15.06.2021 r.: Webinarium "Przyszłość Europy: jak odpowiedzieć na wyzwania?"

"Przyszłość Europy: jak odpowiedzieć na wyzwania?" - to tytuł webinarium w ramach cyklu Seminariów Adenauera, które odbędzie się 15 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Będzie to kolejne wydarzenie poświęcone wyzwaniom stojącym przed Unią Europejską którego współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.


9.06.2021 r.: Jubileusz Pani Profesor Doroty Kornas-Bieli

Dyrektor Instytutu Pedagogiki oraz Pracownicy Katedry Pedagogiki Specjalnej KUL serdecznie zapraszają na uroczystość wręczenia Księgi Jubileuszowej Pani Profesor Dorocie Kornas-Bieli. Spotkanie odbędzie się we środę, 9 czerwca 2021 r., a rozpocznie je Msza św. w Kościele Akademickim KUL o godz. 12.30.
O godz. 13.30 zapraszamy na uroczystość wręczenia Księgi Jubileuszowej do sali CTW-408.

Uroczystość będzie transmitowana na kanale YouTube.

 

Fotogaleria

 

 


7-8.06.2021 r. konferencja „Zadania podejmowane przez służby mundurowe w związku z pandemią COVID-19”

Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL wraz ze studentami z Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego KUL zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Zadania podejmowane przez służby mundurowe w związku z pandemią COVID-19”, która odbędzie się w dn. 7-8 czerwca 2021 roku. Pierwszego dnia wydarzenia będzie miał miejsce panel ekspercki z przedstawicielami służb mundurowych, z kolei drugiego dnia panel studencki zatytułowany "Wyzwania dla bezpieczeństwa na kolejną dekadę XXI wieku". Początek konferencji o godz. 9.00. Wydarzenie w formie online na platformie MS Teams.

 

 


Konkurs na esej na temat religii i kultury w Europie Środkowej i Wschodniej

Papieski Uniwersytet św. Tomasza z Akwinu ogłasza konkurs na esej na temat religii i kultury w Europie Środkowej i Wschodniej.
Do konkursu może przystąpić każdy, kto ukończył 18 lat, a więc jest on skierowany zarówno do studentów, jak i pracowników. Dla laureatów przeznaczone są nagrody pieniężne.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie:

https://www.strangevoices.org


Prof. Marek Wierzbicki odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. Marek Wierzbicki z Katedry Systemów Politycznych i Komunikowania Międzynarodowego WNS KUL został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę  Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w dokumentowaniu i upamiętnianiu prawdy o najnowszej historii Polski.

 

Serdecznie gratulujemy! 


Pani dr hab. Justyna Szulich-Kałuża, prof. KUL Członkiem Komitetu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach PAN

Miło nam poinformować, że Pani dr hab. Justyna Szulich-Kałuża, prof. KUL, Dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania, decyzją Prezydium Polskiej Akademii Nauk z dnia 20 kwietnia 2021 r., została powołana na Członka Komitetu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach na kadencję 2021-2022.


Serdecznie gratulujemy!

 

 


22.05.2021 r. I Ogólnopolskie Forum Doktorantów Pedagogiki

Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii, Instytut Pedagogiki oraz Wydział Nauk Społecznych KUL zapraszają na I Ogólnopolskie Forum Doktorantów Pedagogiki, którego tematem będzie „Funkcjonowanie szkoły i jej podmiotów wobec wyzwań cywilizacyjnych - teoria, badania, projektowanie zmian”. Wydarzenie rozpocznie się 22 maja 2021 r. o godz. 9.00. W Forum będzie można uczestniczyć online, linki do poszczególnych części wydarzenia znajdują się na stronie Instytutu Pedagogiki.

Program

 

 


Grant NCN dla dr Anety Przepiórki z Instytutu Psychologii KUL

Dr Aneta Przepiórka, adiunkt w Katedrze Psychologii Emocji i Motywacji KUL, otrzymała grant w konkursie DAINA 2 na projekty badawcze realizowane przez zespoły polsko-litewskie. Badania nad czynnikami modyfikującymi zachowanie świadków cyberprzemocy będzie realizowała wraz z doc. dr Vilmantė Pakalniškienė z Uniwersytetu Wileńskiego.

 

Czytaj dalej...