Zajęcia sportowo-rehabilitacyjne

Od 2009 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów niepełnosprawnych, wprowadzono zajęcia sportowe dla osób z różnymi rodzajami schorzeń. Formy aktywności fizycznej dostosowane są do potrzeb i możliwości poszczególnych studentów.

 

Obiekty sportowe udostępniają Studium Wychowania Fizycznego i Sportu KUL JP II oraz Centrum Sportowo – Rekreacyjne Uniwersytetu Przyrodniczego.

 

Dla studentów niepełnosprawnych KUL dostępne są:

 

  • pływalnia Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
  • kompleks sportowy KUL przy ul. Konstantynów 1G
    • siłownia
    • tenis
    • tańce towarzyskie

 

Treningi odbywają się regularnie w dogodnych dla studentów godzinach. Prowadzący zajęcia to wykwalifikowani instruktorzy, wśród których do tej pory znalazły się również takie osobistości, jak olimpijczyk z Seulu i były trener polskiej reprezentacji taekwondo - Wojciech Kowalski czy mistrz Polski seniorów w tenisie - Marek Oratowski.

 

niepelnosprawni-sport-poznan_401

Pomimo bardziej rekreacyjno – integracyjnego charakteru zajęć sportowych, reprezentacja studentów niepełnosprawnych KUL JP II może pochwalić się znaczącym sukcesem. Sukces o tyle znaczący, że zupełnie niespodziewany. W maju 2009 r. czwórka lubelskich studentów, startując po raz pierwszy w V Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Studentów Niepełnosprawnych Szkół Wyższych w Poznaniu wywalczyła aż siedem medali (na osiem startów), w tym dwa złote, plasując się na wysokim 6. miejscu wśród wszystkich startujących uczelni.

 
 
 

WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona
ikona