Doświadczenia, których nie zdobędziesz na wykładach.

O programie Ambasador Biura Karier KUL mówią jego uczestnicy. 

Perspektywa rozwoju osobistego, doskonalenia umiejętności organizacyjnych, budowanie sieci kontaktów uczelnianych, urozmaicenie zajęć na studiach, współpraca z prestiżowymi firmami , a przez to zrozumienie aktualnych oczekiwań pracodawców – to tylko kilka korzyści, o których piszą nasi Ambasadorzy.

 


 

Jeśli znajdziesz choć jeden powód, dla którego i Ty powinieneś dołączyć do Drużyny Biura Karier w roku akademickim 2021/2022

APLIKUJ!

 

Napisz nam o swojej motywacji i czekaj na kontakt z pracownikiem Biura Karier KUL.

 


Program ambasadorski Biura Karier KUL umożliwił mi rozwinięcie kompetencji społecznych poprzez współpracę z innymi osobami, często mającymi odmienne spojrzenie na daną sytuację, co jest bardzo pomocne przy rozwiązywaniu problemów, powstających w grupie. Uważam to za umiejętność niezbędną, ponieważ wielu pracodawców zwraca uwagę na to, jak kandydat odnajduje się w grupie. Funkcja Ambasadora pozwoliła mi również rozwijać umiejętność zachęcania ludzi do korzystania z oferty, którą Biuro na bieżąco dostosowuje do potrzeb współczesnego rynku pracy. Dzięki udziałowi w programie mam swój skromny udział w historii Biura. Cieszę się, że zdecydowałam podjąć się tej funkcji i jestem wdzięczna za otrzymaną możliwość

Kasia, Bezpieczeństwo narodowe, II rok II stopnia

 

Rola Ambasadora wiąże się z wieloma korzyściami, podpisujemy umowę o ponad programowe praktyki i nabywamy wielu kompetencji, których bez tego programu zapewne byśmy nie nabyli, jak np. bardzo ważny w dzisiejszych czasach marketing w social mediach, dodatkowo każdy z nas potrafi budować markę własną. Dodatkowo, pierwsi wiemy o świetnych wydarzeniach - możemy się na nie szybko zapisać ;) Program nauczył mnie jeszcze większej otwartości na ludzi, a współpraca z Biurem Karier pozwoliła mi poznać lokalny rynek pracy. Znam swoje mocne strony i wiem, w których zawodach się sprawdzę.

Marysia, Kognitywistyka, II rok II stopnia

 

Jedną z największych korzyści płynącą z tej funkcji to możliwość pracy w zespole naprawdę fajnych ludzi. W dodatku bycie w stałym kontakcie z Biurem Karier, sprawia iż słyszy się o większej ilości ciekawych szkoleń i warsztatów, które mogą okazać się przydatne w dalszej karierze. Program Ambasadorski na pewno pomógł mi w rozwinięciu i lepszym zrozumieniu umiejętności przemawiania w miejscu publicznym, oraz tworzenia swoistych pitch-y na temat różnych usług oferowanych przez Biuro. Dodatkowo pozwolił mi on na poszerzenie moich zdolności pracy w grupie, co jest czymś co pracodawcy lubią słyszeć. Do tego dochodzi jeszcze wymiar pracy nad materiałami promocyjnymi, który umożliwił mi na zestawienie moich wyobrażeń na ten temat, oraz mojej kreatywności z rzeczywistością.

Kacper, Doradztwo Kariery i Doradztwo Personalne, III Rok

 

W programie Ambasador Biura Karier zajmowałam się promowaniem działalności Biura, rozprzestrzenianiem informacji o aktualnie odbywających się wydarzeniach, szkoleniach oraz innych projektach. Bardzo mile wspominam czas, pierwszy raz miałam okazje być na targach pracy i dowiedzieć się jak to "od kuchni" wygląda. Również obserwowanie doświadczenia Pań pracujących w Biurze dopełnił mój obraz dotyczący zatrudnienia oraz rozwijania kompetencji zawodowych. Na uwagę również zasługuje fakt nawiązania kontaktów z innymi ludźmi z uczelni, którzy są niezwykle inspirujący. Program nauczył mnie większej otwartości, współpracy z innymi ludźmi. Poszerzyłam swoją wiedzę odnośnie marketingu, promocji, co również zmotywowało mnie do dalszego rozwoju oraz zdobywania wiedzy i doświadczenia.

Gabriela, Psychologia, rok II

 

Dzięki programowi nauczyłam się, że jeszcze bardziej trzeba inwestować w siebie, mimo że byłam tego świadoma wcześniej, to teraz przez całą pracę BK jaką miałam okazję obserwować, jeszcze bardziej wiem, że możliwości są duże, wystarczy tylko znaleźć pomysł na siebie, no i po prostu - CHCIEĆ :). Bardzo się cieszę, że wzięłam udział w tym programie i zawsze z wielką chęcią zaglądałam do siedziby Biura Karier, ponieważ uprzejmość, wiedza oraz chęć pomocy wszystkich osób, które tam pracują przyciąga w to miejsce przy każdej okazji.

Roksana, Filologia Romańska, I rok II stopnia

 

Dzięki programowi ambasadorskiemu poznałam fantastycznych ludzi, dowiedziałam się o możliwościach, jakie daje Biuro Karier, miałam okazję zetknąć się z tajnikami PR i marketingu internetowego. Nauczyłam się przede wszystkim tego, że w życiu ważne są trzy cechy: determinacja, organizacja i zaangażowanie i to właśnie one są potrzebne na rynku pracy. Naprawdę polecam taką przygodę, bo warto! 😊

Julia, Psychologia, II rok

 

Początkowo miałam obawy czy na pewno poradzę sobie z dodatkową aktywnością, zwłaszcza, że w tym roku czekała na mnie praca dyplomowa. Jak się okazało, poradziłam sobie z tym programem bardzo dobrze. Otwartość pracowników Biura Karier, a także przyjazny zespół przyczyniły się do tego, że każdy z nas mógł dopasować swój grafik do obowiązków ambasadora. Ludzie, których poznałam podczas programu "Ambasador Biura Karier KUL" pozostaną w moim sercu na długo. Mogę z czystym sumieniem polecić ten program wszystkim studentom, ponieważ pokazuje on, jak można efektywnie działać w zespole oraz pozwala na poznanie wielu ciekawych osób, z którymi w przyszłości możecie współpracować lub otrzymać od nich pracę.

Klaudia, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, III rok I stopnia

 

Program Ambasadorski nauczył mnie, że warto się rozwijać i wystarczy się otworzyć na ten rozwój. Program pokazał mi jak wiele możliwości rozwoju jest skierowane do studentów. Dzięki programowi zyskałam większą pewność siebie i siłę do tego, aby dążyć do postawionych sobie celów. Biuro Karier to dla mnie grupa wspaniałych i otwartych ludzi oferujących pomoc dla każdego. Zawsze kiedy potrzebowałam pomocy wystarczyło pójść i zapytać, a Panie z Biura starały się mi jak najbardziej pomóc.

Kinga, Praca socjalna i ekonomia społeczna, I rok II stopień

 

Program ambasadorski Biura Karier KUL pomógł mi w pracy nad opanowaniem tremy przed wystąpieniami, zdobyciu większego poczucia pewności siebie i odpowiedzialności w wypełnianiu zobowiązań.Poznałam nowych ludzi, zyskałam doświadczenie w związku z wystąpieniami przed innymi, mogłam uczestniczyć w różnorodnych warsztatach dla ambasadorów i mogę się pochwalić nowym wpisem w CV.
Maria, muzykologia, I rok studiów II stopnia

 

 

 

 

 

Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021, godz. 09:40 - Marta Szymańska-Jarosz