Słowo Kolegium Dziekańskiego WNS na czas sesji egzaminacyjnej

Szanowni Państwo,
Drodzy Studenci,

 

17 czerwca rozpoczyna się sesja egzaminacyjna. Jest to dla nas wszystkich czas podsumowania pracy podczas wymagającego roku, prowadzonego wciąż w warunkach reżimu sanitarnego.

Życzymy wszystkim darów Ducha Świętego, powodzenia i satysfakcji.

 

Kończącym studia życzymy dobrych obron i realizacji planów zawodowych. Jesteśmy przekonani, że tradycyjna, stacjonarna forma egzaminu dyplomowego jest najlepszym sposobem na zakończenie kilkuletniego kształcenia uniwersyteckiego.

 

Wszyscy mamy nadzieję, że nowy rok akademicki będzie już realizowany w tradycyjny sposób, w bezpośrednim kontakcie całej społeczności uniwersyteckiej.


Kolegium Dziekańskie

Wydziału Nauk Społecznych KUL

 


Medale Komisji Edukacji Narodowej dla pracowników Wydziału Nauk Społecznych KUL

W dniu 25.06.2021 r. odbyła się uroczystość wręczenia Medali Komisji Edukacji Narodowej pracownikom KUL, wśród odznaczonych znaleźli się również pracownicy Wydziału Nauk Społecznych. Medale wręczył Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, uroczystość z udziałem władz KUL, odbyła się w Auli im. Stefana kard. Wyszyńskiego.
Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczeni zostali:

dr hab. Małgorzata Gruchoła, prof. KUL
dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka
dr Joanna Sosnowska
dr Aneta Wójciszyn-Wasil
dr Agnieszka Zaręba
dr Małgorzata Żurakowska

Medal Komisji Edukacji Narodowej jest nadawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, w tym nauczycielom akademickim legitymującym się wybitnym dorobkiem w zakresie oświaty i wychowania.

Serdecznie gratulujemy!

 

Galeria zdjęć

 


25.06.2021 r. Seminarium w ramach International Academic Weeks pt. Badania społeczne w rzeczywistości (post)pandemicznej

Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Instytut Nauk Socjologicznych KUL zapraszają na seminarium, które odbędzie się w ramach International Academic Weeks pt. Badania społeczne w rzeczywistości (post)pandemicznej.

Spotkanie odbędzie się 25 czerwca 2021 r. (piątek) o godz. 12.00 na platformie Zoom.

Link do spotkania

Meeting ID: 979 4714 9038

Passcode: 666495

Serdecznie zapraszamy!


25.06.2021 r. Dyskusja "What European Foreign Policy in times of COVID-19?"

W dniu 25 czerwca 2021 r. o godz. 9.00 odbędzie się dyskusja w ramach Konferencji o Przyszłości Europy, pt. What European Foreign Policy in times of COVID-19? organizowana przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Fundację Konrada Adenauera w Polsce  oraz Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA oraz w ramach kolejnych Seminariów Adenauera.  Wydarzenie odbędzie się w formie online na platformie Zoom.

ID do zooma: 986 2894 0319.

 

Serdecznie zapraszamy!


21-23.06.2021: Konferencja online „Cyfrowa przyszłość społeczeństw i gospodarek Europy Środkowej i Wschodniej”

„Cyfrowa przyszłość społeczeństw i gospodarek Europy Środkowej i Wschodniej” to temat XX Międzynarodowej Konferencji Naukowej online, której jednym z organizatorem jest Instytut Nauk Socjologicznych KUL. Wydarzenie odbędzie się w dniach 21-23 czerwca 2021 roku.  

 

W konferencji udział wezmą naukowcy reprezentujący ośrodki naukowe w Europie Środkowej i Wschodniej z: Gruzji, Armenii, Mołdawii, Łotwy, Litwy, Białorusi, Ukrainy i Polski, a także z Brazylii.

 

Wydarzenie jest organizowane w ramach grantu otrzymanego przez dr Alinę Betlej, z Ministerstwa Edukacji i Nauki w programie „Doskonała nauka”.

 

Program


21-25.06.2021 „International Academic Weeks" - Week I

Instytut Nauk Socjologicznych Wydziału Nauk Społecznych KUL zaprasza do udziału w „International Academic Weeks". W programie znaleźć można wiele ciekawych wydarzeń popularyzujących efekty międzynarodowej współpracy naukowej Instytutu - konferencje, spotkania, wykłady, seminaria. Wydarzenie będzie odbywać się w dwóch częściach, w dniach: 21-25 czerwca oraz 20-24 września 2021 roku.

Program


Prośba o pomoc dla absolwentki Wydziału Nauk Społecznych KUL

Prośba o pomoc dla absolwentki Wydziału Nauk Społecznych KUL, p. Agnieszki Derylak, chorej na chłoniaka DLBCL postać białaczkowa, której jedyną szansą na wyleczenie jest terapia CAR-T-cells. Zbiórkę na ten cel prowadzi Fundacja Siepomaga na stronie: https://www.siepomaga.pl/walka-agi

 

 


19.06.2021 r. Promocja książki „Edukacja przez projekty studentów pedagogiki KUL. T. I. Znaki wiary i pamięci”

Studenci pierwszego roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz pedagogiki są autorami książki „Edukacja przez projekty studentów pedagogiki KUL. T. I. Znaki wiary i pamięci”, która ukazała się pod redakcją prof. dr hab. Krystyny Chałas. Promocja publikacji odbędzie się 19 czerwca 2021 r. o godzinie 11.00 w Auli im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego KUL.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Medale za Długoletnią Służbę dla pracowników Wydziału Nauk Społecznych KUL

W gronie odznaczonych Medalem Złotym, przyznawanym po trzydziestu latach wzorowej pracy zawodowej, znalazły się:

- dr inż. Monika Wawer (Katedra Zarządzania Przedsiębiorstwem)

- dr Małgorzata Żurakowska (Katedra Warsztatu Medialnego i Aksjologii, Dyrektor Centrum Medialnego KUL).

 

Medal Srebrny, po dwudziestu latach wzorowej pracy, otrzymali:

- dr Olga Białek-Szwed (Katedra Kultury Medialnej),

- dr Małgorzata Sławek-Czochra (Katedra Komunikacji Wizualnej i Nowych Mediów),

- dr hab. Justyna Szulich-Kałuża, prof. KUL (Dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania).

 

Medalem Brązowym, po dziesięciu latach wzorowej pracy, odznaczeni zostali:

- dr Piotr Bolibok (Katedra Polityki Gospodarczej i Bankowości),

- dr hab. Maria Gondek (Katedra Języka, Retoryki i Prawa Mediów),

- dr Agnieszka Marek (Katedra Zarządzania Pracownikami w Organizacji),

- dr Elżbieta Talik (Katedra Psychologii Klinicznej),

- dr hab. Grzegorz Tylec, prof. KUL (kurator Katedry Języka, Retoryki i Prawa Mediów).

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Galeria zdjęć


17.06.2021 r. Webinarium "Jaka polityka i jakie sąsiedztwo Unii Europejskiej?"

Instytut Nauk o Polityce i Administracji Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce, Instytut Europy Środkowej w Lublinie oraz Team Europe" przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce i Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra" zapraszają na webinarium pt. Jaka polityka i jakie sąsiedztwo Unii Europejskiej?, 17 czerwca 2021 roku, godz. 10.00-11.30.

 

Rejestracja na webinarium pod następującym linkiem:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_IOOAAsCHSlKvkVcq0w12qw

 

 

Czytaj dalej...