Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że właśnie ukazał się nowy numer Roczników Psychologicznych / Annals of Psychology dedykowany emocjom. Jest to numer specjalny powstały jako pokłosie ubiegłorocznej Międzynarodowej Konferencji Naukowej Bliżej Emocji VIII.


Serdecznie zapraszamy do lektury zamieszczonych w nim artykułów.

Paweł Kot i Aneta Przepiórka

Redaktorzy Numeru Specjalnego

 

Prace nad tym Numerem Specjalnym zostały wsparte w ramach programu 
„Doskonała Nauka” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego:
Grant Konferencji Naukowej „Bliżej Emocji 8” dla Pawła Kota
(nr rej. DNK/SP /466490/202015).

-----------------

 

Szanowni Państwo,

 

Serdecznie dziękujemy za udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Bliżej Emocji VIII. Przez dwa dni mieliśmy możliwość wysłuchać fascynujących wykładów, zapoznać się z najnowszymi doniesieniami z badań czy włączyć się w dyskusję dotyczącą pomiar emocji w różnych podejściach metodologicznych.

 

Już dziś zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej, IX edycji konferencji. Mamy nadzieję, będzie ona mogła odbyć się już zgodnie z tradycją stacjonarnie w budynkach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

 

Osoby, potrzebujące certyfikatu uczestnictwa w konferencji prosimy o kontakt e-mailowy z Komitetem Organizacyjnym Konferencji. Zaświadczenie o udziale zostaną przygotowane i rozesłane w formie elektronicznej.

 

Z wyrazami szacunku,

Członkowie Komitetu Organizacyjnego:

dr hab. Agata Błachnio, prof. KUL

dr Aneta Przepiórka

dr Paweł Kot

dr hab. Julia Gorbaniuk, prof. KUL

dr Piotr Mamcarz

dr Małgorzata Torój

dr Mariusz Wołońciej

 

-----------------

 

Program Konferencji Bliżej Emocji VII:

 

program_konferencj_be8

 

Księga abstraktów:

 

ksiega_abstraktow_be

 

 

Program konferencji z linkami do poszczególnych sesji w MSTeams zostanie rozesłany indywidualnie do uczestników konferencji drogą e-mailową

-------------

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

 

Miło nam poinformować, że w dniach 18-19 listopada 2021 odbędzie się Konferencja Naukowa Bliżej Emocji VIII. Tegoroczna edycja ma charakter międzynarodowy z udziałem gości zagranicznych (m.in. Włochy, Izrael, Wielka Brytania). Podobnie jak poprzednie edycje, będzie okazją do prezentacji aktualnych wyników badań, do wymiany doświadczeń oraz pogłębionej dyskusji naukowej. Z uwagi na aktualną niepewną sytuację epidemiczną tegoroczna edycja konferencji odbędzie się w wersji online.

 

W ramach konferencji planowane są: panel dyskusyjny, wykłady zapraszane oraz sesje referatowe i krótkie prezentacje w zastępstwie plakatów. 

 

W programie:

 

Wykład dr hab. Romany Kadzikowskiej-Wrzosek, prof. Uniwersytetu SWPS Sopot „Regulacja emocji a skuteczność i wytrwałość w osiąganiu długoterminowych celów

 

Wykład dr hab. Wojciecha Cwaliny, prof. UMCS „Zaćmione okulary Pollyanny: Skutki sprostowania błędnych informacji negatywnych i pozytywnych w formowaniu wrażeń o innych ludziach”.

 

Panel dyskusyjny pt. „Pomiar emocji w różnych podejściach metodologicznych” prowadzony przez dr hab. Kamila Imbira, prof. UW z udziałem gości (dr Tomasz Baran, dr hab. Tomasz Grzyb, prof. Uniwersytetu SWPS, dr hab. Łukasz Kaczmarek, prof. UAM, dr hab. Magdalena Śmieja-Nęcka, prof. UJ, dr hab. Monika Wróbel, prof. UŁ)

 

Specjalna sesja referatowa w języku angielskim prowadzony przez dr Monikę McNeill (podczas panelu wystąpią m.in. prof. Elvis Mazzoni, prof. Menachem Ben-Ezra).

 

Planowana jest również specjalna sesja referatowa poświęcona śp. prof. dra hab. Zbigniewa Zaleskiego.

 

 

Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w konferencji. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej https://forms.gle/xDkqVRwkPsyxsHrR9

 

Ważne terminy:

 

  • Przedłużony czas nadsyłania zgłoszeń do 22 października za pomocą dostępnego formularza https://forms.gle/xDkqVRwkPsyxsHrR9
  • 25 października 2021 rozesłaliśmy decyzję Komitetu Naukowego o akceptacji zgłoszeń
  • Do 31 października 2021 wnoszenie opłat konferencyjnych
  • 18-19 listopada 2021 spotykamy się on-line na konferencji Bliżej Emocji VIII

 

Opłaty:

 

Opłata konferencyjna wynosi 250 zł dla pracowników naukowych/150 zł ze zniżką dla studentów i doktorantów (koszt zawiera obsługę techniczną konferencji, materiały konferencyjne, dostęp do wszystkich części konferencji).

Udział bierny - 100 zł

 

Opłaty za uczestnictwo w konferencji winny być uiszczane przelewem bankowym na konto:

 

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Bank PeKaO SA III O/Lublin

24 1240 5497 1111 0010 6772 5644

 

z dopiskiem: Bliżej Emocji 8, 18-19.11.2021, imię oraz nazwisko uczestnika konferencji

Na wpłaty dokonane przelewem na konto Uniwersytetu, wystawione zostają po otrzymaniu wpłaty, faktury VAT i wysyłane do wpłacającego. Dane do faktury proszę podawać w momencie zgłoszenia udziału w konferencji poprzez wypełnienie odpowiednich pól w formularzu rejestracji.

 

 

Wytyczne co do formy i czasu prezentacji

 

Sympozja

 

Czas przeznaczony na sympozjum to 90 minut.

Organizatora sympozjum prosimy o przesłanie abstraktów 4 prezentacji zorganizowanych tematycznie oraz wskazanie dyskutanta/dyskutantki uczestniczących w sympozjum. Na każdą prezentację w ramach sympozjum przeznaczono taką samą ilość czasu (tj. 15 min + 5 minut dyskusji), niezależnie od liczby prezentacji zawartych w sympozjum (tj. przy sympozjach z 3 prezentacjami pozostały czas przeznaczony zostanie dla dyskutanta/dyskutantki). Zgłoszenia sympozjum oraz przesłania plików prezentacji w pdf w ramach danego sympozjum dokonuje organizator/organizatorka sympozjum. Można również wskazać jedną osobę współorganizującą sympozjum. Zgłoszenia sympozjum muszą zawierać jedno streszczenie opisujące ogólne cele sympozjum i streszczenia dla każdego wystąpienia.

Prosimy o przesłanie plików z prezentacjami do dnia 12 listopada.

 

Referaty

 

Czas przeznaczony na pojedyncze wystąpienie w trakcie sesji tematycznych obejmuje 15 minut (5 minut po prezentacji zarezerwowane jest na pytania i dyskusję). Sesje zostaną wyznaczone przez organizatorów. Prosimy o przesłanie abstraktu wystąpienia oraz pliku z prezentacją w formacie pdf.

Prosimy o przesłanie pliku z prezentacją do dnia 12 listopada.

 

Krótka prezentacja (zamiast tradycyjnego posteru)

 

„Krótka prezentacja” to 5-slajdowa i trwająca 5-minut prezentacja, w której autorzy przedstawiają badania w celu przedyskutowania uzyskanych wyników z uczestnikami konferencji i otrzymania od nich informacji zwrotnych. Krótkie prezentacje zostaną zgrupowane wokół wspólnego tematu. Czas na dyskusję zostanie zapewniony na koniec sesji po wszystkich prezentacjach. Ten typ wystąpienia odpowiedni jest do prezentacji pojedynczych badań na nowe tematy lub badań pilotażowych. Prosimy o przesłanie abstraktu wystąpienia oraz pliku z prezentacją w formacie pdf.

Prosimy o przesłanie pliku z prezentacją do dnia 12 listopada.

 

 

W razie pytań prosimy o kontakt info@blizejemocji.pl

 

 

Serdecznie zapraszamy

Członkowie Komitetu Organizacyjnego:

dr hab. Agata Błachnio, prof. KUL

dr Aneta Przepiórka

dr Paweł Kot

dr hab. Julia Gorbaniuk, prof. KUL

dr Piotr Mamcarz

dr Małgorzata Torój

dr Mariusz Wołońciej

 

 

Dofinansowano z programu „Doskonała nauka” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt.: Konferencja Naukowa „Bliżej emocji 8”, (nr rejestracyjny DNK/SP/466490/202015).

 

Autor: Paweł Kot
Ostatnia aktualizacja: 22.01.2023, godz. 14:53 - Paweł Kot