Indywidualne wsparcie w zakresie przedsiębiorczości

 

Potocznie nazywamy je indywidualnym doradztwem biznesowym (IDB). Jeśli bliższej lub dalszej perspektywie czasowej bierzesz pod uwagę założenie własnej firmy, serdecznie zapraszamy Cię do skorzystania z tej formy wsparcia. Trwa ono około godziny. Jeśli jest konieczność spotykamy się po raz kolejny w zależności od Twoich potrzeb.

 

Na spotkaniu możemy porozmawiać na poniższe tematy:

- formy prawne prowadzenia własnej działalności w Polsce

- etapy rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej

- koszty w małej firmie – ubezpieczenia, podatki etc.

- planowanie pomysłu na biznes (biznesplan, Business Model Canvas)

- testowanie pomysłu biznesowego

- finansowanie pomysłu na firmę (dotacje, dofinansowania, kredyty, pożyczki, fundusze Venture i Seed Capital, aniołowie biznesu)

- narzędzia przydatne podczas planowania biznesu (analiza SWOT, koncepcja SMART, model AIDA, matryca Eisenhowera etc.)

- elementy metodyki startupowej (lean startup. MVP, bootstrapping, droppshipping, NDA etc.)

- zapoznanie z różnymi modelami biznesowymi firm – jak działają, na czym tak naprawdę zarabiają, jaką mają propozycję wartości dla Klienta

- sprzedaż w małej firmie (typologie Klientów, przygotowanie do spotkania z Klientem, etapy spotkania handlowego z Klientem, techniki negocjacji, przygotowanie oferty współpracy)

- marketing w małej firmie (identyfikacja wizualna, strona www, kanały komunikacji w social mediach, sposoby promocji offline i online, narzędzia do analizy działań marketingowych w internecie i nie tylko, materiały promocyjne, spotkania dla przedsiębiorców, targi branżowe)

- biznesowy savoir-vivre - zasady etykiety biznesowej, których znajomość uroni Cię przed popełnieniem gafy w towarzystwie

- dresscode biznesowy - jak wybierać elementy garderoby, biżuterii i dodatków pasujące do sytuacji i typu urody, jaki makijaż i fryzurę wybrać do sesji zdjęciowej biznesowej

- elementy wystąpień publicznych (pitchingu pomysłów na biznes) – jak przygotować efektowną prezentację, jak przygotować się do wystąpienia, jak zbudować mowę, jak zarządzać stresem podczas wystąpienia, jak zareagować, gdy ktoś zada trudne pytanie, symulacja wystąpienia publicznego

- skuteczna rekrutacja w małej firmie – jak napisać skuteczne ogłoszenie o prace, jak wypromować ogłoszenie o pracę, jak i gdzie szukać pracownika, etapy rekrutacji, jakie pytania zadać kandydatowi, sposoby weryfikacji kandydatów

- gdzie mogę zdobyć środki na przeszkolenie pracowników lub siebie

- elementy prawa pracy – rodzaje umów z pracownikami (plusy i minusy); Kodeks Pracy praktycznie – „smaczki”, których znajomość pozwoli Ci uchronić się przed nieuczciwym pracodawcą lub pracownikiem

- teambuilding – sposoby na integrację zespołu, cykl życia zespołu projektowego, zarządzanie konfliktem w zespole

- liderstwo – cechy idealnego lidera, przykłady dobrych praktyk oraz autorytetów

- elementy zarządzania projektami – metodyki i narzędzia

- CSR i etyka w biznesie – rodzaje działań uskutecznianych przez firmy, organizacje promujące CSR w Polsce

- elementy inteligencji finansowej – jak zarządzać swoim budżetem, jak oszczędzać, inwestować, jak budować dochody pasywne, jak zbudować swoją zdolność kredytową etc.

 


 

Jak skorzystać z indywidualnego wsparcia w zakresie przedsiębiorczości?

Wystarczy do nas napisać na: aneta.bronska@kul.pl 

 

1 krok | W tytule wiadomości wpisz „indywidualne wsparcie w zakresie przedsiębiorczości”.

2 krok | W treści mejla podaj obszar, o którym chciałbyś porozmawiać podczas spotkania (np. typologie klientów, business model canvas, etapy spotkania z klientem). To zapewni możliwie najwyższą efektywność doradztwa.

3 krok | Podaj swoje dane, kierunek oraz rok studiów, numer telefonu oraz dogodny termin i godzinę konsultacji (8:00 – 14:00). Możesz również zadzwonić pod nr tel. 81 445-41-31.

4 krok | W e-mailu zwrotnym lub podczas rozmowy telefonicznej otrzymasz szczegóły dotyczące spotkania i potwierdzenie terminu konsultacji.

5 krok | Rozmowa z doradcą – trwa około godziny i odbywa się w siedzibie Biura Karier KUL, czyli w pokoju 131 GG KUL (wejście obok Kościoła Akademickiego). 

 

To spotkanie to Twój pierwszy krok w drodze do niezależności finansowej.

W jego trakcie uzyskasz wiedzę i narzędzia niezbędne do założenia i prowadzenia własnego biznesu.

Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018, godz. 18:25 - Marta Szymańska-Jarosz