29.05-02.06.2023 r. III Tydzień Kryminologiczny

Instytut Nauk Socjologicznych KUL zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w III Tygodniu Kryminologicznym, który odbędzie się w dniach od 29 maja do 2 czerwca 2023 r.

Honorowy patronat nad III Tygodniem Kryminologicznym objęła Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, Służba Więzienna, Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury oraz Krajowa Administracja Skarbowa.

Szczegóły wydarzenia na załączonym plakacie. Przewidziana jest duża ilość wydarzeń otwartych dla wszystkich studentów.


Serdecznie zapraszamy!


29.05.2023 r. Konferencja "Polityczno-prawne i społeczno-kulturowe aspekty pogranicza wschodniego Unii Europejskiej"

Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL zaprasza na konferencję naukową zatytułowaną "Polityczno-prawne i społeczno-kulturowe aspekty pogranicza wschodniego Unii Europejskiej", która odbędzie się 29 maja 2023 roku. Wydarzenie odbędzie się w Gmachu Głównym, sala GG-208, początek o godz. 9.00.

 

Serdecznie zapraszamy!


25.05.2023 r. Debaty Dyplomatyczne

Wydział Nauk Społecznych KUL zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Debaty Dyplomatyczne, które odbędą się 25.05.2023 r. (czwartek) o godz. 11.40 w sali CTW-114. Gościem spotkania będzie Pani Jolanta Róża Kozłowska, Ambasador RP w Austrii w latach 2017-2022. Spotkanie poprowadzi Piotr Majchrzak, Konsul Honorowy Austrii w Lublinie. Koordynatorem Debat jest dr hab. Wojciech Gizicki, prof. KUL.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 


24-26 maja 2023 r. udział prof. Mariana Surdackiego w międzynarodowej konferencji w Bari, organizowanej przez Università degli Studi di Bari “Aldo Moro”

W dniach 24-26 maja 2023 r., prof. Marian Surdacki (Katedra Historii Wychowania, Opieki i Pedagogiki Społecznej Instytutu Pedagogiki KUL), bierze udział w międzynarodowej konferencji w Bari, organizowanej przez Università degli Studi di Bari “Aldo Moro” na temat różnych aspektów pokoju w dzisiejszym świecie i troski o pokój. Wygłosi na niej wykład pt. “Pokój z perspektywy zniewolenia” (“La pace del Prospettiva di asservimento”). Jego tematem będzie ukazanie jak Polacy postrzegali pokój z punktu widzenia historycznych doświadczeń, zwłaszcza lat 1945-1989, oraz jak pojmujemy go dzisiaj w kontekście Europy i świata.

Program konferencji


22-26.05.2022 r. Tydzień Ekonomiczny oraz Forum Ekonomiczne KUL „Inflacja – czy to ekonomiczny koniec świata?”

Instytut Ekonomii i Finansów KUL zaprasza na Forum Ekonomiczne KUL, pt. Inflacja - czy to ekonomiczny koniec świata? Wydarzenie organizowane jest w ramach XXXII Tygodnia Ekonomicznego KUL i odbędzie się w dniach 22-26 maja 2023 r.

 

Serdecznie zapraszamy!


24.05.2023 r. I Dzień Studentów Pracy Socjalnej

W dniu 24 maja 2023 r. odbędzie się I Dzień Studentów Pracy Socjalnej organizowany przez Instytut Nauk Socjologicznych oraz Koło Naukowe Studentów Pracy Socjalnej. Szczegóły wydarzenia na załączonym plakacie.

 

Serdecznie zapraszamy!


24.05.2023 r. Dzień Pedagoga

Koło Naukowe Studentów Pedagogiki oraz Koło Naukowe Studentów Pedagogiki Specjalnej zapraszają do udziału w Dniu Pedagoga pt. "PEDAGOG WOBEC TRUDNYCH SYTUACJI WYCHOWAWCZYCH", który odbędzie się 24 maja 2023 r., początek o godz. 09.00 w sali C-1031.

Serdecznie zapraszamy!


22-24.05.2023 r. 49. Dni Społeczne

Koło Studentów Socjologii KUL zaprasza wszystkich wykładowców, studentów i przyjaciół na 49. Dni Społeczne pt. Sami swoi - co nas łączy, co nas dzieli?, które odbędą się w dniach 22-24 maja 2023 r. Szczegóły wydarzenia na załączonym plakacie. Współorganizatorem Dni Społecznych jest Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.

 

Serdecznie zapraszamy!


Odszedł do Pana dr Tomasz Ożóg

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 17 maja 2023 roku
odszedł do Pana dr Tomasz Ożóg,
wieloletni pracownik Instytutu Pedagogiki KUL.

Msza św. i pogrzeb odbędą się 23.05.23 (wtorek) o godz. 10.00; Lublin,

ul. Lipowa (kaplica cmentarna).

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 


15-16.05.2023 r. wizyta na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu

W dniach 15-16 maja 2023 roku Prodziekan ds. Kształcenia WNS KUL Prof. KUL dr hab. Wojciech Gizicki, oraz pracownicy Instytutu Pedagogiki WNS KUL: dr Marta Buk-Cegiełka – Koordynator Kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna oraz dr hab. Piotr Magier – Dyrektor Instytutu Pedagogiki przebywali z wizytą na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Celem wizyty było nawiązanie bliższej współpracy naukowej i dydaktycznej między obiema instytucjami oraz zapoznanie się z funkcjonowaniem Kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna na PWT we Wrocławiu. Realizacja wizyty odbywała się w kontekście umowy o patronacie nad studiami magisterskimi, jakiego udzielił Instytut Pedagogiki KUL w 2021 roku Papieskiemu Wydziałowi Teologicznemu.

W trakcie wizyty pracownicy Instytutu Pedagogiki oraz Dziekan Wydziału Nauk Społecznych KUL uczestniczyli w spotkaniach z Władzami Wydziału: Ks. Rektorem Prof. dr hab. Sławomirem Stasiakiem oraz Księżmi Prorektorami; Koordynatorem Kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna: Panią Prof. PWT dr hab. Kazimierą Jaworską, Senatorami PWT, m.in. Ks. Prof. PWT dr hab. Jerzym Tupikowskim, Ks. Prof. PWT dr hab. Robertem Zapotocznym, Dyrektorem Biblioteki PWT Ks. Dr Jerzym Witczakiem oraz Pracownikami naukowymi i dydaktycznymi Kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Niezwykle inspirujące było także spotkanie ze studentami PWT.

 

Wizyta pracowników KUL przebiegała w niezwykle miłej i wysoce merytorycznej atmosferze, co daje podstawy dla projektowani szerokiego zakresu współpracy na poziomie naukowym oraz dydaktycznym.