Wywiad ze studenckim Ambasadorem Grupy Azoty | warto poznać #3

3_3

Ambasadorzy pracodawców stanowią organizacyjne i merytoryczne wsparcie dla firmy, aktywnie włączając się w realizację działań skierowanych do młodych ludzi na danej uczelni. Dziś o takiej formie działalności studenckiej opowie Agata, która w roku akademickim 2019/2020 pełni funkcję ambasadora Grupy Azoty Puławy.

Czytaj dalej...

Wywiad ze studenckim Ambasadorem EY | warto poznać #2

3_3

Praca studenckiego ambasadora pracodawcy to niepowtarzalna szansa na poznanie konkretnej firmy od „kuchni”: jej struktury i kultury organizacyjnej, ludzi od HR’u i specjalistów z danej dziedziny. Poznajcie kolejnego studenta, który od października 2019 r. pełni funkcję ambasadora firmy EY. Maciek opowiada jak udział w tym programie go rozwinął i dał prawdziwego "kopa" jego karierze.

Czytaj dalej...

5 narzędzi on-line do przygotowywania atrakcyjnej prezentacji | #przydasie

3_3

Przestawiamy się na naukę i pracę on-line. Większość naszych projektów w pracy i na uczelni będzie opierać się o prezentacje. Przedstawiam kilka narzędzi do przygotowywania prezentacji, dzięki którym zabłyśniecie przed zespołem lub wykładowcą.

 

Czytaj dalej...

Wywiad ze studenckim Ambasadorem PZU | warto poznać #1

3_3

Ruszamy z serią wywiadów, które przeprowadziłam (on-line😉) ze studentami, którzy w roku akademickim 2019/2020 pełnią funkcję ambasadorów marek pracodawców. Co tydzień jeden z nich opowie, czym się zajmują i jakie korzyści przynosi im pełniona funkcja. Możecie być pewni: to będą rzetelne informacje z pierwszej ręki.

Czytaj dalej...

CV na miarę sukcesu | #przydasie

3_3

Niektóre badania podają, że potencjalny pracodawca poświęca zaledwie 6 sekund na sprawdzenie kandydata. Dlatego też istotne jest, aby nasze CV było nie tylko rzeczowe, ale też schludne i atrakcyjne wizualnie. Sprawdź jakich darmowych narzędzi możesz użyć, żeby stworzyć profesjonalne CV.

Czytaj dalej...

Zrób audyt kariery

3_3

Masz już za sobą różne doświadczenia zawodowe, ale coraz częściej odczuwasz, że stoisz w martwym punkcie? Chcesz się dalej rozwijać zawodowo, podejmować nowe wyzwania, więcej zarabiać, ale w Twojej firmie nie ma na to szans? Kiedy nie wiemy co dalej robić i nie mamy pomysłu na siebie lub napotykamy na jakieś blokady w rozwoju kariery warto pomyśleć o audycie kariery.

Czytaj dalej...

Bezpłatny planner poszukiwania pracy

1_3

Zapraszamy do lektury Poradnika 7 dni poszukiwania pracy(edycja 2019).

Czytaj dalej...

Własny biznes jeszcze na studiach? Tak, to możliwe!

1_3

Czy chodź raz w życiu zastanawiałeś się, jak to jest prowadzić własną firmę? A może masz już konkretny pomysł na biznes i planujesz jego realizację? Jeśli chodź na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś „TAK”, to zapraszam Cię do przeczytania krótkiego artykułu.

Czytaj dalej...

Marka osobista na studiach

3_3

Na Facebooku szpiegują Cię nie tylko sąsiedzi i dawne licealne miłości. Na Twojego Facebooka zaglądają też rekruterzy, więc lepiej się pilnować. W końcu wszyscy mamy znajomych, którzy udostępniają zdjęcia wywołujące lekki uśmiech albo, co gorsza, zażenowanie, a nikt z nas nie chce być oceniany podobnie. Jak temu przeciwdziałać? Można chociażby zacząć od audytu swoich mediów społecznościowych.

Czytaj dalej...

Efektywne zarządzanie karierą studentów, czyli system SiiCareer dla KUL

3_3

Zaledwie trzy miesiące trwało pełne wdrożenie systemu SiiCareer na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest to nowatorskie rozwiązanie, przygotowane przez Sii w oparciu o Microsoft Dynamics 365 (CRM), pozwalające na optymalizację pracy Biura Karier lubelskiej Uczelni i procesów rekrutacyjnych przez nią realizowanych. SiiCareer powstało również z myślą o studentach oraz absolwentach stawiających pierwsze kroki na wymagającym rynku pracy, uwzględniając ich potrzeby i wyzwania, które przed nimi stoją. Obecnie z systemu korzysta około 800 osób, a szacuje się, że liczba ta wzrośnie nawet do 1 500 w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Czytaj dalej...