Spotkanie Opłatkowe Instytutu Psychologii

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przygotowanego przez studentów psychologii Spotkania Opłatkowego, które odbyło się 19 grudnia 2016 r.

 

 

więcej zdjęć

 

 

2 stycznia 2017


Certyfikat psychoterapeuty dla dr Bernardy Berezy

Pani dr Bernarda Bereza otrzymała tytuł certyfikowanego psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej.

Certyfikat jest zwieńczeniem wieloletniego kształcenia, pracy pod superwizją oraz praktyki w zawodzie psychoterapeuty. Potwierdza kwalifikacje profesjonalnych psychoterapeutów, przez odpowiednią honorowaną w środowiskach zawodowych organizację psychoterapeutyczną.

Uroczyste nadanie Certyfikatu Psychoterapeuty odbyło się 17 grudnia 2016 r. w Krakowie.

 

 

2 stycznia 2017 r.


Nagroda PAN za wybitne osiągnięcia naukowe dla prof. dr. hab. Piotra Francuza

Pan prof. dr hab. Piotr Francuz otrzymał nagrodę Polskiej Akademii Nauk za wybitne osiągnięcia naukowe w 2016 roku.

Nagroda im. Władysława Witwickiego w dziedzinie psychologii, została przyznana Panu Profesorowi za monografię: „Imagia. W kierunku neurokognitywnej teorii obrazu”.

Uroczysta ceremonia wręczenia nagrody odbyła się 14 grudnia 2016 roku w Pałacu Staszica w Warszawie.

 

Gratulujemy!

 

15 grudnia 2016

 

 


Prof. dr hab. Andrzej Sękowski w Komitecie Naukowym The 15th European Congress of Psychology (ECP)

Prof. dr hab. Andrzej Sękowski został powołany do Scientific Committee for The 15th European Congress of Psychology (ECP), który odbędzie się w dniach 11-14 lipca 2017 r. w Amsterdamie. Przypominamy, że termin zgłoszeń upływa 28.01. 2017 r.
Więcej informacji: https://psychologycongress.eu/2017/

 

12 grudnia 2016


Studentka Instytutu Psychologii na wolontariacie w Brazylii

 

Ewelina studiuje psychologię na KUL-u i zupełnie niedawno podjęła wspaniałą decyzję. Postanowiła, że chce zmieniać życie dzieci, znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej czy materialnej. I to nie tutaj, w Polsce, ale w odległej Brazylii. Dzięki zaparciu i odwadze udało jej się zrealizować to marzenie. Ewelina obecnie przebywa we Florianopolis na sześciotygodniowym wolontariacie. Organizuje tam dzieciom, głównie z biednych dzielnic, czas wolny. Razem z dwójką Meksykańczyków, Anglikiem i dwiema osobami z Turcji prowadzi różnorodne warsztaty.

 

czytaj dalej

 

 

12 lipca 2016


"Świat wartości uczniów zdolnych" autorstwa B. Łubianki i A. Sękowskiego

 

Towarzystwo Naukowe KUL wydało książkę pt. "Świat wartości uczniów zdolnych"
autorstwa B. Łubianki i A. Sękowskiego.
Publikacja składa się z pięciu zasadniczych części:
I) Wartości w ujęciu filozofii i psychologii
II) Osiągnięcia szkolne
III) System wartości uczniów zdolnych
IV) Wartości cenione przez uczniów zdolnych - badania własne
V) Implikacje teoretyczne i praktyczne badań nad wartościami uczniów zdolnych

 

zobacz okładkę

 

Zapraszamy do lektury!

 

 

17 maja 2016


Michał Wiechetek nagrodzony

Michał Wiechetek wraz z pracownikami Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zostali nagrodzeni za swoje badania podczas 5th European Conference on Religion, Spirituality and Health. W tym roku konferencja organizowana przez Research Institute for Spirituality and Health (Szwajcaria) odbywała się od 12 do 14 maja 2016 roku w Gdańsku. Podczas jej trwania uczestnicy mogli poznać wyniki najnowszych badań dotyczących związku pomiędzy religijnością/duchowością a zdrowiem oraz wysłuchać wielu intersujących wykładów plenarnych, przygotowanych przez jedne z najbardziej znaczących postaci zajmujących się tą problematyką. Wśród prelegentów znaleźli się m.in.: prof. Simon L. Dein (Wielka Brytania), prof. Julie Exline (USA), prof. Michael King (Wielka Brytania), prof. Harold G. Koenig (USA) i prof. Stefanie Monod (Szwajcaria).

 

16 maja 2016


AKTUALIA 2016

XXIII Konferencję Aktualności Psychologicznych AKTUALIA 2016 odbędzie się w dniach 26 – 27 kwietnia 2016 w budynku Centrum Transferu Wiedzy w sali CTW-302

AKTUALIA to sztandarowa cykliczna konferencja naukowa organizowana przez Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL od ponad 20 lat. W tym roku poruszony zostanie temat szeroko rozumianych zagrożeń współczesnego świata. Zaproszeni Goście, którzy wystąpią pierwszego dnia konferencji to czołowi polscy i światowi badacze w obszarze psychologii. Wśród prelegentów znajdą się: prof. David W. Pantalone, prof. dr hab. Lidia Cierpiałkowska, prof. dr hab. Stanisława Steuden,  prof. dr hab.  Andrzej Czernikiewicz, dr hab. Beata Maria Nowak, prof. PEDAGOGIUM WSNS, dr Magdalena Rowicka oraz mgr Ewa Wach.
W drugim dniu konferencji będzie miała miejsce Ogólnopolska Studencka Sesja Naukowa „Czego się boimy?” oraz Ogólnopolska Studencka Sesja Plakatowa. Tego dnia zostaną zaprezentowane obszary zainteresowań oscylujące wokół tematu współczesnych zagrożeń, jak również wyniki badań prowadzonych w różnych ośrodkach naukowych.

Udział czynny w konferencji, jak i bierny jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

 

plakat

 

15 kwietnia 2016


II Amerykańsko-Polskie Seminarium Naukowe

Zapraszamy do udziału w II Amerykańsko-Polskim Seminarium Naukowym pt. BUILDING INCLUSIVE COMMUNITIES

School For Global Inclusion And Social Development, University Of Massachusetts, Boston, USA oraz Wydział Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają do udziału II Amerykańsko-Polskim Seminarium Naukowym pt. BUILDING INCLUSIVE COMMUNITIES, które odbędzie się w dniu 17 marca 2016 r., w godz. 9-13.00, w budynku Centrum Transferu Wiedzy KUL – sala CTW-302.

 

program

 

plakat

 

10 marca 2016


Mind Understanding Scientific Conference

W dniach 14-15 marca 2016 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa “M.U.S.C - Mind Understanding Scientific Conference”, zorganizowana w ramach światowych obchodów Brain Awareness Week. Wykłady zaproszonych gości odbędą się w budynku Centrum Transferu Wiedzy (sala CTW-302). Na sesję studencko-doktorancką zapraszamy do Collegium Jana Pawła II (sala C-101).

W tym roku w świat neuronauki wprowadzą nas najlepsi wykładowcy zarówno z polskich, jak i zagranicznych środowisk akademickich. Gościć będziemy dr Radosława Martina Cichego (Free University Berlin), który opowie o tym, co się dzieje w naszym mózgu podczas widzenia. Wykład zostanie wygłoszony w języku angielskim. Dr hab. Michał Wierzchoń (Uniwesytet Jagielloński) opowie o tym, jak to jest ‘widzieć’ słuchem i dotykiem. Dr Małgorzata Gut (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) poruszy kwestię dotyczącą mózgowego podłoża umiejętności matematycznych. Do neuroinformatyki wprowadzi nas dr hab. Daniel Wójcik (Instytut Biologii Doświadczalnej PAN). Konferencję zakończy dr Dariusz Zapała (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II) wykładem dotyczącym interfejsów, czyli relacji mózg-komputer. Popołudniowe wykłady będą poprzedzone sesją studencko-doktorancką pod hasłem “Burza w mózgu”. Sesja obejmuje wystąpienia w nowatorskiej formie 20x20. Jest to metoda przedstawiania najciekawszych rezultatów badań i koncepcji teoretycznych w sposób dynamiczny, zwięzły i zrozumiały. Uczestnicy sesji będą mieli do dyspozycji 20 slajdów oraz 20 sekund na prezentację każdego z nich.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do śledzenia informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1688407514771523/

 

program

 

8 marca 2016