Informacja o pracy Sekretariatu WNS w dniach 3-6.04.2023 r.

W związku z Zarządzeniem Rektora KUL z dnia 30 marca 2023 r. w sprawie organizacji pracy pracowników niebędących nauczycielami akademickimi (...), informujemy, że w dniach 3-6 kwietnia 2023 r. Sekretariat WNS będzie pracował w trybie zdalnym. Wszelkie sprawy poprzez kontakty e-mail podane na stronie Sekretariatu WNS (link).
Pracownicy Sekretariatu będą pełnili dyżury w miejscu pracy pod następującymi numerami tel.:
- sprawy studenckie, tel. (81) 445-42-99, pok. C-544-545
- sprawy nauki, tel. (81) 445-42-98, pok. C-544-545
Harmonogram dyżurów

 

 


29.03.2023 r. webinarium pt. Chiny wobec wojny Rosji z Ukrainą

Katedra Teorii Polityki i Studiów Wschodnich Instytutu Nauk o Polityce i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce, Instytut Europy Środkowej w Lublinie, Team Europe przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Lublin oraz Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra" zapraszają na webinarium pt. Chiny wobec wojny Rosji z Ukrainą, godz. 10.30-11.30.

Data: Lublin, 29 marca 2023, godz. godz. 10.30-11.30 (webinarium)

Prelegenci:

Moderacja: prof. Tomasz Stępniewski, Instytut Europy Środkowej / Katolicki Uniwersytet Lubelski / ekspert Team Europe Komisji Europejskiej

Prof. Michał Lubina, Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Dr Agnieszka Bryc, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Dr Andrzej Szabaciuk, Katolicki Uniwersytet Lubelski / Instytut Europy Środkowej

Webinarium będzie transmitowane pod następującym linkiem:
https://zoom.us/j/94891099838?pwd=TU4yRTgvNVZFWTUrS3ZhTFI2L2d6Zz09
Passcode: 988714


27-29.03.2023 r. Konferencja Aktualności Psychologicznych "Aktualia"

Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL zaprasza do udziału w konferencji pt.: ,,Nic co ludzkie nie jest nam obce", która odbędzie się w dn. 27-29 marca (poniedziałek-środa) 2023 r. w auli CTW-408. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 10:30. W czwartek 30 marca o godz. 17:30 odbędzie się także legendarna Gala Freudów, część artystyczna konferencji, podczas której będzie miało miejsce wręczenie nagród osobom, które sprawiły, że czas spędzony na studiowaniu był o wiele lepszy.


Serdecznie zapraszamy!


Udział władz WNS w Europejskim Kongresie Samorządowym w Mikołajkach

7 marca br. Dziekan dr hab. Arkadiusz Jabłoński, prof. KUL i Prodziekan ds. kształcenia dr hab. Wojciech Gizicki, prof. KUL, uczestniczyli w Europejskim Kongresie Samorządowym w Mikołajkach. Wystąpili w roli panelistów w debatach eksperckich: 1. Współpraca na rzecz odbudowy Ukrainy (Wojciech Gizicki), 2. Oblicza propagandy – granica etycznej komunikacji (Arkadiusz Jabłoński), 3. Współpraca międzyregionalna na wschodniej granicy UE (Wojciech Gizicki).
Część wystąpień dotyczących Ukrainy obejmowała wskazanie aktywności KUL w tych działaniach.

 

 


Dni Otwarte Wydziału Nauk Społecznych KUL

W dniach 6-7 marca 2023 r. odbyły się Dni Otwarte Wydziału Nauk Społecznych KUL, w ramach których uczniowie szkół ponadpodstawowych mieli okazję uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych praktycznych mini warsztatach promujących kierunki studiów prowadzonych na Wydziale. Zainteresowanie było duże, zgłosiło się 12 grup uczniów z różnych szkół zarówno z Lublina (np. LO Środziemnomorskie, XIX LO, XXVII LO, XVIII LO) jak i spoza (np. LO w Siedlcach, LO w Lubartowie, LO w Sokołowie Podlaskim). Uczniowie mieli okazję spotkać się również z organizacjami studenckimi, które aktywnie włączyły się w organizację tego wydarzenia.
Otrzymaliśmy podziękowania ze szkół za możliwość odwiedzenia naszej Uczelni, warsztaty okazały się dla uczniów bardzo atrakcyjne, angażujące i kreatywne.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację warsztatów. 
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 


20.03.2023 r. Konferencja "Rodzicielstwo – urzeczywistnione, zagrożone, zaniedbane"

Katedra Pedagogiki Rodziny Instytutu Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych KUL, zaprasza do udziału w konferencji naukowej z cyklu: Rodzina w teorii i praktyce pedagogicznej na temat: Rodzicielstwo urzeczywistnione, zagrożone, zaniedbane. Pedagogiczne interpretacje w świetle Karty Praw Rodziny w czterdziestą rocznicę jej wydania. Wydarzenie odbędzie się 20 marca 2023 r. Początek o godz. 9.00 w sali C-618. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Katedry Pedagogiki Rodziny.

 

 


16.03.2023 r. Duties of the state to the family. The danger of excess

Katedra Praw Człowieka i Pracy Socjalnej, Instytut Nauk Socjologicznych WNS KUL i Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zapraszają na wykład prof. Stephene’a Baskerville’a (Collegium Intermarium) pt. Duties of the state to the family. The danger of excess. Wydarzenie odbędzie się 16 marca 2023 (czwartek) w godz. 11.15-12.30 w Collegium Jana Pawła II, C-1031.


14-15.03.2023 r. Konfrencja pt.: "Neuroróżnorodność"

Studenckie Koło Neuronauk KUL zaprasza na konferencję pt.: "Neuroróżnorodność" organizowaną w ramach Europejskiego Dnia Mózgu 2023, która odbędzie się w dniach 14-15.03.2023 r. Termin neuroróżnorodność (z ang. neurodivergent) używany jest w odniesieniu do różnych cech ludzkiego mózgu. Samo pojęcie dotyczy różnorodnych sposobów rozumowania, odbierania świata i wynikających z nich zachowań. Neuroróżnorodność dotyczy nie tylko szeroko rozumianej niepełnosprawności, ale opisuje ona każdego z nas, z naszymi zachowaniami, przystosowaniami, czy wrażliwością na otaczający nas świat.


11.03.2023 r. Konferencja pt.: "Duszpasterstwo Służb Mundurowych w Polsce Aspekt organizacyjno-prawny"

 

Wydział Nauk Społecznych KUL, Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji oraz Wydziałowy Samorząd Studentów WNS KUL zapraszają do udziału w ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Duszpasterstwo Służb Mundurowych w Polsce Aspekt organizacyjno-prawny". Sympozjum rozpocznie się w sobotę 11 marca 2023 r. o godzinie 8:00 Mszą Świętą w Kościele Akademickim KUL. Szczegółowy program wydarzenia dostępny na plakacie.

 

Serdecznie zapraszamy!