Zapraszamy Państwa do zapoznania się z działaniami, które studenci Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, realizują w świetle idei Service Learning 

 

Teoretyczno- praktyczne warsztaty rówieśnicze dla nauczycieli

 

Warsztaty są organizowane przez Koło Naukowe Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej KUL.

Prowadzącymi to Studenci, którzy swoimi pasjami, zdolnościami i talentami pragną podzielić się z Nauczycielami. Opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje dr Anna Badora.  

Każdy warsztat jest podzielony na dwie części. W pierwszej- teoretycznej- prowadzący przedstawiają historię i pojęcia charakterystyczne dla proponowanej techniki pracy, a także możliwości zastosowania jej w procesie wychowawczo- dydaktycznym. Część druga ma charakter praktyczny. 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Każdy Uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w warsztatach.  Po zapisaniu na warsztat otrzymają Państwo informację o materiałach, które należy przynieść ze sobą na konkretne spotkanie.

 

Linki do zapisów na poszczególne warsztaty znajdują się poniżej: 

 

Linki do zapisów

 

 

Projekty edukacyjne- Rozwijanie zdolności muzycznych dzieci w wieku wczesnoszkolnym 

 

Studenci III roku w grudniu 2022 oraz styczniu 2023 realizowali projekty edukacyjne w Szkole Podstawowej im Jana Pocka w Markuszowie. Głównym celem projektów było rozwijanie zdolności muzycznych dzieci w wieku wczesnoszkolnym, z terenów wiejskich. W projektach wykorzystano bum bum rurki, różne rodzaje dzwonków diatonicznych, a także śpiew i taniec. 

Projekty przygotowano w ramach pracy metodą service learning w czasie zajęć Warsztaty twórczości muzycznej.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmów z fragmentami przeprowadzonych zajęć.

 

 

 

Warsztaty rówieśnicze 

 

Koło Naukowe Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej realizuje cykliczne warsztaty rówieśnicze. Celem warsztatów jest przekazywanie wiedzy, rozwijanie umiejętności i postaw przez Studentów dla Studentów. Wykorzystując swoje zdolności, zainteresowania studenci prowadzą teoretyczno- praktyczne warsztaty na których ich rówieśnicy mogą wzbogacać swój warsztat pracy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. 

W semestrze zimowym 2022 (5-13.12.2022) zrealizowano, warsztaty:

1. Zastosowanie techniki pirografii w pracy wychowawczo- dydaktycznej nauczyciela

2. Zastosowanie podstaw cukiernictwa w pracy wychowawczej nauczyciela

3. Wykorzystanie techniki Iris Folding w pracy wychowawczej z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym 

4. Włączanie tradycji świątecznych w proces wychowawczo- dydaktyczny- technika bombek karczochowych 

5. Koncepcja Pedagogiczna Friedricha Froebla i jej zastosowanie w pracy nauczyciela 

Warto zaznaczyć, iż dla prac wykonanych w czasie warsztatów został zrealizowany kiermasz, z którego dochód przeznaczono dla Domu Dziecka w Tuligłowach. 

 

 

W semestrze letnim 2022 zrealizowano, warsztaty:

1. Techniki  origami - 23.05

2. Techniki szydełkowania - 24.05

3. Techniki różnicowania bodźców sensorycznych- 25.05

4.Techniki makramy 

 

Działania pomocowe wobec Uchodźców przybywających z Ukrainy 

 

 Studentki III  zaangażowały się  w działania pomocowe, na rzecz dzieci uchodźców z Ukrainy, które zamieszkiwały w Domu Dziecka w Puławach. Z kolei studenci roku  II współpracowali, w zakresie pomocy w adaptacji szkolnej dzieci, które przybyły do Nas z Ukrainy, w Szkole Podstawowej nr 10 w Lublinie. 

 

Projekty edukacyjne- w odpowiedzi na konsekwencje izolacji społecznej wywołanej pandemią Covid- 19 

 

Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć z projektów edukacyjnych realizowanych w Niepublicznej Szkole Podstawowej Świętego Jana Bosko w Lublinie  oraz w Przedszkolu nr 2 w Przemyślu, przez studentki uczestniczące z zajęciach Mistrzowie Dydaktyki 

278795081_530992688519101_3396623968779345533_n

 

Projekty zrealizowane:

Sensoryczne poznawanie świata- Kinga Żygała

Poznaję świat poprzez eksperymenty- Paulina Widomska

Projekt w trakcie realizacji: 

Codzienność w przedszkolu polskim i norweskim- Anna Kwarciana i Małgorzata Czarnomska

 

Zapraszamy studentów Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej do korzystania z materiałów, które przygotowywane są przez studentów dla studentów. Materiały zamieszczane są w grupie: 

 

Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna KUL

 

 

Zapraszamy do śledzenia utworzonego przy współpracy ze studentami kanału na YouTube, na którym zamieszczane są materiały  dla dzieci z edukacji wczesnoszkolnej oraz dla nauczycieli, pracującymi na tym etapie edukacyjnym:

 

Pedagogika KUL dla dzieci

 

Z okazji Dnia Dziecka, obchodzonego 1.06. 2021 r., studentki II roku opracowały komiksy, dla znanych utworów poezji dziecięcej. Przygotowany materiał znajduje się poniżej: 

 

KOMIKSY

 

Informujemy, iż w okresie od lutego do maja 2021  , studentki II roku pełnią dyżury online, na których udzielają pomocy w odrabianiu lekcji uczniom z klas edukacji elementarnej. Zapraszamy do nawiązania kontaktu , w celu przesyłania linków. Z uwzględnieniem reżimu sanitarnego jest też możliwa organizacja dyżurów stacjonarnych. 

 

 

Autor: Anna Badora
Ostatnia aktualizacja: 24.04.2023, godz. 09:51 - Anna Badora