Dotykowa historia Lublina

tyflonarracja

 

Studenci z niepełnosprawnościami wzroku zostali zaproszeni do zwiedzania Muzeum
Lubelskiego. Z asystą przewodniczki, która pokazywała specjalnie przygotowane edukacyjne materiały dotykowe i dźwiękowe, a także pozwoliła dotknąć niektórych elementów ekspozycji, zwiedziliśmy dziedziniec Zamku, Kaplicę Trójcy Świętej oraz część wystawy stałej.

 

2018-06-21 Czytaj dalej...

III Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w pływaniu

plywanie1

Reprezentacja Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II po raz kolejny weźmie udział w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w Pływaniu. Odbędą się one w ten weekend na pływalni Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W zawodach wystartuje 8 studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

2018-05-11 Czytaj dalej...

Panel "Niepełnosprawni są wśród nas"

panelniepelnosprawni
Wydział Nauk Humanistycznych oraz KUL CAN zapraszają na panel dyskusyjny „KUL – uniwersytet otwarty dla wszystkich. Niepełnosprawni są wśród nas”, który odbędzie się 17 kwietnia 2018 r. o godz. 14.00 w Gmachu Głównym, sala GG-47.

2018-04-12 Czytaj dalej...

Jak widzą niewidomi?

jakwidzaniewidomi

 

"Zastanawiałeś się kiedyś jakiego koloru jest wiatr i czy kamień wygląda tak samo jaki jest w dotyku? To tylko niektóre z kwestii, z którymi spotykają się na co dzień niewidomi. Jak postrzegają świat?"

 

 

Wydarzenie Koła Naukowego Studentów Kognitywistyki KUL

https://www.facebook.com/events/2028047424108952/

 

Polecamy!

 

 

2018-04-05

Wesołych Świąt

wielkanoc2018top

Wszystkim podopiecznym i przyjaciołom KUL CAN życzymy spokojnych Świąt, wyciszenia w nadchodzących dniach i radości oraz nowych nadziei w Niedzielny Poranek Zmartwychwstania Chrystusa.


Dyrektor i pracownicy KUL CAN

 

2018-03-29 Czytaj dalej...

Studenci psychologii w CTW44

naglowek-kulcan

Na prośbę Koła Studentóew Psychologii KUL dyrektor KUL CAN przeprowadził warsztaty na temat "Savoir-vivre w relacjach z osobami z niepełnosprawnością". Swoimi doświadczeniami podzielili się niewiwdomi studenci anglistyki - Iza i Michał. Były to pierwsze zajęcia z większego cyklu warsztatów, które mają zaowocować bliższą współpracą Koła z KUL CAN.  

2018-03-23 Czytaj dalej...

TV Lublin w KUL CAN

naglowek-kulcan

Redakcja programu Login Nauka odwiedziła studentów z niepełnosprawnością w pokoju, w którym odpoczywają między wykładami, przygotowują się do zajęć albo spotykają się, żeby się lepiej poznać. Dzisiaj goście zastali w nim Mateusza i niewidomego Dominika - szachistów, którzy reprezentowali naszą uczelnię na niedawnych Ogólnopolskich Mistrzostwach. Byli też "krzyżówkowicze" - Zuza, Kasia, Iza i Michał. Dla tych ostatnich pan Henryk przygotował krzyżówki w elektronicznej wersji brajlowskiej.

 

 

2018-03-14 Czytaj dalej...

KUL CAN partnerem australijskiej firmy SONOKIDS

sonokids-logo

Australijska firma SONOKIDS specjalizująca się w programach komputerowych dostępnych dla osób niewidomych zwróciła się do KUL CAN z  propozycją współpracy. Na początek KUL CAN miałby przygotować dotykową grafikę ilustrującą  ruchy palców w aplikacjach korzystających z VoiceOver. Testowa publikacja KUL CAN "Flick and drag with Ballylanders"  przyjęta została z dużym zainteresowaniem - stąd propozycja bliższej współpracy.

2018-03-09

O naszym uniwersytecie na stronie ICEVI

icevi-europe

O naszym uniwersytecie na stronie ICEVI (International Council for Education of Persons with a Visual Impairment)

 

 

2018-03-08 Czytaj dalej...

KUL CAN partnerem w projekcie realizowanym w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin

tyflonarracja

Projekt stypendialny „Tyflonarracje o historii Lublina” realizowany będzie od lutego do listopada 2018 roku przez dr Magdalenę Szubielską z Instytutu Psychologii KUL, we współpracy z Muzeum Historii Miasta Lublina (Bramą Krakowską) oraz Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością KUL (KUL CAN).

 

2018-02-21 Czytaj dalej...