33. Warsztaty EEGLAB, 12-16 września 2022 r. w KUL

Zapraszamy do udziału w 33. Warsztatach EEGLAB, które odbędą się w dniach 12-16 września 2022 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie.

Warsztaty organizowane przez Katedrę Psychologii Eksperymentalnej KUL oraz Swartz Center for Computational Neuroscience działającym przy Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego. Wydarzenie to skierowane jest do osób zainteresowanych analizą danych EEG z wykorzystaniem oprogramowania EEGLAB oraz narzędzi z nim powiązanych.  W ramach Warsztatów odbędą się szczegółowe prezentacje metod wraz z ćwiczeniami praktycznymi. W trakcie Warsztatów planowana jest również sesja posterowa.

Wszystkie szczegóły można znaleźć na oficjalnej stronie Warsztatów http://eeglab2022lublin.com/ 

oraz na stronie pakietu EEGLAB: https://eeglab.org/workshops/EEGLAB_2022_Lublin.html

Wydarzenie organizowane jest pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Badania Układu Nerwowgo (PTBUN) oraz Federation of European Neuroscience Societies (FENS).
Pracownicy i studenci KUL otrzymują 50 EUR zniżki na opłatę rejestracyjną.


22.06.2022 r. Promocja książki „Znaki wiary i pamięci”

Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii Instytutu Pedagogiki KUL zaprasza na promocję drugiego tomu książki napisanej przez studentów pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, studentów pedagogiki KUL oraz uniwersytetów w Ukrainie, pt. „Znaki wiary i pamięci”, red. Krystyny Chałas, Oksana Dubininy. Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2022 roku o godz. 13.45 w Auli Stefana kard. Wyszyńskiego.

Link


20-22.06.2022 r. VIII Seminarium Metodologii Pedagogiki

 

Katedra Pedagogiki Ogólnej KUL zaprasza na VIII Seminarium Metodologii Pedagogiki „Metodologia pedagogiki - kontynuacja i zmiana”, które odbędzie się od 20 do 22 czerwca 2022 r.

Wydarzenie będzie również transmitowane online za pośrednictwem aplikacji Teams (link do spotkania).

Program

 

Serdecznie zapraszamy!


09-11.06.2022 r. - 30 Kolokwia Psychologiczne PAN

Zapraszamy do uczestnictwa w organizowanych przez Instytut Psychologii KUL wspólnie z Instytutem Psychologii UMCS 30. Kolokwiach Psychologicznych PAN, które odbędą się w dniach 9 - 11 czerwca 2022. Obrady będą miały miejsce w Instytucie Psychologii UMCS, ul. Głęboka 45.

Szczegółowy program konferencji znajduje się się na stronie: http://30kolokwiapsychologicznepan.umcs.pl/index.php/program

W programie tegorocznych Kolokwiów przewidziano m.in. szereg ciekawych wykładów, sesję posterową, panel dyskusyjny poświęcony badaniom różnic indywidualnych oraz sesję specjalną przygotowaną przez uczniów Profesora Jana Strelaua.
Temat przewodni 30. Kolokwiów brzmi: „Różnice indywidualne w wyjaśnianiu funkcjonowania człowieka - Profesorowi Janowi Strelauowi pro memoria".


08.06.2022 r. Konferencja naukowa z cyklu: "Rodzina w teorii i praktyce pedagogicznej" - Wychowanie w rodzinie-między stabilnością a zmiennością w kontekście współczesnych przemian

Katedra Pedagogiki Rodziny Instytutu Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych KUL, zaprasza na konferencję jubileuszową z okazji 25 lecia istnienia katedry, z cyklu Rodzina w teorii i praktyce pedagogicznej, na temat: "Wychowanie w rodzinie-między stabilnością a zmiennością w kontekście współczesnych przemian". Wydarzenie odbędzie się w dn. 08.06.2022 r. w sali C-618, początek o godz. 09.10.

 

 

 


07.06.2022 r. - Premiera książki "Piękno umysłów. Pamięci Piotra Francuza"

Mamy ogromny zaszczyt zaprosić Państwa na Oficjalną Premierę książki poświęconej pamięci prof. Piotra Francuza "Piękno Umysłów".
Wydarzenie odbędzie się 7 czerwca, w godz. 18:00 - 20:00, w auli im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (Gmach Główny KUL).
Aby pamięć o Piotrze pozostała żywa, w trakcie premiery pragniemy podzielić się wspomnieniami o naszym Mistrzu i motywacjami do napisania poszczególnych rozdziałów książki. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie również źródłem inspiracji do dostrzeżenia nowych ścieżek refleksji wokół problemów poruszanych w ramach badań nad umysłem. Państwa obecność oraz głos w dyskusji doda nam otuchy i skrzydeł.
Zaproszenie filmowe: https://www.youtube.com/watch?v=QcYWd5VHXQk


Pracownicy i doktoranci Katedry Psychologii Eksperymentalnej ,

autorzy książki "Piękno Umysłów".


07.06.2022 r. - Debaty Dyplomatyczne

Wydział Nauk Społecznych KUL zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Debaty Dyplomatyczne, które odbędzie się w dn. 07.06.2022 r. (wtorek) o godz. 11.40, sala C-618. Gościem spotkania będzie prof. Maciej Szymanowski, Dyrektor Instytutu Współpracy Polsko-Wegierskiej im. Wacława Felczaka, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Pétera Pázmánya w Budapeszcie, który wygłosi wykład pt.: "Współczesne Węgry na tle Grupy Wyszehradzkiej".

Serdecznie zapraszamy!


Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla prof. dr. hab. Marka Pawlaka

Miło na poinformować, że Pan prof. dr hab. Marek Pawlak, pracownik Wydziału Nauk Społecznych KUL, Kierownik Katedry Zarządzania Przedsiębiorstwem Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy naukowo–badawczej i dydaktycznej. Uroczyste spotkanie odbyło się w dn. 30 maja 2022 r., odznaczenia państwowe wręczył w imieniu Prezydenta RP Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.

Serdecznie gratulujemy!


07.06.2022 r. Konferencja pr.: "Unia Europejska i Polska w rzeczywistości postpandemicznej i kryzysu uchodźczego - wymiar administracyjno-politologiczny"

Instytut Nauk o Polityce i Administracji zaprasza na konferencję pt.: "Unia Europejska i Polska w rzeczywistości postpandemicznej i kryzysu uchodźczego- wymiar administracyjno-politologiczny", która będzie miała miejsce 7 czerwca 2022 roku. Wydarzenie w formie hybrydowej odbędzie się w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031. Początek konferencji o godz. 9.00.

Serdecznie zapraszamy!