzie dostępne 15 minut przed godz. 11:00. W razie problemów technicznych prosimy o wysłanie swojego numeru telefonu na adres grzegorzjedrek@kul.pl. Obsługujący obronę (Grzegorz Jędrek) oddzwoni do Państwa i postara się pomóc rozwiązać problem.

 

Więcej informacji:

 

https://www.kul.pl/files/1404/lukasz_glos/ogloszenie_lukasz_glos.pdf

 

https://www.kul.pl/literaturoznawstwo,17206.html


Dr hab. Justyna Dąbkowska-Kujko, prof. KUL powołana na zastępcę dyrektora Instytutu Literaturoznawstwa

Z przyjemnością informujemy, że Pani Prof. Justyna Dąbkowska-Kujko została powołana na zastępcę dyrektora Instytutu Literaturoznawstwa.

 

Serdecznie gratulujemy!!!


Informacja dotycząca publicznej obrony pracy doktorskiej mgr Marty Diany Rozwadowskiej

Ogłoszenie o publicznej obronie

Zapraszamy do uczestnictwa w publicznej obronie pracy doktorskiej mgr Marty Diany Rozwadowskiej na temat Błogosławiony Edmund Bojanowski jako organizator i redaktor serii "Pokłosie. Zbieranka literacka na korzyść sierot" na tle działalności wydawniczo-dziennikarskiej środowiska wielkopolskiego, która odbędzie się 17 listopada 2020 r. o godz. 9.30 z wykorzystaniem technologii informatycznych w aplikacji MS Teams.

 

Osoby zainteresowane udziałem w publicznej obronie powinny do dnia 14 listopada 2020 r. wysłać informację o chęci udziału na adres gozdz [at] kul . pl. 

 


Nominacja profesorska dla prof. Marzeny Góreckiej

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 28 września 2020 r. dr hab. Marzena Górecka z Katedry Literatury i Kultury Niemieckojęzycznej KUL otrzymała tytuł profesora nauk humanistycznych.

 

Serdecznie gratulujemy!