Witamy nowych i dotychczasowych podopiecznych KUL CAN!

Życzymy aby rok akademicki 2019/2020 przyniósł Wam satysfakcję z wyboru studiów i z osiąganych sukcesów, żeby pozwolił na rozwijanie i odkrywanie w sobie nowych możliwości. 
Niech będzie to rok spełnionych marzeń, ciekawych planów na przyszłość i nowych trwałych przyjaźni. I żeby nasze hasło KUL CAN = YOU CAN zmieniło się w Wasze:


KUL CAN = WE CAN!

 

Pracownicy i dyrektor KUL CAN

(Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością – KUL).
dr hab. Bogusław Marek

2019-10-02

KUL CAN w okresie wakacyjnym

Uprzejmie informujemy, że z powodu urlopów pracowników KUL CAN Biuro Osób z Niepełnosprawnością (p. CTW 43) będzie w dniu 16 sierpnia 2018 nieczynne. W pilnych sprawach można zgłaszać się do Biura Rekrutacji p. CN-004 lub telefonicznie 81 445 4137
 
Przepraszamy za utrudnienia
Bogusław Marek, Dyrektor KUL CAN
2019-08-06

Goście z Japonii

japniatop

 

Podczas majowego weekendu KUL CAN gościł delegację pracowników Tsukuba University w Tokyo.  Goście z Japonii interesowali się głównie pomocami dydaktycznymi ułatwiającymi osobom niewidomym rozumienie pojęć opartych na wrażeniach wzrokowych a także tworzoną w KUL CAN grafiką dotykową. Rozmawiano też o możliwości wspólnych badań z udziałem KUL CAN. Oprócz KULu goście z Japonii odwiedzili ośrodek dla dzieci niewidomych w Laskach.

 

 

 

 

2019-05-07 Czytaj dalej...

Wesołych Świąt

wielkanoctop

 

Wszystkim naszym podopiecznym i przyjaciołom

życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych składa załoga KUL CAN

 

 

2019-04-19 Czytaj dalej...

Relacja z II Turnieju Szachowego o Puchar Rektora KUL

szachytop

 

W zawodach zagrało dwóch studentów niepełnosprawnych KUL: Dominik Szurgot i Mateusz Niedziela, którzy wśród studentów naszych uczelni zajęli kolejno 1 i 3 miejsce.

 

2019-04-11 Czytaj dalej...

KUL CAN w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu

balonytop

 

Zdjęcia:
1. Pomysł KUL CAN - Kaplica KUL podświetlona na niebiesko.
2. Studenci KUL i grupa przyjaciół osób z autyzmem przed Gmachem Głównym KUL. 
3. Ks. dr hab. Andrzej  Kiciński, prof. KUL ze studentami, którzy przygotowali 'niebieski wkład KUL CAN' w uroczystości na placu przed CSK  
 
2019-04-03 Czytaj dalej...

Światowy dzień świadomości autyzmu

autyzm

 

Lubelskie Dni Autyzmu

 

Członkowie MIKS (tworzonego właśnie Międzyinstytutowego Integracyjnego Koła Studentów KUL)  przygotowują się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu - pokój wypełniony niebieskimi balonami do których doczepiane są bileciki informujące o obchodach.

 

 

2019-04-01 Czytaj dalej...

Dyrektor KUL CAN w TVP3 Lublin - odc. 2

tvptop

TV Lublin wyemitowała wczoraj druga część filmu o naszym uniwersytecie - tym razem o pracy dyrektora KUL CAN z niewidomymi uczniami i ich nauczycielami w krajach Azji - m.in. w Indiach i w Nepalu.  Film można obejrzeć na stronie:  

https://lublin.tvp.pl/30127070/wlaczeni-i-aktywni

2019-01-31

TVP Lublin i 2 odc. o KUL CAN

tvptop

W TVP Lublin trwa montaż drugiego odcinka filmu o naszym uniwersytecie, tym razem o zaangażowaniu KUL CAN w Indiach, Nepalu i w kilku innych krajach. Emisja zaplanowana na 30 stycznia godz 19:15 

2019-01-18 Czytaj dalej...

Dyrektor KUL CAN w TVP3 Lublin

top-kulcan

 

16 stycznia na antenie TVP3 Oddział w Lublinie, wyemitowany został w ramach cyklu programów publicystycznych "Włączeni i aktywni", odcinek o dyrektorze KUL CAN, Prof. KUL, dr hab. Bogusławie Marku.

 

2019-01-18 Czytaj dalej...