Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej - krok po kroku

Zostałeś zaproszony/a na rozmowę rekrutacyjną? Gratulacje! To pierwszy sukces na drodze do otrzymania wymarzonej pracy!Od niej zależy nie tylko to, czy dostaniesz się do pracy, ale i to, na jakich warunkach będziesz pracować. Przygotuj się więc do niej dobrze! Rekruter będzie chciał się przekonać nie tylko o tym, czy rzeczywiście spełniasz oczekiwania na danym stanowisku, a także, czy dobrze wpasujesz się w zespół, w którym będziesz pracował.

Czytaj dalej...

Czym jest Assessment Center

Assessment Center (AC) stosowane w procesie rekrutacji, to zestaw zadań mających różną postać, stosowanych w celu weryfikacji kompetencji istotnych na stanowisku, o które ubiegają się kandydaci. Assessment Center ma także swoje zastosowanie przy podejmowaniu innych decyzji personalnych co do już zatrudnionych pracowników. Stosowane może być dla określania mocnych stron zatrudnionych osób jak i obszarów, które powinny być rozwijane, a co za tym idzie planowania działań rozwojowych, jak choćby szkolenia.

Czytaj dalej...

Pierwsza praca - PIT-3, PIT-11, PIT-12, PIT-37 - Pierwsze sprawy podatkowe

Po podjęciu zatrudnienia należy zadbać o wypełnienie formularza NIP-3 (pracownik uzyska w ten sposób numer identyfikacji podatkowej NIP) oraz o wybór funduszu emerytalnego.

Czytaj dalej...

Pierwsza umowa o dzieło – co trzeba wiedzieć.

Z reguły tego rodzaju sytuacje przeżywają ludzie młodzi, nie posiadający bogatego doświadczenia zawodowego. Kiedy młodzi ludzie szukają pracy, z reguły myślą o umowie o pracę, często jednak przyjmuje się ich na okres próbny w oparciu o umowę o dzieło. Skutkuje to wyższymi zarobkami, gdyż przy tego rodzaju umowach nie nalicza się składek na ubezpieczenia społeczne czy zdrowotne.

Czytaj dalej...

Praktyki absolwenckie: nowe przepisy

28 sierpnia 2009 roku weszła w życie ustawa o praktykach absolwenckich. Taki akt prawny był potrzebny. Wcześniejsze przepisy nie regulowały zasad stażu dla absolwentów. Tymczasem brak doświadczenia i obycia z pracą jest dla wielu młodych osób przeszkodą w starcie na rynku pracy.

 

Czytaj dalej...

Personal coach poszukiwany

 Chociaż nie trenują mięśnia nazywa się ich trenerami. Personal coach, jest dziś jednym z najciekawszych, nowych zawodów. Daje wolność, rozwój, pieniądze i… satysfakcję. W ciągu ostatnich miesięcy zapotrzebowanie na personal coachów wzrosło. Powód? Kryzys ekonomiczny, a co za tym idzie masowe zwolnienia.

 

Czytaj dalej...

Jak zostać po stażu?

Staże i praktyki - obecnie niemal konieczność dla młodego człowieka będącego u progu rozwoju zawodowego. Coraz więcej firm proponuje studentom i absolwentom możliwość zdobycia cennego doświadczenia.

Czytaj dalej...

Praca za darmo?

Nie zawsze jest możliwe podjęcie płatnego stażu czy praktyki. Pewnie dlatego coraz wiecej studentów uważa wolontariat za cenne doświadczenie, które można wpisać do CV.

 

Czytaj dalej...

Praca tymczasowa

Okres wakacyjny do dla firm często wyzwanie. W jaki sposób przetrwać okres urlopowy, zapełnić luki w kadrach pracowniczych, kiedy wszyscy pracownicy wyjeżdżają na wakacje? Rozwiązaniem tych wszystkich problemów może być zatrudnienie pracownika tymczasowego.

 

Czytaj dalej...

Rynek pracy dla finansistów

Kilkanaście lat temu ukończenie studiów o specjalizacji finanse czy bankowość było niemalże jednoznaczne z możliwością otrzymania intratnej posady. Później, wraz z pogorszeniem się sytuacji gospodarczej w kraju, a także za sprawą fuzji bankowych, liczba miejsc pracy w tej branży znacznie spadła. Jaka sytuacja jest obecnie? Przeczytaj nasz raport branżowy.

Czytaj dalej...