Konkurs na esej na temat religii i kultury w Europie Środkowej i Wschodniej

Papieski Uniwersytet św. Tomasza z Akwinu ogłasza konkurs na esej na temat religii i kultury w Europie Środkowej i Wschodniej.
Do konkursu może przystąpić każdy, kto ukończył 18 lat, a więc jest on skierowany zarówno do studentów, jak i pracowników. Dla laureatów przeznaczone są nagrody pieniężne.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie:

https://www.strangevoices.org


Prof. Marek Wierzbicki odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. Marek Wierzbicki z Katedry Systemów Politycznych i Komunikowania Międzynarodowego WNS KUL został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę  Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w dokumentowaniu i upamiętnianiu prawdy o najnowszej historii Polski.

 

Serdecznie gratulujemy! 


Pani dr hab. Justyna Szulich-Kałuża, prof. KUL Członkiem Komitetu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach PAN

Miło nam poinformować, że Pani dr hab. Justyna Szulich-Kałuża, prof. KUL, Dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania, decyzją Prezydium Polskiej Akademii Nauk z dnia 20 kwietnia 2021 r., została powołana na Członka Komitetu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach na kadencję 2021-2022.


Serdecznie gratulujemy!

 

 


22.05.2021 r. I Ogólnopolskie Forum Doktorantów Pedagogiki

Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii, Instytut Pedagogiki oraz Wydział Nauk Społecznych KUL zapraszają na I Ogólnopolskie Forum Doktorantów Pedagogiki, którego tematem będzie „Funkcjonowanie szkoły i jej podmiotów wobec wyzwań cywilizacyjnych - teoria, badania, projektowanie zmian”. Wydarzenie rozpocznie się 22 maja 2021 r. o godz. 9.00. W Forum będzie można uczestniczyć online, linki do poszczególnych części wydarzenia znajdują się na stronie Instytutu Pedagogiki.

Program

 

 


Grant NCN dla dr Anety Przepiórki z Instytutu Psychologii KUL

Dr Aneta Przepiórka, adiunkt w Katedrze Psychologii Emocji i Motywacji KUL, otrzymała grant w konkursie DAINA 2 na projekty badawcze realizowane przez zespoły polsko-litewskie. Badania nad czynnikami modyfikującymi zachowanie świadków cyberprzemocy będzie realizowała wraz z doc. dr Vilmantė Pakalniškienė z Uniwersytetu Wileńskiego.

 

Czytaj dalej...

17-19.05.2021 r. Wieczorki Pedagogiczne pt. „Adaptacja dziecka w przedszkolu i w szkole”

Koło Naukowe Studentów Pedagogiki zaprasza na Wieczorki Pedagogiczne, pt. „Adaptacja dziecka w przedszkolu i w szkole”. Spotkania odbędą się w dnach 17-19 maja 2021 r. o godz. 18.30 poprzez Platformę Microsoft Teams. Wieczorki mają charakter otwarty, do udziału w warsztatach szczególnie zaproszeni są studenci i wykładowcy pedagogiki, pedagogiki specjalnej, pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, nauczyciele oraz rodzice.

Program i linki do spotkania znajdują się na stronie Instytutu Pedagogiki


17.05.2021 r. Debaty Dyplomatyczne WNS KUL

17 maja 2021 roku odbędzie się spotkanie online w ramach cyklu Debaty Dyplomatyczne WNS KUL. Tym razem gościem wydarzenia będzie Pan Piotr Majchrzak, Konsul Honorowy Austrii w Lublinie,  który w ramach spotkania wygłosi wykład "Rola konsula honorowego w świetle praktyki".

Wydarzenie w formie online rozpocznie się o godz. 16.15 na platformie MS Teams. 

 


14.05.2021 r. Konferencja pt.: Media w dobie pandemii COVID-19

Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa KUL zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Media w dobie pandemii COVID-19” w ramach IX Studenckich Dni Komunikacji na Wydziale Nauk Społecznych KUL. Konferencja odbędzie się 14 maja 2021 r., online (na platformie MS Teams), początek o godz. 9.30.

Gośćmi spotkania będą naukowcy z siedmiu ośrodków naukowych w Polsce, a także praktycy – dziennikarze prasowi i radiowi. Na program złoża się cztery panele dyskusyjne: „(Nie)ufność wobec mediów i media w postpandemicznym świecie”, „Growing up in lockdown - nasze studenckie perypetie”, „Media podczas największych kryzysów XXI wieku”, „Odpowiedzialność mediów w myśli Jana Pawła II w kontekście obecnych wyzwań”.