Sollers Consulting - sprawdź dlaczego warto dołączyć do naszego zespołu! Zajrzyj na stronę kariera oraz bądź na bieżąco - śledź nas na portalach społecznościowych: Facebooku, Twitterze, Goldenline oraz Linkedin

 

Krótka informacja o profilu firmy.

Sollers Consulting to firma specjalizująca się w usługach doradczych i wdrożeniowych dla branży finansowej. Spółkę założyli w 2000 roku eksperci w dziedzinie doradztwa operacyjnego i IT. Sollers Consulting wyróżnia zdolność efektywnego łączenia wiedzy biznesowej z kompetencjami w wiodących technologiach. Zespół Sollers Consulting zrealizował projekty dla przeszło 60 grup finansowych z całego świata, takich jak Santander, Millennium, Raiffeisen, Talanx (Warta), Inter, Generali, ING i Proama.

 

 

1. Jakich pracowników poszukuje Państwa firma?

W Sollers Consulting jesteśmy otwarci zarówno na osoby stawiające pierwsze kroki zawodowe, jak i osoby z bogatszym doświadczeniem. Do działu Software Development prowadzimy rekrutację ciągłą. Od studentów i świeżo upieczonych absolwentów oczekujemy przede wszystkim solidnych podstaw programowania obiektowego (m.in. Java), zdolności logicznego myślenia oraz co najmniej komunikatywnej znajomości języka angielskiego (język niemiecki jest dodatkowym atutem). Z uwagi na dynamiczną pracę projektową cenimy sobie kandydatow o elastycznym podejściu, chętnych do pracy w różnych technologiach i gotowych do nieustannego podnoszenia kompetencji.

 

2. Czym wyróżnia się Państwa firma, dlaczego warto dla niej pracować?

Najbardziej cenimy sobie przyjazną atmosferę, integrację oraz pracę zorientowaną na sukces zespołu. Wyniki regularnie przeprowadzanych ankiet satysfakcji są dowodem na to, że pracownicy dobrze się u nas czują.

Jest to dla nas kluczowy wskaźnik, ponieważ stawiamy na długotrwałą współpracę. W trzech biurach tworzymy zgrany zespół programistów i ludzi biznesu. Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie, plan opieki medycznej dla pracowników i ich rodzin oraz możliwość udziału w zajęciach sportowych (wspieramy aktywność także wśród pracowników na projektach zagranicznych!). Wspólnie realizujemy pasje pozazawodowe i zwiedzamy świat dzięki integracyjnym wyjazdom zagranicznym.

 

3. W jaki sposób Państwa firma dba o rozwój swoich pracowników?

Od pierwszego dnia pracy każdy nowy pracownik ma przydzielonego starszego stażem i doświadczeniem kolegę, który pomaga mu dobrze zaklimatyzować się w firmie i wspiera jego rozwój zawodowy. Podczas okresu onboardingu każdy pracownik uczestniczy w dedykowanym cyklu szkoleń, wspierającym rozwój kompetencji adekwatnych do jego potrzeb. Nasi pracownicy mogą podnosić kwalifikacje zawodowe i umiejętności zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i predyspozycjami w ramach indywidualnego budżetu szkoleniowego. Dodatkowo raz na dwa tygodnie organizujemy Brown Bags – nieobowiązkowe, luźne spotkania przy pizzy, podczas których odbywa się prezentacja wybranego zagadnienia z zakresu IT bądź biznesu, a następnie dyskusja. W ten sposób łączymy naukę z integracją.

Zapewniamy transparentną i przejrzystą ścieżkę kariery – co pół roku, po okresowej ewaluacji, umożliwiamy awans na wyższe stanowisko.

 

4. Z czego Państwa pracownicy czerpią satysfakcję zawodową?

U podstaw satysfakcji naszych pracowników leży możliwość wszechstronnego i dynamicznego rozwoju zawodowego poprzez uczestniczenie w tworzeniu core’owych systemów czołowych firm ubezpieczeniowych oraz podnoszenia kompetencji poprzez skomplikowane i złożone zadania programistyczne. Nie bez znaczenia jest także możliwość ukierunkowania swojego rozwoju w obszarze funkcjonalnym (obsługa procesów biznesowych i funkcjonalności przy front-end i/lub back-end) lub integracyjnym (integracje z zewnętrznymi systemami).

Dzięki złożonym i zróżnicowanym projektom naszym programistom nie grozi ani rutyna ani schematyczne „klepanie” koduJ. Dodatkową zaletą jest praca w oparciu o nowoczesną i sprawdzoną metodykę (Agile), oraz dostrzeganie realnych efektów własnej pracy w codziennym życiu milionów ludzi korzystających z systemu ubezpieczeniowego.

 

 

 

 

Autor: Marta Wziątek
Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018, godz. 08:05 - Olga Żarska-Stępień