Are you open-minded? Do you like challenges? Is permanent development in your DNA? Join us!

 

 

 

 

 

 

Kompetencje, w które warto inwestować w kontekście zapotrzebowania rynku pracy. Wskazówki dla osób rozpoczynających studia.

 

Młodzi ludzie powinni zdecydowanie skupić się na nauce języków obcych – ich znajomość znacząco podnosi atrakcyjność na rynku pracy oraz otwiera wiele nowych ścieżek rozwoju zawodowego. Jeszcze do niedawna studenci kierunków filologicznych byli kojarzeni z zawodem lektora lub tłumacza, natomiast teraz znajomość języków obcych mogą wykorzystywać także w biznesie, pracując np. w firmach outsourcingowych. Obecnie coraz częściej firmy obsługują klientów w ich ojczystych językach, a ogromna liczba nowych miejsc pracy jest tworzona z myślą o poliglotach. Warto również włożyć wysiłek w poznawanie takiego oprogramowania jak SAP, Oracle, VBA czy SQL.

 

Programy rozwojowe Infosys adresowane do studentów
i absolwentów
.

 

Naszą firmę zdecydowanie wyróżnia fakt, że mocno skupia się na rozwoju studentów i absolwentów. Tworzymy dla nich takie programy jak Infosys Finance Campus (szkolenia z zakresu księgowości, rozwijające kompetencje zawodowe i przygotowujące do pracy księgowego w naszej firmie), współpracujemy z Uniwersytetem Łódzkim, na którym prowadzimy cykle szkoleń (np. Metody organizacji i zarządzania biznesem w globalnej gospodarce, Procesy księgowe w teorii i praktyce, Zarządzanie zakupami - podejście operacyjne i strategiczne). W odpowiedzi na oczekiwania studentów proponujemy im również szkolenia miękkie z zakresu specyfiki pracy w międzykulturowym środowisku, podstaw komunikacji biznesowej czy rozmów rekrutacyjnych. Na Uniwersytecie Łódzkim współtworzymy też konkursy dla studentów, podczas których muszą wykazać się umiejętnością analitycznego myślenia, pracy w zespole i przedstawić swoje zdolności prezentacyjne. Każde z naszych działań ma na celu przygotowanie studentów i absolwentów do płynniejszego wejścia na ścieżkę zawodową, nabycia odpowiednich kompetencji, zwiększenia swojej konkurencyjności oraz pogłębienia wiedzy z danego tematu.

 

     Aneta Kluzińska

 

 

Autor: Marta Wziątek
Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018, godz. 14:31 - Olga Żarska-Stępień