KUL CAN w Dubaju, i w Indiach

     Konferencja TESOL Arabia 2017, wykład dla studentów The British University in Dubai oraz warsztaty dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli z Jyothi Seva – w ośrodku dla niewidomych dzieci w Bangalore (Indie) były okazją do podzielenia się doświadczeniem KUL CAN w nauczaniu języka angielskiego i tworzeniu innowacyjnych pomocy dydaktycznych dla niewidomych.

 

     Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża niezwykle ciepło przyjęły dr hab. Bogusława Marka, prof. KUL, Pełnomocnika Rektora KUL ds. studentów niepełnosprawnych, który przeprowadził cykl bezpłatnych warsztatów dla nauczycieli i zajęć z niewidomymi dziećmi oraz przekazał pomoce dydaktyczne pomagające opanować trudną dla niewidomych sztukę tworzenia i odczytywania rysunku dotykowego.

 

      Wypowiedź niewidomej nauczycielki „Nauczył nas pan czegoś, co uważaliśmy za niemożliwe do osiągnięcia dla osób niewidomych od urodzenia” była wzruszającym komplementem i podziękowaniem za przeprowadzone zajęcia. Wizyta w Jothi Seva wpisuje się w plan współpracy KUL z Towarzystwem Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

 


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona
ikona