Relacja z Międzynarodowego dnia Osób Niewidomych

topplakat

 

Relacja KUL CAN z Międzynarodowego dnia Osób Niewidomych z Attrium Collegium Norwidianum 

 

 

2018-11-14 Czytaj dalej...

13 listopada – Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych

top13xi

 

 

KUL CAN zaprasza w godz. 10:00 - 14:00

na 

Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych

 

Wpadnij w przerwie w zajęciach do Atrium Collegium Norwidianum.  Sprawdź jak to jest kiedy się nie widzi – zrób kanapkę, rozwiąż krzyżówkę, obejrzyj znany obraz, znajdź sklep na dźwiękowym planie centrum handlowego, zalicz błyskawiczny kurs brajla, porozmawiaj z Mariną, Walerią i Agatą o fotografii dla niewidomych.

2018-11-12 Czytaj dalej...

21 października – uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego

inauguracja

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich podopiecznych KUL CAN do udziału w tym wyjątkowym w tym roku wydarzeniu. Setna inauguracja roku akademickiego zdarza się tylko raz!

Wszystkim studentom życzymy wspaniałego roku, pełnego satysfakcji i radości ze studiowania na KULu.

 

inauguracja-roku-akademickiego-2018-19,art_82522.html

 

Pracownicy KUL CAN

2018-10-17

KUL CAN na Lubelskim Festiwalu Nauki

lfn_logo

 

KUL CAN zaprasza na swoje projekty i sprawdzenie 

 

Jaki jest w dotyku język angielski? Niezwykłe pomoce dydaktyczne dla niezwykłych uczniów

 

Mówiące obrazki, pióro, które samo czyta tekst i dotykowy szyfr dzięki któremu można odnaleźć ukryty skarb to tylko część atrakcji jakie czekają na uczestników tej niezwykłej lekcji języka angielskiego. Niezwykłej bo przez część tej lekcji uczniowie będą mieli zasłonięte oczy a nowe wyrazy będą poznawali za pomocą dotyku, słuchu i zapachu. W sprawdzeniu co udało się zapamiętać z lekcji pomoże magiczna tabliczka, która spełni rolę bezstresowego egzaminatora.

 

2018-09-05 Czytaj dalej...

Dostępność Plus burzy bariery architektoniczne

dostepnoscplus2

Zwyczajne schody, schodki nawet. Dwa, cztery może stopnie. Ciężko otwierające się drzwi albo wygodne drzwi obrotowe. Miłe, nastrojowe oświetlenie. Klasyczny próg w drzwiach. Włącznik światła jak zawsze na wyciągnięcie ręki stojącej osoby. Domofon. To tylko kilka rzeczy, które sprawiają niewyobrażalny kłopot osobom z niepełnosprawnościami i osobom starszym. I gigantyczny problem każdemu z nas, kto chwilowo lub na dłużej doświadcza ograniczonej sprawności ruchowej. Albo ma
dzieci.

2018-08-03 Czytaj dalej...

Nareszcie wakacje!

wakacje

 

Gratulujemy wszystkim podopiecznym KUL CAN zdanych egzaminów, życzymy pięknych wakacji i zapraszamy w październiku. Na nowy rok akademicki przygotowujemy kilka „atrakcji” – kurs wymowy anielskiej (British English), nowe udźwiękowione aplikacje z grafika dotykową, ciekawe zajęcia w pokoju rekreacyjnym i kilka niespodzianek.

 

Pozdrawiamy! 

Zespół KUL CAN i Bogusław Marek

 

 

2018-07-03 Czytaj dalej...

Dotykowa historia Lublina

tyflonarracja

 

Studenci z niepełnosprawnościami wzroku zostali zaproszeni do zwiedzania Muzeum
Lubelskiego. Z asystą przewodniczki, która pokazywała specjalnie przygotowane edukacyjne materiały dotykowe i dźwiękowe, a także pozwoliła dotknąć niektórych elementów ekspozycji, zwiedziliśmy dziedziniec Zamku, Kaplicę Trójcy Świętej oraz część wystawy stałej.

 

2018-06-21 Czytaj dalej...

III Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w pływaniu

plywanie1

Reprezentacja Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II po raz kolejny weźmie udział w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w Pływaniu. Odbędą się one w ten weekend na pływalni Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W zawodach wystartuje 8 studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

2018-05-11 Czytaj dalej...

Panel "Niepełnosprawni są wśród nas"

panelniepelnosprawni
Wydział Nauk Humanistycznych oraz KUL CAN zapraszają na panel dyskusyjny „KUL – uniwersytet otwarty dla wszystkich. Niepełnosprawni są wśród nas”, który odbędzie się 17 kwietnia 2018 r. o godz. 14.00 w Gmachu Głównym, sala GG-47.

2018-04-12 Czytaj dalej...