.

2021-02-09

Badania naukowe inspirowane treścią książki „Duch pracy ludzkiej” autorstwa kard. Wyszyńskiego

Sytuacja zagrożenia, jaką przyniosła pandemia, a także ograniczenie istniejących do tej pory kontaktów społecznych przyniosła znaczący wzrost zapotrzebowania na usługi terapeutyczne. Spowodowało to większe natężenie problemów, z jakimi w swojej pracy borykają się psychologowie i psychoterapeuci. Jak wskazują badania w wyniku zetknięcia się z trudnymi sytuacjami  pacjentów specjaliści zajmujący się poradnictwem psychologicznym są szczególnie narażeni na stres, wtórną traumę, która może prowadzić do wypalenia zawodowego. 

 

Opisana sytuacja rodzi konieczność opracowania programu profilaktycznego, który pomoże osobom prowadzącym poradnictwo psychologiczne poradzić sobie z opisanymi problemami. Z pomocą może tu przyjść duchowość, pozwala ona bowiem nadać nowe znaczenie i sens sytuacjom przeżywanym w zawodzie terapeuty.

2021-02-24 Czytaj dalej...

Koncert pieśni religijnej i narodowej „Dla nas po Bogu największa miłość to Polska”

W 40. rocznicę śmierci kard. Wyszyńskiego  (28 maja 2021) Koło Naukowe Klasyków KUL  zaprasza na koncert pieśni religijnej i narodowej dedykowany osobie Prymasa Tysiąclecia.

 

W programie koncertu znalazły się zarówno utwory religijne (m.in. Panis Angelicus C.Francka, Ave Maria F. Schuberta czy Agnus Dei D.Bizeta), jak i muzyka polskich kompozytorów, jak aria Ten zegar stary ze Strasznego Dworu S. Moniuszki i piesni M. Karłowicza. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną również fragmenty wypowiedzi kard. Wyszyńskiego.

 

Jako soliści wystąpią: Mariola Zagojska, Patrycjusz Sokołowski, Łukasz Libowski., a akompaniować im będzie Karolina Hordyjewicz.

 

Wydarzenie będzie transmitowane na profilu uniwersytetu na Facebooku.

2021-02-24