Aktualności

Peregrynacja relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W dniach 12-19 IV 2015 r. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II gościł relikwie swojego byłego studenta bł. ks. J. Popiełuszki. Peregrynacja odbywała się z inicjatywy Zarządu Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność” pod honorowym patronatem abpa Stanisława Budzika, Wielkiego Kanclerza KUL.

2015-06-01 Czytaj dalej...

Jedynie zorganizowani w związek zawodowy coś znaczymy

 

Jedynie zorganizowani w związek zawodowy coś znaczymy - mówi bokser Damian Jonak, mistrz świata federacji WBC i IBC, członek NSZZ „Solidarność”, w rozmowie z Michałem Miłoszem. Jonak wytatuowane na plecach logo Związku prezentuje podczas walk.


2015-01-19 Czytaj dalej...

Patron "Solidarności" ks. Jerzego Popiełuszki

 W sierpniu br. Stolica Apostolska ustanowiła bł. ks. Jerzego patronem NSZZ „Solidarność”. Obecnie rozpoczął się jego proces kanonizacyjny na szczeblu podparyskiej diecezji Creteil, na terenie której wydarzył się cud za wstawiennictwem bł. ks. Popiełuszki – uzdrowienie chorego na raka krwi 56-letniego Francois Audelana.

 

2014-10-21 Czytaj dalej...

Bp Kazimierz Ryczan - Demokracja przeradza sie w totalitaryzm

 

KAI  11.11.2013

- Demokracja bez wartości przeradza się w zakamuflowany totalitaryzm, broń nas Panie przed nowym totalitaryzmem - mówił w poniedziałek w homilii biskup ordynariusz Kazimierz Ryczan podczas mszy św. za Ojczyznę w bazylice katedralnej w Kielcach.

2013-11-12 Czytaj dalej...

Spór Zbiorowy

Co to jest spór zbiorowy?

Spór zbiorowy to spór pracowników z pracodawcą lub pracodawcami, dotyczący warunków prac, płacy lub świadczeń socjalnych oraz praw i wolności związkowych pracowników lub innych grup, którym przysługuje prawo zrzeszenia się w związkach zawodowych.

 

 

2011-12-02 Czytaj dalej...

BŁ. KS. JERZY POPIEŁUSZKO - MYŚLI

"Mamy wypowiadać prawdę, gdy inni milczą. Wyrażać miłość i szacunek, gdy inni sieją nienawiść. Zamilknąć, gdy inni mówią. Modlić się, gdy inni przeklinają. Pomóc, gdy inni nie chcą tego czynić. Przebaczać, gdy inni nie potrafią. Cieszyć się życiem, gdy inni je lekceważą."

2011-11-16


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona
ikona