Czy kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie: Do jakiego zawodu jesteś stworzony? Co mogę zrobić na studiach, aby pracować w wymarzonym zawodzie? A może jeszcze nie wiesz lub wahasz się nad wyborem ścieżki zawodowej?

Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco to ten artykuł jest dla Ciebie. Odkryj potencjał doradztwa zawodowego, które przybliży Cię do odpowiedniej pracy.

 


 

Doradca zawodowy to specjalista, który doskonale orientuje się w najnowszych trendach i mechanizmach rynku pracy. Umów się na indywidualną rozmowę z ekspertem, podczas której możesz otrzymać wsparcie w kilku obszarach:

 


 

Zrozumienie swoich mocnych stron i talentów jest kluczowa. Uświadomienie sobie ich, daje przewagę zarówno w życiu, jak i w pracy zawodowej, gdyż pozwala określić na czym budować podwaliny swojej kariery. Z doradcą kariery przeanalizujesz swoje mocne i słabe strony, umiejętności i zainteresowania. Jeśli doradca uzna za właściwe zaproponuje Ci testy psychologiczne, dzięki którym określisz swoje predyspozycje zawodowe.

 


 

Doradca zawodowy omówi z Tobą możliwą ścieżkę kariery zawodowej, przedstawi stanowiska, o które możesz się ubiegać w trakcie lub po studiach. Dodatkowo wskaże możliwości uzupełnienia kwalifikacji.

 

 

CV to podstawowe narzędzie potrzebne do zbudowania kariery zawodowej. Przygotuj w domu swoje dokumenty aplikacyjne na stanowisko, o które się ubiegasz lub stwórz swój pierwszy życiorys i przynieś go na spotkanie do Biura Karier. Doradca zawodowy pomoże uporządkować dotychczasowe doświadczenie oraz osiągnięcia, ale co ważniejsze wyeliminować nieatrakcyjne informacje i podpowie jak ubrać w słowa to, co chcesz zaproponować przyszłemu pracodawcy.

 

 

Rozmowa rekrutacyjna to najtrudniejszy element w procesie poszukiwania pracy. Kandydata często paraliżuje strach oraz silny stres. Jeśli nie chcesz martwić się o to, jak wypadniesz na takiej rozmowie, możesz spotkać się z psychologiem/doradcą zawodowym, który podpowie Ci, jakich pytań możesz się spodziewać i jakie jest ich „drugie dno”. Po symulacji rozmowy kwalifikacyjnej razem z doradcą omówisz swoje atuty oraz ustalisz obszary rozwojowe, które w przyszłości pozwolą Ci wypaść dobrze na interview.

 

 

Doradca zawodowy powie ci, jakie są obecnie trendy, jakie kompetencje są poszukiwane oraz jakie są możliwości i potencjał w konkretnych branżach. Ponadto wskaże Ci możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego. To pozwoli Ci w podjęciu decyzji, w jakie obszary warto inwestować oraz gdzie skierować swoją uwagę, by osiągnąć sukces.

 


 

Uwaga! Od 12.03.2020 r. do odwołania konsultacje odbywają się on-line za pomocą narzędzia Teams lub Skype.

Zapisz się na konsultację doradczą za pośrednictwem Portalu Kariery. Koniecznie po zalogowaniu w Portalu Kariery uzupełnij swój profil, podając kierunek/i studiów, który/e ukończyłeś lub który studiujesz. To bardzo istotne, na podstawie kierunku studiów dobierany jest dla Ciebie doradca zawodowy.

  Po zalogowaniu do Portalu Kariery, w module doradztwa zawodowego dostępny jest kalendarz spotkań doradczych.  Należy wybrać jeden z dostępnych dni, w których organizowane jest spotkanie, a następnie godzinę spotkania oraz wysłać zgłoszenie.

 


Skorzystaj z tej możliwości. To inwestycja w przyszłość, która wymaga wyłącznie Twoich chęci i odrobiny czasu.

 

Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 01.04.2022, godz. 14:14 - Barbara Szymczak