60 lat Urzędu Statystycznego w Lublinie

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami organizowanymi przez Urząd Statystyczny w Lublinie z okazji Jubileuszu 60-lecia istnienia Urzędu. Odbyło się z tej racji wiele wydarzeń promujących statystykę publiczną, m.in. wydanie opracowania okolicznościowego "Województwo lubelskie lata 60-te XX wieku, czyli minęło już 60 lat", organizacja wystawy tematycznej w holu Poczty Główniej, poświęconej pracy Urzędu Statystycznego i przybliżającej historię statystyki w naszym regionie.

Serdecznie gratulujemy Jubileuszu!


Więcej informacji na stronie Urzędu Statystycznego w Lublinie.


Papieski Uniwersytet św. Tomasza z Akwinu w Rzymie zaprasza studentów do składania aplikacji na program CST Toolkit

Papieski Uniwersytet św. Tomasza z Akwinu w Rzymie zaprasza studentów do składania aplikacji na program trwający 1 semestr w roku akademickim 2022-2023.

CST Toolkit jest przeznaczony dla studentów na poziomie magisterskim lub doktoranckim, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu katolickiej nauki społecznej (Catholic social teaching CST) oraz powiązanych z nią dyscyplin nauk społecznych podczas pobytu w Rzymie, mogąc w ten sposób skorzystać z obecności centralnych instytucji Kościoła katolickiego.

Papieski Uniwersytet Świętego Tomasza z Akwinu w Rzymie oferuje 6 stypendiów na jeden semestr (od stycznia do czerwca) na Wydziale Nauk Społecznych (Faculty of Social Sciences FASS) Papieskiego Uniwersytetu Świętego Tomasza z Akwinu w Rzymie.

*Termin składania wniosków*: *31 sierpnia 2022 r.*

Szczegółowa procedura kwalifikacji i lista wymaganych dokumentów.

Informacje o Kursach w dostępne są na stronie https://angelicum.it/academics/social-sciences/courses/


22.06.2022 r. Promocja książki „Znaki wiary i pamięci”

Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii Instytutu Pedagogiki KUL zaprasza na promocję drugiego tomu książki napisanej przez studentów pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, studentów pedagogiki KUL oraz uniwersytetów w Ukrainie, pt. „Znaki wiary i pamięci”, red. Krystyny Chałas, Oksana Dubininy. Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2022 roku o godz. 13.45 w Auli Stefana kard. Wyszyńskiego.

Link


20-22.06.2022 r. VIII Seminarium Metodologii Pedagogiki

 

Katedra Pedagogiki Ogólnej KUL zaprasza na VIII Seminarium Metodologii Pedagogiki „Metodologia pedagogiki - kontynuacja i zmiana”, które odbędzie się od 20 do 22 czerwca 2022 r.

Wydarzenie będzie również transmitowane online za pośrednictwem aplikacji Teams (link do spotkania).

Program

 

Serdecznie zapraszamy!


09-11.06.2022 r. - 30 Kolokwia Psychologiczne PAN

Zapraszamy do uczestnictwa w organizowanych przez Instytut Psychologii KUL wspólnie z Instytutem Psychologii UMCS 30. Kolokwiach Psychologicznych PAN, które odbędą się w dniach 9 - 11 czerwca 2022. Obrady będą miały miejsce w Instytucie Psychologii UMCS, ul. Głęboka 45.

Szczegółowy program konferencji znajduje się się na stronie: http://30kolokwiapsychologicznepan.umcs.pl/index.php/program

W programie tegorocznych Kolokwiów przewidziano m.in. szereg ciekawych wykładów, sesję posterową, panel dyskusyjny poświęcony badaniom różnic indywidualnych oraz sesję specjalną przygotowaną przez uczniów Profesora Jana Strelaua.
Temat przewodni 30. Kolokwiów brzmi: „Różnice indywidualne w wyjaśnianiu funkcjonowania człowieka - Profesorowi Janowi Strelauowi pro memoria".


08.06.2022 r. Konferencja naukowa z cyklu: "Rodzina w teorii i praktyce pedagogicznej" - Wychowanie w rodzinie-między stabilnością a zmiennością w kontekście współczesnych przemian

Katedra Pedagogiki Rodziny Instytutu Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych KUL, zaprasza na konferencję jubileuszową z okazji 25 lecia istnienia katedry, z cyklu Rodzina w teorii i praktyce pedagogicznej, na temat: "Wychowanie w rodzinie-między stabilnością a zmiennością w kontekście współczesnych przemian". Wydarzenie odbędzie się w dn. 08.06.2022 r. w sali C-618, początek o godz. 09.10.

 

 

 


07.06.2022 r. - Premiera książki "Piękno umysłów. Pamięci Piotra Francuza"

Mamy ogromny zaszczyt zaprosić Państwa na Oficjalną Premierę książki poświęconej pamięci prof. Piotra Francuza "Piękno Umysłów".
Wydarzenie odbędzie się 7 czerwca, w godz. 18:00 - 20:00, w auli im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (Gmach Główny KUL).
Aby pamięć o Piotrze pozostała żywa, w trakcie premiery pragniemy podzielić się wspomnieniami o naszym Mistrzu i motywacjami do napisania poszczególnych rozdziałów książki. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie również źródłem inspiracji do dostrzeżenia nowych ścieżek refleksji wokół problemów poruszanych w ramach badań nad umysłem. Państwa obecność oraz głos w dyskusji doda nam otuchy i skrzydeł.
Zaproszenie filmowe: https://www.youtube.com/watch?v=QcYWd5VHXQk


Pracownicy i doktoranci Katedry Psychologii Eksperymentalnej ,

autorzy książki "Piękno Umysłów".


07.06.2022 r. - Debaty Dyplomatyczne

Wydział Nauk Społecznych KUL zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Debaty Dyplomatyczne, które odbędzie się w dn. 07.06.2022 r. (wtorek) o godz. 11.40, sala C-618. Gościem spotkania będzie prof. Maciej Szymanowski, Dyrektor Instytutu Współpracy Polsko-Wegierskiej im. Wacława Felczaka, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Pétera Pázmánya w Budapeszcie, który wygłosi wykład pt.: "Współczesne Węgry na tle Grupy Wyszehradzkiej".

Serdecznie zapraszamy!


Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla prof. dr. hab. Marka Pawlaka

Miło na poinformować, że Pan prof. dr hab. Marek Pawlak, pracownik Wydziału Nauk Społecznych KUL, Kierownik Katedry Zarządzania Przedsiębiorstwem Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy naukowo–badawczej i dydaktycznej. Uroczyste spotkanie odbyło się w dn. 30 maja 2022 r., odznaczenia państwowe wręczył w imieniu Prezydenta RP Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.

Serdecznie gratulujemy!


07.06.2022 r. Konferencja pr.: "Unia Europejska i Polska w rzeczywistości postpandemicznej i kryzysu uchodźczego - wymiar administracyjno-politologiczny"

Instytut Nauk o Polityce i Administracji zaprasza na konferencję pt.: "Unia Europejska i Polska w rzeczywistości postpandemicznej i kryzysu uchodźczego- wymiar administracyjno-politologiczny", która będzie miała miejsce 7 czerwca 2022 roku. Wydarzenie w formie hybrydowej odbędzie się w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031. Początek konferencji o godz. 9.00.

Serdecznie zapraszamy!