Kandydat

kandydat

Przypominamy, że trwa już rekrutacja na studia I i II stopnia. Szczegóły dotyczące terminów i zasad -  na stronie kandydat.kul.pl 

 

 

Na początek GRATULACJE! Decyzja o podjęciu studiów wyższych to już duży sukces - to przełamanie najtrudniejszej bariery w drodze do sukcesu jaką jest brak wiary w siebie. Następną decyzją jest wybór uczelni i kierunku.

Minęły już czasy kiedy ważniejsze było to co i gdzie osoba z niepełnosprawnością może studiować a nie to co chce. Zapewnienie możliwości uczestniczenia w zajęciach wszystkim studentom to zadanie uczelni. Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II organizacją wsparcia edukacyjnego dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności zajmuje się KUL CAN - uniwersyteckie Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością. W zakładce Formy Pomocy znajdziesz informacje dotyczące najczęściej wykorzystywanych rodzajów wsparcia. Inne możliwości omawiane są indywidualnie z zainteresowanymi osobami.

 

UWAGA. Formularz rejestracyjny nie wymaga zgłoszenia niepełnosprawności. Warto jednak skontaktować się z nami już teraz - pozwoli nam to przygotować się na Twoje przyjęcie i zapewnić Ci wsparcie już od pierwszego dnia studiów. Zadzwoń na numer 81 445 3203 albo napisz na adres bpsn@kul.pl. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji, pomożemy z rejestracją i odpowiemy na pytania.

 

Studia wyższe to nie tylko okres nauki ale i czas na zawieranie nowych przyjaźni i realizację zainteresowań w jednym z kół studenckich. Zajrzyj do naszej fotogalerii, żeby sprawdzić jak na KUL- u spędzają wolny czas studenci niewidomi, niesłyszący, osoby na wózkach i mające inną niepełnosprawność i jak KUL CAN dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w różnych częściach świata.

 

mgr Paweł Robak

Pełnomocnik Rektora KUL ds. osób z niepełnosprawnością
p.o. Dyrektor KUL CAN


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona