Najnowszy numer czasopisma "Studia i Analizy Nauk o Polityce"

baner_2 Z przyjemnością informujemy, że został opublikowany kolejny tom naszego czasopisma naukowego 2/2022 (pod redakcją Pani Dr Anety Bąk-Pituchy). Autorom i Recenzentom dziękujemy za wkład wniesiony w jego rozwój.

Zapraszamy do lektury!

 

Link do najnowszego numeru


Spotkanie z Ambasadorem Austrii oraz Dyrektor Austriackiego Forum Kultury

kul_plakat_2022_SPOTKANIE_19_grudnia_1-1 W poniedziałek 19 grudnia 2022 roku naszymi Gośćmi w Instytucie będą:
- Pan Andreas Stadler - Ambasador Austrii w Warszawie
- Pani Gudrun Hardiman-Pollross - Dyrektor Austriackiego Forum
Kultury w Warszawie.

 

Spotkanie poprowadzą:
- Dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka, prof. KUL - dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL
- Pan Piotr Majchrzak - Konsul Honorowy Austrii w Lublinie.
Odbędzie się ono w Centrum Transferu Wiedzy KUL, CTW-113. Początek spotkania godz. 11.30.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


Debata "Wpływ wojny w Ukrainie na Unię Europejską  oczami studentów"

kul_plakaty_2022_debata-1 Studenci z Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych KUL zapraszają na debatę zatytułowaną "Wpływ wojny w Ukrainie na Unię Europejską  oczami studentów". wydarzenie odbędzie się 7 grudnia 2022 roku w auli Stefana kard. Wyszyńskiego. Początek o godz. 10.00.  


Wyniki wyborów przedstawiciela dyscypliny nauki o polityce i administracji do Rady Szkoły Doktorskiej KUL

W wyniku wyborów przeprowadzonych w dniu 23 listopada 2022 r. wybrano przedstawiciela dyscypliny nauki o polityce i administracji do Rady Szkoły Doktorskiej KUL na kadencję 2020-2024 (wybory uzupełniające):

 

Dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka, prof. KUL


Informacja w sprawie zgłoszonej kandydatury na przedstawiciela dyscypliny nauki o polityce i administracji do Rady Szkoły Doktorskiej KUL

Uprzejmie informujemy, że w wymaganym terminie wpłynęło jedno zgłoszenie kandydata na przedstawiciela dyscypliny nauki o polityce i administracji do Rady Szkoły Doktorskiej KUL:

 

Dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka, prof. KUL

(Katedra Systemów Politycznych i Komunikowania Międzynarodowego)


Grant w konkursie MINIATURA 6 Narodowego Centrum Nauki dla dr Aleksandry Kuczyńskiej-Zonik

ola_kuczynska_zonik Dr Aleksandra Kuczyńska-Zonik otrzymała środki finansowe na działanie badawcze w ramach programu Miniatura 6. Tytuł projektu: „Oburzenie społeczne i potencjał protestu wśród mniejszości narodowych na Litwie, Łotwie i w Estonii w czasach kryzysu”. Celem działania jest uzyskanie danych na temat postaw mniejszości narodowych wobec protestów organizowanych w czasie dwóch kryzysów: pandemicznego i gospodarczego, wywołanego inwazją Rosji na Ukrainę. Badania pozwolą na porównanie opinii, a także wyjaśnią przyczyny postaw mniejszości narodowych w czasach kryzysów w trzech państwach bałtyckich.
 
Pani Doktor, serdecznie gratulujemy!

Webinarium - Wojny Rosji z Ukrainą: jaka reakcja Zachodu?

webinarium-_wojny_rosji_z_ukraina Katedra Teorii Polityki i Studiów Wschodnich Instytutu Nauk o Polityce i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz „Team Europe" przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Lublin i Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra" zapraszają na webinarium pt. Wojny Rosji z Ukrainą: jaka reakcja Zachodu?, które odbędzie się 3 listopada 2022 roku o godz. 10.00 na platformie ZOOM. 

 

Link do wydarzenia.

Passcode: 767411

 


Uroczystość wręczenia awansów na stanowisko profesora KUL

prof-_woloszyn 26 października 2022 na KUL uroczyście zostały wręczone nominacje na stanowiska profesorskie oraz promocje doktorskie i habilitacyjne.

Rektor KUL przypomniał, że studia na uniwersytecie, a także praca naukowa powinny prowadzić do postawy pokory. – Rzetelne zdobywanie wiedzy pokazuje, jak wiele jeszcze nie wiemy – zaznaczył, dodając, że często, choć badania naukowe nad poszczególnymi zagadnieniami prowadzone są przez wiele lat, to wciąż istnieją luki w wiedzy, które czekają na uzupełnienie i mogą stanowić obszar pracy naukowej.

 

Podczas uroczystości zostały wręczone nominacje na stanowiska profesorskie, wśród pracowników awansowanych znalazł się dr hab. Jacek Wołoszyn- kierownik Katedry Systemów Politycznych i Komunikowania Międzynarodowego.

 

Serdecznie gratulujemy!


V Ogólnopolski Kongres Naukowo-Techniczny SAFE PLACE 2022

kongres W dniach 17-19 października 2022 roku odbędzie się  V Ogólnopolski Kongres Naukowo-Techniczny SAFE PLACE 2022. Po raz kolejny kilkuset uczestników reprezentujących ośrodki naukowe, eksperckie, instytucje bezpieczeństwa narodowego, sektor ochrony i zabezpieczeń, a także obiekty użyteczności publicznej i infrastrukturę krytyczną weźmie udział w obradach plenarnych, panelach eksperckich oraz modułach warsztatowych dotyczących ostrzegania i alarmowania, reagowania za zamachy oraz organizacji bezpieczeństwa w obiektach.

W kongresie udział weźmie dr hab. Urszula Soler z Katedry Teorii Polityki i Studiów Wschodnich, która będzie jednym z prelegentów panelu zatytułowanego 'Wybrane zagadnienia bezpieczeństwa budynków użyteczności publicznej"

 

Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL. 

 

Więcej o kongresie: https://www.safeplace.edu.pl/ 


Staż w ramach Programu PROM

wizyta Od kilku dni gościmy na stażu w ramach Programu PROM – Międzynarodowej wymiany stypendialnej doktorantów i kadry akademickiej, doktorantkę z Użhorodzkiego Uniwersytetu Narodowego (Ukraina), p. Ludmiłę Riszko. Pani Riszko przygotowuje pracę doktorską pt. „Political culture of the inhabitants of the Ukrainian-Slovak border in the context of European integration and decentralization” na Wydziale Nauk o Polityce i Administracji Użhorodzkiego Uniwersytetu Narodowego. W ramach stażu nasz gość uczestniczy w różnych zajęciach i spotkaniach z pracownikami Instytutu i studentami, a także zbiera materiały do swojej pracy doktorskiej.
Opiekunką stażu jest dyrektor INoPiA KUL dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka, prof. KUL.