W dniach 22-23 października 2019 r. pracowni Katedry czynnie uczestniczyli w konferencji naukowej zorganizowanej w Instytucie Pedagogiki KUL na temat "Między oryginalnością a uniwersalnością w polskiej myśli pedagogicznej".

kul_plakat_2019_KONFA_MIEDZY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


W dniach 10 - 18 maja 2019 r. Dr Agnieszka Linca-Ćwikła uczestniczyła  w projekcie „Międzynarodowy Tydzień « Społeczeństwa Inkluzyjnego»”.  Gospodarzem projektu był Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Iwana Franki Drohobycz, Ukraina. Partnerami projektu był:  Instytut Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (Polska), VIVES University of Applied Sciences (Belgia), VIA University College (Dania) i organizacje pozarządowe (NGO) Oradea (Belgia),  DISOP (Belgium),  Caritas (Ukraine).

Podczas tygodnia studenci z Ukrainy, Polski, Belgii i Danii, pod kierunkiem nauczycieli Berta D'Arte’a (Belgia), Sorena Bo Wes’t i Fleminga Arnfred’a (Dania), Agnieszki Lincy-Ćwikły (Polska), Niny Gordienko (Ukraina) brali czynny udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych a także prowadzili zajęcia z arteterapii dla: osób bezdomnych  w ośrodku „Nasza chata”, osób uzależnionych od narkotyków i alkoholu w ośrodku  „Nazaret”,  dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczenia społecznym w świetlicy środowiskowej „Caritas”, osób z upośledzeniem umysłowym w ośrodku „Niesamowite dłonie”.

Udział w projekcie wzbogacił uczestników projektu o nową wiedzę i praktyczne umiejętności. Stał się okazją do nawiązania nowych kontaktów, poszerzenia zakresu zainteresowań zawodowych oraz  kompetencji pedagoga o arteterapię, która jest pomocna w pracy z osobami o szczególnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych.  W ostatnim dniu projektu  powstał ścienny obraz „Together We Can All”, wykonany przez studentów i nauczycieli biorących udział w projekcie oraz podopiecznych ośrodków, w których były realizowane zajęcia praktyczne z arteterapii. Projekt zakończył się rozdaniem przez  Rektor Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki Drohobycz Profesor Nadię Skotnaya (Ukraina) i prezesa organizacji pozarządowej Oradea Patricka (Belgia ) międzynarodowych certyfikatów dla wszystkich uczestników projektu.

 

Obraz może zawierać: 7 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i na zewnątrz

 


 

Kliknij, aby zamknąć...Książka autorstwa dr Elżbiety Orzechowskiej pt. Prawda i pamięć. Wspomnienia, (wyd. II, Wyd KUL, Lublin 2017), t. XII serii wydawniczej Materiały i Dokumenty, wydawanej przez naszą Katedrę została nominowana do Nagrody Naukowej im. Oskara Haleckiego w dziedzinie: najlepsze wspomnienia dotyczące Polski i Polaków w XX w.
Organizatorem konkursu transmitowanego 23 listopada 2017 r. przez TV Historia były:
TV Polska, Polskie Radio, Narodowe Centrum Kultury, Instytut Pamięci Narodowej.
W uroczystości wręczenia nagród w dniu 23 listopada 2017 r. wzięły udział m.in. autorka, dyr. Wydawnictwa KUL Beata Pyc.

 

 Informacja o nominacji

 


  

 

Ks. prof. dr hab. Edward Walewander obchodził w dniu 24 maja 2017 r jubileusz 70-lecia urodzin. Z tej okazji odbył się uroczystości Jubileuszowe, połączone z wręczeniem księgi jubileuszowej. Spotkanie rozpoczeło się Mszą św. o godz. 10.30 w Kościele Akademickim, koncelebrowaną pod przewodnictwem Ks. Abpa Stanisława Budzika.

 

Galeria zdjęć z uroczystości Jubileuszu

Autor: Agnieszka Linca-Ćwikła
Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019, godz. 23:52 - Agnieszka Linca-Ćwikła