Znajdź swoje miejsce na rynku pracy!

Już za nami XI Studenckie Targi Pracy i Praktyk. Blisko 60 wystawców spotkało się ze studentami i absolwentami
27 października 2015r. w Kolegium Jana Pawła II.

Stoiska firm informatycznych znajdowały się w budynku biotechnologii (parter) ul. Konstantynów 1H (Poczekajka).

Klucz do kariery – wykształcenie i kompetencje!!!

Wykształcenie to niezbędne minimum oczekiwane przez pracodawców. Konkurencyjność na rynku pracy, to kombinacja dobrego wykształcenia,praktycznych kompetencji oraz doświadczenia zawodowego. Studia to świetny czas na uzupełnienie CV praktykami i stażami. Taką szansę dali pracodawcy, z którymi lubelscy żacy spotkali się podczas Studenckich Targów Pracy i Praktyk, które po raz jedenasty odbyły się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

 

Udział w Targach wzięło blisko 60 pracodawców – swoją ofertę przedstawili pracodawcy reprezentujący różne branże: finanse, bankowość, doradztwo personalne, IT, służby mundurowe, fundusze strukturalne i inne. Istniała możliwość bezpośredniej rozmowy z pracodawcami, którzy chętnie przybliżali charakter pracy na poszczególnych stanowiskach, oczekiwania wobec kandydatów. Udział w targach wzięły także osoby rozpoczynające studia. Warto już teraz dowiedzieć się, jakich kompetencji i kwalifikacji pracodawcy wymagają od kandydatów w procesie selekcji. Informacja ta jest cenna, ponieważ wskazuje umiejętności, które należy szlifować jeszcze podczas studiów.

 ____________________________________________________

 

Wygrywają kandydaci z rozwiniętymi kompetencjami !!!

sesja szkoleniowa

 

 

Badania pokazują, że największe luki kompetencyjne w grupie osób wchodzących na rynek pracy znajdują się w obszarze kompetencji miękkich. Właśnie dlatego pracodawcy przygotowali dla Państwa pakiet bezpłatnych szkoleń powiązany z targami pracy.

_____________________________________________________

 

„Maraton do pracy” – debata doświadczonych HR-owców!!!

godz. 11:30 – 13:30, CTW s.114

 

 

 

W ramach targów odbyła się również debata ekspertów rynku pracy – „Maraton do pracy”. Przedstawiciele największych pracodawców w Polsce podpowiadali w co inwestować swój czas, żeby osiągnąć sukces zawodowy, w jakim kierunku będzie kształtował się rynek pracy w Polsce, co to są inteligentne branże, które kompetencje należą do kompetencji przyszłości oraz czy wizerunek kandydata ma wpływ na powodzenie w procesie selekcji.

 

Panel prowadziła dziennikarka TVP Lublin, dokumentalistka
dr Joanna Sosnowska

_____________________________________________________

 

Okiem eksperta!!!

Strefa indywidualnych konsultacji

 

 

 

Na Państwa prośbę poszerzyliśmy ofertę targów o strefę indywidualnych konsultacji ze specjalistami ds. HR oraz doradcami personalnymi. W tym miejscu była możliwość zweryfikowania  poprawność swojego CV, wzięcia udziału w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej, zapytania o kompetencje niezbędne w interesującej nas branży. 

 

 _____________________________________________________________

PARTNERZY MERYTORYCZNI

   
 
 

 

 

Autor: Olga Żarska-Stępień
Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016, godz. 11:37 - Olga Żarska-Stępień