Karierę da się zbudować. Zrób to w Portalu Kariery!

Biuro Karier KUL już 20 lutego uruchamia nowoczesną platformę kontaktu i współpracy pomiędzy studentami oraz absolwentami a pracodawcami. Portal Kariery to narzędzie, które pomoże gromadzić i udostępniać pracodawcom wszystkie niezbędne dokumenty w jednej, darmowej i zawsze dostępnej przestrzeni wirtualnej.
Czytaj dalej...

Nowy poradnik praca.pl już dostępny

news Poradnik Praca.pl 2019 to pomocne narzędzie zarówno dla osób u progu kariery, jak i tych, którzy chcą obrać nowy kierunek. Przyszłość jest w Twoich rękach. Zapraszamy do Biura Karier KUL po swój egzemparz.
Czytaj dalej...

Jak skutecznie rozwijać umiejętności miękkie?

artykul Dla pracodawców ważne są przede wszystkim umiejętności twarde, m.in. znajomość języka obcego czy obsługa konkretnego programu komputerowego. Szczególne znaczenie mają te kompetencje, które są charakterystyczne dla danej branży. Podczas rekrutacji sprawdzane są też umiejętności miękkie, np. komunikatywność i odporność na stres.
Czytaj dalej...

Kim chcesz zostać, gdy dorośniesz? Marka osobista w pigułce | Kariera - wiedza praktyczna

artykul

Gdy jesteśmy dziećmi, potrafimy niemal natychmiast odpowiedzieć na pytanie „Kim chcesz zostać, gdy dorośniesz?”. Strażakiem, pielęgniarką, aktorką, policjantem czy gwiazdą TVN. Później dorastamy i odpowiedź na to pytanie nie jest już taka prosta. Niektórzy nigdy nie znajdują odpowiedzi na to pytanie.

Czytaj dalej...

Personal branding dla absolwenta? | Kariera - wiedza praktyczna

artykul

Wszyscy to robimy, poprzez profesjonalne profile na LinkedIn lub Goldenline, obecność Facebooku czy Instagramie, choć nie zawsze świadomie – kształtujemy obraz siebie, jaki postrzegają inni w sieci, w tym potencjalni pracodawcy. Czy warto inwestować czas i wysiłek w budowanie marki osobistej, zwłaszcza na samym początku drogi zawodowej?

Czytaj dalej...

To uratuje Twoją prezentację | #przydasie

Czy ktoś z Was lub waszych znajomych właśnie szykuje prezentację na zaliczenie? Niektórzy już na samą myśl o jej przygotowaniu przeżywają męki. Postaramy się ulżyć tym torturom! Przedstawiamy kilka narzędzi do przygotowywania prezentacji, dzięki którym zabłyśniecie przed wykładowcą.

Czytaj dalej...