XII Studenckie Targi Pracy i Praktyk

30 listopada 2016r.

 

 

 

Zapraszamy Państwa do udziału w XII edycji Studenckich Targów Pracy i Praktyk. Wydarzenie to stwarza możliwość bezpośredniego spotkania się ze studentami i absolwentami KUL-u oraz innych lubelskich uczelni wyższych, którzy rokrocznie licznie uczestniczą w organizowanej przez nas inicjatywie.

 

W poprzednich dziesięciu edycjach mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli: międzynarodowych korporacji, firm ogólnopolskich, a także lokalnych pracodawców. Podobnie jak w poprzednich edycjach udział wystawców w targach jest całkowicie bezpłatny.

 

 

W ramach cyklu szkoleń towarzyszącego targom istnieje możliwość przeprowadzenia warsztatów/treningów o różnej tematyce.

 

ZGŁOSZENIA NALEŻY PRZESYŁAĆ DO 30 PAŹDZIERNIKA 2016R.

 

Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu w organizacji Studenckich Targów Pracy i Praktyk postanowiliśmy przygotować dla Państwa również i w tej edycji ofertę sponsorską. Dzięki niej zyskują Państwo możliwość dodatkowego promowania się podczas organizacji i przebiegu inicjatywy oraz możliwość lepszego zapisania się w świadomości uczestników Targów.

 

Zachęcamy Państwa do udziału w XII edycji Studenckich Targów Pracy i Praktyk w charakterze Partnera lub Partnera Wspierającego. Jesteśmy przekonani, że inwestycja ta w środowisku akademickim zaprocentuje lepszym postrzeganiem Państwa firmy, jako pracodawcy zainteresowanego potencjałem studentów i absolwentów lubelskich uczelni wyższych.

 

W sprawie szczegółów oferty sponsorskiej
prosimy o kontakt e-mailowy lub telefoniczny:

marta.wziatek@kul.pl

tel. 81-445-43-71

 

 


 

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II po raz kolejny został laureatem Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych "Uczelnia Liderów" - 2016.

Celem Programu jest identyfikowanie i promowanie najlepszych polskich uczelni oraz wartościowych ofert na rynku szkolnictwa wyższego, a także wskazywanie kandydatom na studia uczelni kształcących w oparciu o nowoczesne, innowacyjne programy studiów, zgodnie z potrzebami rynku pracy.

_____________________________________________________________________

Znajdź swoje miejsce na rynku pracy!

 

 Już za nami XI Studenckie Targi Pracy i Praktyk. Blisko 60 wystawców spotkało się ze studentami i absolwentami
27 października 2015r. w Kolegium Jana Pawła II.

Stoiska firm informatycznych znajdowały się w budynku biotechnologii (parter) ul. Konstantynów 1H (Poczekajka).

 

Klucz do kariery – wykształcenie i kompetencje!!!

 

Wykształcenie to niezbędne minimum oczekiwane przez pracodawców. Konkurencyjność na rynku pracy, to kombinacja dobrego wykształcenia, praktycznych kompetencji oraz doświadczenia zawodowego. Studia to świetny czas na uzupełnienie CV praktykami i stażami. Taką szansę dali pracodawcy, z którymi lubelscy żacy spotkali się podczas Studenckich Targów Pracy i Praktyk, które po raz jedenasty odbyły się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

 

Udział w Targach wzięło blisko 60 pracodawców – swoją ofertę przedstawili pracodawcy reprezentujący różne branże: finanse, bankowość, doradztwo personalne, IT, służby mundurowe, fundusze strukturalne i inne. Istniała mozliwość bezpośredniej rozmowy z pracodawcami, którzy chętnie przybliżali charakter pracy na poszczególnych stanowiskach, oczekiwania wobec kandydatów. Udział w targach wzięły także osoby rozpoczynające studia. Warto już teraz dowiedzieć się, jakich kompetencji i kwalifikacji pracodawcy wymagają od kandydatów w procesie selekcji. Informacja ta jest cenna, ponieważ wskazuje umiejętności, które należy szlifować jeszcze podczas studiów.

 ____________________________________________________

 

Wygrywają kandydaci z rozwiniętymi kompetencjami !!!

sesja szkoleniowa

 

 

Badania pokazują, że największe luki kompetencyjne w grupie osób wchodzących na rynek pracy znajdują się w obszarze kompetencji miękkich. Właśnie dlatego pracodawcy przygotowali dla Państwa pakiet bezpłatnych szkoleń powiązany z targami pracy.

_____________________________________________________

 

„Maraton do pracy” – debata doświadczonych HR-owców!!!

godz. 11:30 – 13:30, CTW s.114

 

 

 

W ramach targów odbyła się również debata ekspertów rynku pracy – „Maraton do pracy”. Przedstawiciele największych pracodawców w Polsce podpowiadali w co inwestować swój czas, żeby osiągnąć sukces zawodowy, w jakim kierunku będzie kształtował się rynek pracy w Polsce, co to są inteligentne branże, które kompetencje należą do kompetencji przyszłości oraz czy wizerunek kandydata ma wpływ na powodzenie w procesie selekcji.

 

Panel prowadziła dziennikarka TVP Lublin, dokumentalistka
dr Joanna Sosnowska

_____________________________________________________

 

Okiem eksperta!!!

Strefa indywidualnych konsultacji

 

 

 

Na Państwa prośbę poszerzyliśmy ofertę targów o strefę indywidualnych konsultacji ze specjalistami ds. HR oraz doradcami personalnymi. W tym miejscu była możliwość zweryfikowania  poprawność swojego CV, wzięcia udziału w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej, zapytania o kompetencje niezbędne w interesującej nas branży. 

 

 _____________________________________________________________

PARTNERZY MERYTORYCZNI

   
 
 

 

 

Autor: Marta Wziątek
Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016, godz. 11:48 - Dorota Maj